3 Ram Olur Mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DarKeXRam

DarKeXRam

Üye
    Konu Sahibi
3 Ram Olur Mu ?
Arkadaşlar şimdi 4 gb ramim war ( 2x2 ) . Ben şöyle ucuza bulsam ram alıcak gibiydim şöyle hazırda falan bulunsun diye . Gitti gidiyorda kingston 2 gb ram buldum oldukça uygun bir fiyata

Şimdi benim şuanda takılı olan ramlerim 2 . ve 4. slotlara takılı 2gblik bi ram daha alırsam onu kaçıncı slota takmalıyım vede 1 slotun boş kalması sorn olur mu ?

Birde bendeki ramlarin markası kreotanya mı ne öyle değişik bişeydide hatırlamıyorum alıcağım ram kingston sorun olur m ?

aliens

aliens

Üye
Arkadaşlar şimdi 4 gb ramim war ( 2x2 ) . Ben şöyle ucuza bulsam ram alıcak gibiydim şöyle hazırda falan bulunsun diye . Gitti gidiyorda kingston 2 gb ram buldum oldukça uygun bir fiyata

Şimdi benim şuanda takılı olan ramlerim 2 . ve 4. slotlara takılı 2gblik bi ram daha alırsam onu kaçıncı slota takmalıyım vede 1 slotun boş kalması sorn olur mu ?

Birde bendeki ramlarin markası kreotanya mı ne öyle değişik bişeydide hatırlamıyorum alıcağım ram kingston sorun olur m ?

İlk önce yapman gereken anakart üretici sayfandan anakartının desteklediği maximum bellek kapasitesine bakmalısın. 4 GB üzerini desteklemiyor olabilir.

takacağın 3. ram mevcut ramlarınla aynı timing sürelerine sahip olmayabilir. Ayrıca şu anda 2x2GB dual modda çalışıyor olabilir ki bu da performansını iyi bir şekilde etkiler. Takacağın 3. ram dual çalışmalarını engeller..

DarKeXRam

DarKeXRam

Üye
    Konu Sahibi
Anakartım 16 gb desteklemekte biraz beklerseniz kasayı açıp ramların markasını söyleyebilirim

--------------- Ekleme ---------------

PS : Ramlarımın markası kreton

aliens

aliens

Üye
Anakartım 16 gb desteklemekte biraz beklerseniz kasayı açıp ramların markasını söyleyebilirim

--------------- Ekleme ---------------

PS : Ramlarımın markası kreton

Büyük bir ihtimalle timingleri uymayacaktır. Sistemde mevcut ramların timing leri büyük, alacağınız kingston küçük olsa bile, sistem otomatik olarak yüksek olan değere eşitleyecektir.

Eğer Windows 7 x64 kullanıyorsanız ram artışı yapmanız doğru olur, diğer şekillerde pek faydasını görmezsiniz.

1xxomer1xx

Üye
1 gb ram var 2 gb daha alıp taksam hızlı çalışırmı ve markası degişik olunca LÜTFEN!! YARDIM edin

fullwar

fullwar

Üye
Büyük bir ihtimalle timingleri uymayacaktır. Sistemde mevcut ramların timing leri büyük, alacağınız kingston küçük olsa bile, sistem otomatik olarak yüksek olan değere eşitleyecektir.

Eğer Windows 7 x64 kullanıyorsanız ram artışı yapmanız doğru olur, diğer şekillerde pek faydasını görmezsiniz.

Timing olayından kasıt? Sistem değeri yükseğe değil en düşüğe ayarlar. Yoksa en düşük ram çalışmaz. Ramlerin farklı kapasite yada frekansta çalışmasında sorun yoktur. Mesela 2000mhz destekleyen bir anakartta 2gb DDR3 1600 + 2gb DDR3 1333 + 2gb DDR3 2000mhz aynı sistemde en düşük değerde 1333 olarak çalışır. Fakat DC desteği vermez. DC desteği, DC slotlarına takılan aynı kapasite ve frekansta çalışan ramlerde olur. Arkadaş 1 ve 3'te yani DC slotlarında rami çalıştırıyorsa DC desteği alıyor demektir. Eğer 2 yada 4'e ram takarsa 1 ve 3'ten DC diğerinden normal olarak faydalanır. DC'nin mantığı budur. Diğer söylediklerinize katılıyorum.

Örnek olarak: Arkadaşımda Corsair 2gb 2000mhz ve OCZ 2gb 1600mhz var. Sistem 1333 olarak çalışıyor. Çünkü anakartı 1333 destekli bir Gigabyte H55M-S2. Ama siz yinede bu örnekteki gibi çok karıştırmayın. Gerek yok yani aynı marka ve model olması daha sağlıklıdır.

----------Eklendi @ 17:40:01 ---------- Yazıldı @ 17:39:18 ----------

1 gb ram var 2 gb daha alıp taksam hızlı çalışırmı ve markası degişik olunca LÜTFEN!! YARDIM edin

Marka farketmez. Ama aynı markada uyum daha iyi olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt