2500 TL ye Yeni sistem tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

A3rman

A3rman

Üye
inan daha iyi olacaktır.

- - - Eklendi - - -

O zaman sana süper bi bilgisayar topliyim dur.

Kardeşim teşekkürler ama ben 2 yıl sonra almayı planlıyorum . Epey yeni olacak yani.

kralsensin98

kralsensin98

Üye
inan daha iyi olacaktır.

- - - Eklendi - - -

Kardeşim teşekkürler ama ben 2 yıl sonra almayı planlıyorum . Epey yeni olacak yani.

Bişeydeğil.2 yıl sonra daha iyileri çıkacak.
1866 mhz olsa daha iyi olur.Diye düşünüyorum.
kasa tipini beğenmedim pek.
i5 olmaz bence.Amd fx 8150 seç aynı fiyatta aynı performansta bazı sitelerin testlerinde amd fx 8150 biraz daha iyi. Hatta amd fx 8150 daha ucuz.100 lira ucuz.

- - - Eklendi - - -

oyun için işlemciyi fazla düşünme.Ekran kartına yönel.

A3rman

A3rman

Üye
1600 mhz yeterlidir. 8150 ye tam olumlu bakamıyorum nedense. 3570 k oyunlarda performanslı bir işlemci . bence

kralsensin98

kralsensin98

Üye
1600 mhz yeterlidir. 8150 ye tam olumlu bakamıyorum nedense. 3570 k oyunlarda performanslı bir işlemci . bence
amd fx 8150ye bence olumlu bak.Benim arkadaş amd fx6100 ve 5770 ekran kartı kullanıyor.Bide 16 gb ram var.Vallahi tüm piyasada hangi oyun varsa ultra ayarda canavar gibi açıyor. :D

A3rman

A3rman

Üye
amd fx 8150ye bence olumlu bak.Benim arkadaş amd fx6100 ve 5770 ekran kartı kullanıyor.Vallahi tüm piyasada hangi oyun varsa ultra ayarda canavar gibi açıyor. :D

Benim şu anki ekran kartım ve işlemcim her oyunu ultrada 1280 1024 de açıyor :kop: gerçekten ama kasmasız . nfs run gta4 bide assasins revolations denedim :D

- - - Eklendi - - -

Not : 0verclock yok !!

kralsensin98

kralsensin98

Üye
Benim şu anki ekran kartım ve işlemcim her oyunu ultrada 1280 1024 de açıyor :kop: gerçekten ama kasmasız . nfs run gta4 bide assasins revolations denedim :D

- - - Eklendi - - -

Not : 0verclock yok !!

Arkadaşın işlemcisindede overclock yok.1920X1080 ultra ayarda nfs the run ,assassins creed revolation,nba 2k12,pes 2012 vb

A3rman

A3rman

Üye
buyur bu sistemi al kop :D

kralsensin98

kralsensin98

Üye
overclock yapmadan öncede benim bilgisayar zaten açıordu. ultra 1920x1080 açıyordu. :D :kop:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
8150 yerine güzel bi i5 takılır . gereksiz.
ikincisi o sistemlerden birinde phenom koymuşsun . adamın 2500 tl limiti var. 1500 tl limiti yok :)
üçüncüsü 600 watt yeter böyle kasalara. ne gerek var 750 watt a .
Hasan abi ram eklemeyi unumuşsun . Senin sisteme.
ram stokta bitince listeden silinmiş farkettim.

Bi kere intel core i5 amd fx 8150'den kötü,Sen benchmark testlerinin doğru yapıldığını sanıyorsan yanlış yapıyorsun.Gayet i5'den daha iyi bir performans veriyor.

- - - Eklendi - - -

bu kasanın neresini beğenmiyorsunuz anlamadım.Corsair Vengeance 1866mhz ram koydum.En yüksek anakartı koydum.7970 ekran kartı koydum.Hemde asus.Seagate harddisk koydum. İşlemcide 8 çekirdekli amd fx 8150'yi koydum.750 watt high power element +80 plus bir powersupply koydum.İleriye dönük olsun diye koyuyom.Aerocool kasa koydum.Daha ne istiyorsunuz merak ediyorum.
al bak.İ5'ten performan olarak kat kat iyi. Bu test adil bir testtir.Amd yeni trinity işlemcilerini çıkaracak ve intel gibi zırt bırt sokette değiştirmiyor yani paranız anakart için gitmiyor.Amd yeni işlemciler ve ekran kartı çıkarıyor.
:vur: 8150 nin gerçekte 4 çekirdek oldugunu biliyor musun ????
sen o testlere inanmaya devam et arkadaşım...
millet sırf zevk için hem intel hem amd sistem alıp test edip geri satıyor...
DH de görmüştüm. 2500K ve 8150 dizdi adam 4000 lira harcadı.
oyunve programları test etti.
intele karar verdi 8150 ve 990fx anakartı sattı.

Kardeşim tamam koydun ama bazı parçalardan tasarruf etmen gerekli .160 lira üstüne çıkmışsın limitin . İkincisi ; Farklı testlerde farklı performans verir işlemciler.Üçüncüsü sen onu gerçek 8 çekirdek mi sanıyorsun .?Dördüncüsü ne gerek var o kasayla powera hadi kasayı anladım power niye 750 watt . gereksiz mi gereksiz . ona verilecek parayla kasadan powerdan anakarttan tasarruf yaparsın. 2500 liraya iner..
+1 :oke:

son olarak.
8150 nin fiyatı 700 lira civarındaydı yani 2600K ile aynı fiyatta neden şuan 450 lira.
çünkü 2500K ya bile yetişemiyor... satmıyor AMD firmasıda indirim yapıyor... şuanki fiyatı 2500K dan ucuz..

kralsensin98

kralsensin98

Üye

ram stokta bitince listeden silinmiş farkettim.

:vur: 8150 nin gerçekte 4 çekirdek oldugunu biliyor musun ????
sen o testlere inanmaya devam et arkadaşım...
millet sırf zevk için hem intel hem amd sistem alıp test edip geri satıyor...
DH de görmüştüm. 2500K ve 8150 dizdi adam 4000 lira harcadı.
oyunve programları test etti.
intele karar verdi 8150 ve 990fx anakartı sattı.

+1 :oke:

son olarak.
8150 nin fiyatı 700 lira civarındaydı yani 2600K ile aynı fiyatta neden şuan 450 lira.
çünkü 2500K ya bile yetişemiyor... satmıyor AMD firmasıda indirim yapıyor... şuanki fiyatı 2500K dan ucuz..

amd fx 8150 4 çekirdek filan değil uydurma be. Bildiğin 8 çekirdekli işlemci.Neyse sen bildiğini oku.

A3rman

A3rman

Üye
amd fx 8150 4 çekirdek filan değil uydurma be. Bildiğin 8 çekirdekli işlemci.Neyse sen bildiğini oku.

Kardeşim gerçekte 4 çekirdek ama 8 işlem parçacığına sahip bir işlemci o .
- - - Eklendi - - -

Ya hocam uzun lafın kısası paran yoksa amd çoksa intel ;) amd ye vasat diyemeyiz ama intellede yarışamaz.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
  • Beğen
Tepkiler: A3rman
A3rman

A3rman

Üye
Bende 8150 alıyordum bir aralar kendi kafama göre Allah'tan ki almamışım ..

kralsensin98

kralsensin98

Üye
Kardeşim gerçekte 4 çekirdek ama 8 işlem parçacığına sahip bir işlemci o . gerçek 4 çekirdekten fazla işlemci çıkmadı daha benim bildiğim ..

- - - Eklendi - - -

Ya hocam uzun lafın kısası paran yoksa amd çoksa intel ;) amd ye vasat diyemeyiz ama intellede yarışamaz.
Sizden başka 4 çekirdekli diyeni duymadım.Siz kafadan uyduruyonuz.Sizle tartışmak istemiom.İntel fan boyusunuz.:ah

A3rman

A3rman

Üye
Sizden başka 4 çekirdekli diyeni duymadım.Siz kafadan uyduruyonuz.Sizle tartışmak istemiom.İntel fan boyusunuz.:ah

İyice araştır öyle gel kardeşim ;) Türkiye de yapılan değerlendirmeye bakma . Senin gibiler 8 çekirdek diye atlıyorlar. O işlemci 4 çekirdektir ; 8 işlem bölümüne sahiptir.

- - - Eklendi - - -

İntel fan boyu olsam amd kullanmam .

- - - Eklendi - - -

Ki intelin bu şekilde 8 işlem bölümüne ayrılıp ta 4 çekirdek diye satılan işlemcileri var.

kralsensin98

kralsensin98

Üye
İyice araştır öyle gel kardeşim ;) Türkiye de yapılan değerlendirmeye bakma . Senin gibiler 8 çekirdek diye atlıyorlar. O işlemci 4 çekirdektir ; 8 işlem bölümüne sahiptir.

- - - Eklendi - - -
İntel fan boyu olsam amd kullanmam .

- - - Eklendi - - -

Ki intelin bu şekilde 8 işlem bölümüne ayrılıp ta 4 çekirdek diye satılan işlemcileri var.

Amd'nin kendisi sitesinde fx 8150 8120 8 core yazıo ve yabancı sitelerdede böyle 4 çekirdek gibi laflarlada karşılaşmadım.İşlemciyi elinden geldiğiniz gibi kötülemeye çalışıorsunuz.:off:

- - - Eklendi - - -

al incele 4 çekirdeklimiymiş 8 çekirdeklimiymiş.:megafon:

- - - Eklendi - - -

Processor Speed8150 / 3.60GHz
CoresEight
L2 Cache8MB
L3 Cache8MB
özellikleride böyle
amd kullanmakla intel fan boyu olmuyacağın ne malum.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Amd'nin kendisi sitesinde fx 8150 8120 8 core yazıo ve yabancı sitelerdede böyle 4 çekirdek gibi laflarlada karşılaşmadım.İşlemciyi elinden geldiğiniz gibi kötülemeye çalışıorsunuz.:off:

- - - Eklendi - - -

al incele 4 çekirdeklimiymiş 8 çekirdeklimiymiş.:megafon:

- - - Eklendi - - -

Processor Speed8150 / 3.60GHz
CoresEight
L2 Cache8MB
L3 Cache8MB
özellikleride böyle
amd kullanmakla intel fan boyu olmuyacağın ne malum.
gerçekte 4 çekirdek oldugunu ispatlarsam
kabul edip tamam 4 çekirdekmiş kardeşim haklıymışsınız yazıcak mısın ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt