2500 - 3000 TL arası Leptop önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
2500 - 3000 TL arası Leptop önerisi
Arkadaşlar 2500 - 3000 tl arası hızlı çalışan - hepsiburadadan siparişi vermek istiyorum bu fiyat sekmentinde önereceğiniz bilgisayarları söylerseniz sevinirim

benim gözüme çarpan pc:

ek olarak bu :

sizce hangisi veya başka tavsiyeniz varsa dönüş yaparsanız hemen sevinirim

PALA.

PALA.

Üye
Performans için ssd barındıran modellere yönelmişsiniz ama belirtmem gereken iki husus var.
Birincisi bu tip satılan ürünlerde genelde performansı düşük, giriş seviyesi ssd oluyor fiyatı ucuzlatmak için.
Diğer meseleden 120 gb sadece işletim sistemi için yani depolama için ekstra hdd almanız gerekecek oda +250 - 300 lira daha demektir. Yani %10 fiyat artacak. Biraz daha araştırın, f/p önerim yok malesef :hmmm

Son düzenleme:
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Performans için ssd barındıran modellere yönelmişsiniz ama belirtmem gereken iki husus var.
Birincisi bu tip satılan ürünlerde genelde performansı düşük, giriş seviyesi ssd oluyor fiyatı ucuzlatmak için.
Diğer meseleden 120 gb sadece işletim sistemi için yani depolama için yani ekstra hdd almanız gerekecek oda +250 - 300 lira daha demektir. Yani %10 fiyat artacak. Biraz daha araştırın, f/p önerim yok malesef :hmmm
yani bu lenovo idaepad 320 amd işlemcili pc ile diger Lenovo V110 arasında performans olarak fark varmıdır ayrıyeten bu nasıl :

PALA.

PALA.

Üye
yani bu lenovo idaepad 320 amd işlemcili pc ile diger Lenovo V110 arasında performans olarak fark varmıdır ayrıyeten bu nasıl :
Dell olan linux ile geliyor 8gb ddr4 bellek var 8. nesil işlemci var ancak ekranı 15 inç lenovalar ise 17 inç 7.nesil işlemci ile geliyor. Satıcıya sorun dell laptopa NVMe ssd takılıyormu, soketi var mı diye.

• Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Dell olan linux ile geliyor 8gb ddr4 bellek var 8. nesil işlemci var ancak ekranı 15 inç lenovalar ise 17 inç 7.nesil işlemci ile geliyor. Satıcıya sorun dell laptopa NVMe ssd takılıyormu, soketi var mı diye.
ssd dışında diğer gösterdiğim lenovo 320 veya v110 a göre nasıl sizce ? sddli lenovomu almak mantıklı yoksa dell in bu modelinimi ayrıyeten ekran boyutu önemli degil 15.6'' de uygun
AYRIYETEN BUNU BULDUM MECBUREN NASIL :

PALA.

PALA.

Üye
ssd dışında diğer gösterdiğim lenovo 320 veya v110 a göre nasıl sizce ? sddli lenovomu almak mantıklı yoksa dell in bu modelinimi ayrıyeten ekran boyutu önemli degil 15.6'' de uygun
AYRIYETEN BUNU BULDUM MECBUREN NASIL :
F/P ürünlerin her zaman eksi olan bir yönü vardır. İlk yorumumda dediğim gibi önerebileceğim bir ürün mevcut değil.
Ancak dell kalite ve özellik olarak daha iyi gibi görünüyor, üzerindeki donanımlar yeni nesil.
İlk mesajımda dediğim gibi ssd günümüzde ihtiyaç haline geldi ama hdd günlük ihtiyacınızı görecektir. Ssd takılı laptoplarda genelde giriş seviyesi ssd oluyor. Bunun yerine nvme 4x destekli bir model alıp 250 gb nvme ssd almak daha mantıklı fiyatları 600 tl civarı ama verdiğin paraya değer. 120 gb alan az bir alan değil ama fazla yazılım yükleyenlere yetmeyebilir tamamen senin ihtiyacına kalmış. Ssd giriş seviyesi olsada iş görür ama uzun vade de yetmeyebilir. Yani 120 gb ssd var diye 500 tl fazla para isteyenlere itimat etmeyin, gerisi sizin değerlendirmenize kalmış.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi

Bu ürünü sipariş verdim sizce nasıl ?

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PALA.

PALA.

Üye

Bu ürünü sipariş verdim sizce nasıl ?
İşte yukarıda bahsettiğim de böyle bir durum, işlemci günlük kullanımlarda ssd ile iyi performans verir ancak bu işlemci oyunlarda darboğaz çıkartabilecek cinsten, kullanımda buna dikkat edilmeli f/p ürünlerin her zaman bir eksisi bulunur...
Hayırlı olsun, güle güle kullanın :)

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
İşte yukarıda bahsettiğim de böyle bir durum, işlemci günlük kullanımlarda ssd ile iyi performans verir ancak bu işlemci oyunlarda darboğaz çıkartabilecek cinsten, kullanımda buna dikkat edilmeli f/p ürünlerin her zaman bir eksisi bulunur...
Hayırlı olsun, güle güle kullanın :)
Teşekkürler işlemci olarak neyle eş değer AMD serisi hakkında bilgim yok ta 7.nesil işlemciymiş

PALA.

PALA.

Üye
işlemci olarak neyle eş değer AMD serisi hakkında bilgim yok ta 7.nesil işlemciymiş
Ne sonuç verir bilemem aslında sistem genel olarak iyi sizi üzeceğini sanmam, yaklaşık i5 7200u civarı performans verebilir.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Ne sonuç verir bilemem aslında sistem genel olarak iyi sizi üzeceğini sanmam, yaklaşık i5 7200u civarı performans verebilir.
Gelsin bakalım bende merak ediyorum