2014 yılbaşı gecesi evde ne yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Türe

Türe

Üye
Eski yılda ne vardıki yenisinde ne olsun bu arada hırıstiyanlar 25 aralığı h.z isanın doğumunu kutluyor bizde yeni yıla nasıl girersen öyle gider falan filan hesabı onu kutluyor
Hz. Isa nin doğumu aslında 25 Mart

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Hz. Isa nin doğumu aslında 25 Mart
Bu konu ile ilgili daha önceleri bir araştırmam olmuştu, gerçekte İsa peygamberin hangi gün doğduğuna dair kesin bir bilgi yok. Hz.İsa'nın doğumu ile ilgili günümüzde üç farklı tarihe yer verilmiş sadece.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Hangi tarihte dogduysa dogdu. Hristiyanlar 25 Aralik diye kutlarlar o kadar. Yilbasini herhangi bir hristiyan bayrami olarak kutlamiyoruz. Yeni yila giriyoruz diye kutluyoruz bu kadar basit. Gavur adeti kliselerine girmeye gerek yok. O zaman dogum gunu de kutlamayin kardesim neticede eskiden dogum gunu de yoktu.

• Beğen
Tepkiler: .caner., MrCaesar ve 0MG90
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Konuya bak, yorumlara bak :d:

• Beğen
Tepkiler: MrCaesar ve 0MG90
0MG90

0MG90

Üye
Konu baya bi kopmuş gitmiş

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Konuyu yine saptirmayi basarmissiniz tebrikler.Buyuk ihtimal ders calisiyor olucam.

Türe

Türe

Üye
Bu konu ile ilgili daha önceleri bir araştırmam olmuştu, gerçekte İsa peygamberin hangi gün doğduğuna dair kesin bir bilgi yok. Hz.İsa'nın doğumu ile ilgili günümüzde üç farklı tarihe yer verilmiş sadece.
Ben de baktım ama net birsey goremedim 25 aralık kabul etmisler ama sanırım o tarih değil.

ozakin70

ozakin70

Üye
Onumdeki sinav yuzunden oturup fizik kimya ya caliscam ha bide hemen sonraki gunlerde girecegim geo ve mat yazilisina naparsin bende tombala oynamak isterim tvde evde tek basina bilmem kaci izlemek isterim ama hayat müşterek

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Hristiyanlar kutluyor diyenleri anlamiyorum.
Sanki muslumanlar, yahudiler, ateistler, mazosistler, anarsikler, devrimciler, hatta hayvanlar bile yeni yila girmiyor mu?
Hristiyanlar 2014'e girecekte biz muslumanlar 2013'te mi kalcaz?
Yeni yilda dua edin, ne isterseniz calisin, bir yili acisi ve tatlisi ile geride biraktiginiza, 1 sene daha yaslandiginiza, arkada biraktiginiz iyi seylere, sevgilerinize, guzel anlara, cocuklara.
Kisacasi herseyi ile bir yil geride kaliyor. Ve yeni yilin son gecesinde kutlama gayet normaldir 'bence'.
Otoriteye koru korune inanmamak gerek.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90 ve .caner.
.caner.

.caner.

Üye
Hangi tarihte dogduysa dogdu. Hristiyanlar 25 Aralik diye kutlarlar o kadar. Yilbasini herhangi bir hristiyan bayrami olarak kutlamiyoruz. Yeni yila giriyoruz diye kutluyoruz bu kadar basit. Gavur adeti kliselerine girmeye gerek yok. O zaman dogum gunu de kutlamayin kardesim neticede eskiden dogum gunu de yoktu.
Bunu yazmaya gelmiştim :oke: Gerek kalmadi :cool:

Üst Alt