Yılbaşında ne yapılabilir, neler yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Yılbaşında ne yapılabilir, neler yapılır?
Yılbaşı gecesi yaklaştı ve yılbaşında gece ne yapılabilir yapılacak olan şeyler nelerdir merak ediliyor. Yılbaşında neler yapılır sorusunun cevabı bu makalemizde yer alıyor.

Yılbaşı denildiği zaman pek çok kişinin aklına dışarıda oldukça kalabalık ortamlarda yapılan partiler geliyor. Çünkü gerek kafeler gerekse restaurant ve farklı eğlence mekanları yılbaşına özel birbirinden farklı konseptleri hazırlıyorlar. Böyle olunca da insanlar gerek aileleri gerekse sevdikleri ile birlikte bu seçenekler arasından tercihlerini yapabiliyorlar. Ancak yılbaşını dışarıda geçirmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise rezervasyon ve gidilecek yerin güvenliği. Özellikle de son saatlerde tatsız şeyler yaşamamak isteyen kişilerin buna ciddi anlamda dikkat etmesi gerekiyor. Yeni yıla mutlu ve sevdikleri ile birlikte girmek isteyen ancak bu konuda ne yapması gerektiğini bilemeyen birçok kişi ise günümüzde evlerde kutlama yapmayı tercih etmekte.

İnsanlar günler öncesinden yılbaşı için hazırlıklarını yapıyor, sonrasında da sevdikleri insanları ya da yalnızca aile içerisinde güzel bir kutlama yapmaya başlayabiliyor. Ancak bazı kişiler ise evde tam anlamıyla bir yılbaşı kutlaması yapılamayacağını düşünmekte. Lakin bu konuda ciddi bir şekilde yanılıyorlar. Yılbaşını evde kutlamak için illa ki çok büyük davet sofraları hazırlamaya da gerek yok. Basit tarzda bir sofra hazırlanabilecektir. Hindi genel olarak yılbaşı davetlerinin vazgeçilmezi olsa da isteyen herkes hindi pişiremeyebiliyor. Günümüzde ise artık isteyenler hindi yerine tavuk hazırlayabilirler. Yılbaşının olmazsa olmazlarından bir diğeri ise kestaneli pilav. Her damak tadına uygun olacak şekilde hazırlanan bu pilav ile birlikte de yılbaşı sofrası tam anlamıyla kurulmuş olacaktır.

Sofranın kurulmasının sonrasında ise sıra yılbaşı eğlencelerine geliyor. Tombala gibi klasik tarzda oyunlar yediden yetmişe herkesin en fazla beğendiği ve sevdiği oyunlar arasında yer alsa da yenilikleri takip eden kişiler son dönemin gözde kutu oyunları da bu özel günde insanların vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri adına özel olarak sunuluyor. Keyifli bir şekilde yenilecek yemeğin sonrasında insanlar doyasıya eğlenebilirler. Bazı durumlarda ise yılbaşına en çok yakışan filmler izlenmek istenebilir. Gerek günümüzde hazırlanan gerekse geçmiş dönemlerde hazırlanıp günümüzde de büyük bir beğeni ile izlenmeye devam eden filmler arasından seçimler kolaylıkla yapılabilir.
 


DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ustadın Dediği Gibi İslamiyet Batıdan gelse Müslüman Olacaksınız.Şu Anda Durum Bu Söze Bağlı.Kişi Ben Müslümanım Diyorsa Kesinlikle Yılbaşına Has Birşey Yapmamalı Planlamamalı Özellikle Ülkemizin Geçtiği Şu Sıkıntılı Günlerde Bu Tarz Etkinlikler,Alişveriş Merkezlerindeki Süslemeler Canımı Sıkıyor.Tabiyki Özgür Ülkedeyiz Herkes İstediğini Yapar Fakat Peygamberimiz Kim Bir Toplumu Taklit Ediyorsa\Onların Adetlerini\Geleneklerini Yaparsa O Kişi O Topluluktandır Sözünü Hatırlatmak İstiyorum.
 
  • Beğen
Tepkiler: d_mavi
ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
PTT
 


Üst Alt