2 Pencere açıyorum İşlemci %100 oluyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
2 Pencere açıyorum İşlemci %100 oluyor
Arkadaşlar Sistemim şu şekilde:
ASUS P5GZ-MX Anakart
İntel Pentium 4 3 Ghz İşlemci
2048 Mb Ram
Nvidia GeForce 9500 GT 1024 Mb 128 bit Ekran kartı
500 Gb Hdd

Sorunum şu ki ufak işlemlerde cpu anında %100 e çıkıyor ve pc kasılmaya başlıyor.
Örneğin msn de görüntülü konuşma yaparken başka biriylede sadece yazışıyorken google chromu açıyorum ve işlemci tavan yapıyor. Sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim. İşlemcidense eğer hemen değiştireceğim.

--------------- Ekleme ---------------

Birde benim anakartta Core 2 duo desteği olduğunu yazmasına rağmen . Intel Dual Core E5300 2.6GHz 800MHz 2MB Cache LGA775 İşlemciyi taktığımda çalıştırmıyor.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Hocam anakartınız biraz eski bir kart.DualCore desteği olmayabilir.Core2Duo belki daha yeni bir işlemcidir ona göre ama bu destekleyeceği anlamına gelmez.Kartın DualCore desteklemiyor.

Desteklediği işlemciler ; Intel® Core 2 Duo / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D

Gelelim soruna.Eğer herhangi bir işlem sırasında CPU kullanımı tavan yapıyorsa öncelik pay virüsündür.Bence sisteminizi virüslere karşı gözden geçirin ya da görev yöneticisinde çalışan servislere veya programlara gözatın.

eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
Ben Yeni format attım PC ye yine aynı virüsten olduğunu pek zannetmiyorum. Ayrıca ilginiz için teşekkürler. Evet sanırım dediğiniz gibi desteklemiyor. Bende yeni bi anakart sipariş verdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...