Yeni Ekran Kartı Tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Ekran Kartı Tavsiyesi
Arkadaşlar geçen gün, PC Donanım Teknik Yardımda açtığım konuda bayramdan sonra Ekran Kartımı teknik servise götüreceğim demiştim. Driver yüklenince Ekran Kartı işlevini görmüyordu ve sonuç olarak bozuk çıktı. Onun için şu sisteme göre Ekran Kartı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Özellikle İşlemci ile uyumlu olursa çok iyi olur. Yani E4300, o kadar iyi performans sergileyen bir İşlemci değil ve öneride bulunduğunuz Ekran Kartı, bu İşlemcinin 1.86GHz'lık frekansını bastırıp, darboğaz sıkıntısına sokmasın. İkiside kararında çalışsın.

Intel Core 2 Duo E4300 1.86 GHz 800MHz 2MB Cache775PIN İşlemci
ASUS P5PL2-C (I945P),(S775,3PCI,AGP,16X),(SES+LAN)BOARD Anakart (Bu Anakartın P5PL2, P5PL2-E ve P5PL2-C modeli var. Bendeki C modeli ve bu diğer modellerine göre farklı özelliklere sahip.)
Kingmax 512MB DDR2 533MHz Ram
ASUS N7600GS-HTD 512 MB DDR2, 16X, (TV-OUT,DVI) PCI E VGA Ekran Kartı (Bu eski, bozulan Ekran Kartım)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
50 60 Tlye Sıfır G210 Var

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
O Fiyata Bulman İmkansız

Nasıl imkansız? Ben zaten 50-60 liralık kart istemedim ki. Ayrıca G210'a o parayı versem, para çöpe gider. 1 ve 2GB 128 Bit olan modellere baktım bugün ve fiyatları, 149 TL'den 250'ye kadar gidiyor. Özellikle şu üçü arasında kaldım ama, diğer Donanımlarım ile uyum sağlar mı acaba?

ASUS GT630 2GB 128 Bit GDDR3 DX 11.1 180 TL

Galaxy Nvidia GeForce GT630 1GB 128Bit DDR3 DX 11 PCI-E 2.0 146 TL, 2GB olan modeli 167 TL

ATI Radeon-SAPPHIRE-POWERCOLOR HD5570 GDDR3 1GB 128Bit DX11 108 TL

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nasıl imkansız? Ben zaten 50-60 liralık kart istemedim ki. Ayrıca G210'a o parayı versem, para çöpe gider. 1 ve 2GB 128 Bit olan modellere baktım bugün ve fiyatları, 149 TL'den 250'ye kadar gidiyor. Özellikle şu üçü arasında kaldım ama, diğer Donanımlarım ile uyum sağlar mı acaba?

ASUS GT630 2GB 128 Bit GDDR3 DX 11.1 180 TL

Galaxy Nvidia GeForce GT630 1GB 128Bit DDR3 DX 11 PCI-E 2.0 146 TL, 2GB olan modeli 167 TL

ATI Radeon-SAPPHIRE-POWERCOLOR HD5570 GDDR3 1GB 128Bit DX11 108 TL
DDR3 128 Bite 120 130 Dan Fazla Verme Aman Paraya Yazık Diyorsun Ama Benim Gibi 4 GB 128 Bit Karta Sakın 171 TL Para Verme Vatanbilgisayardan Devamli 1 Ay Boyunca Günlük Fiyatları Takip Et O Yazdıklarının Hiçbiri Yaramaz.GB yede Fazla Takma 1 Gb Yeter Sorun Yaratmaz Zaten Ultrada Oynatmaz En Fazla High De Oynatırsın Bu Kartla 2 GByi Geçme

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
DDR3 128 Bite 120 130 Dan Fazla Verme Aman Paraya Yazık Diyorsun Ama Benim Gibi 4 GB 128 Bit Karta Sakın 171 TL Para Verme Vatanbilgisayardan Devamli 1 Ay Boyunca Günlük Fiyatları Takip Et O Yazdıklarının Hiçbiri Yaramaz.GB yede Fazla Takma 1 Gb Yeter Sorun Yaratmaz Zaten Ultrada Oynatmaz En Fazla High De Oynatırsın Bu Kartla 2 GByi Geçme

Zaten yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar oynamayacağım. Ben Indie, side-scrolling, role-playing tarzı ve örneğin; crimsonland, soldat gibi oyunlar oynamayı seven biriyim. Yani Battlefield, Call of Duty gibi oyunlar oynayıp Ultra High, Maxed gibi detaylara girmeyeceğim. O yüzden tercihimi, bu gibi Ekran Kartları arasında yapmak zorundayım. Sizce almalı mıyım?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Zaten yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar oynamayacağım. Ben Indie, side-scrolling, role-playing tarzı ve örneğin; crimsonland, soldat gibi oyunlar oynamayı seven biriyim. Yani Battlefield, Call of Duty gibi oyunlar oynayıp Ultra High, Maxed gibi detaylara girmeyeceğim. O yüzden tercihimi, bu gibi Ekran Kartları arasında yapmak zorundayım. Sizce almalı mıyım?
Bana Sorarsan 3üde Çöp Parana Yazık Yada Git 512 MB Ekran Kartlı Anakart Al Onlar Açar HeraldeAslında Sisteminede Giderlerde Dediğim Gibi O kadarda Pahali Değiller 130 Dan Yukarı ÇıkmadaAşasini AL

• Beğen
Tepkiler: GrenadeX8800

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Bana Sorarsan 3üde Çöp Parana Yazık Yada Git 512 MB Ekran Kartlı Anakart Al Onlar Açar HeraldeAslında Sisteminede Giderlerde Dediğim Gibi O kadarda Pahali Değiller 130 Dan Yukarı ÇıkmadaAşasini AL

Çoğu sitede, P5PL2-C Anakartım için 5570'i önermişler. Eğer stok durumu varsa bu kartı alacağım. Hem fiyatıda, 108-112 TL arasında değişiyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çoğu sitede, P5PL2-C Anakartım için 5570'i önermişler. Eğer stok durumu varsa bu kartı alacağım. Hem fiyatıda, 108-112 TL arasında değişiyor.
Bu Sistemede Fazla Masraf Yapma Elinden Çıkarıp Yenilemeye Bak

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Bu Sistemede Fazla Masraf Yapma Elinden Çıkarıp Yenilemeye Bak

Sistemi 2006 senesinde $807.11'dan almıştım ve bu yıla kadar dayandı. Ekran Kartı daha yeni bozuldu ve onun için değiştirmek zorundayım. Yani, yeni bir sistem toplayacak kadar bütçem yok. Galaxy S4 telefonumun taksidini bile zor ödedim daha. Tek yeni bir bu telefonum var. Dediğim gibi, benim yükseklerde gözüm yok. Sadece bu gibi oyunları oynayayım yeterli benim için...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sistemi 2006 senesinde $807.11'dan almıştım ve bu yıla kadar dayandı. Ekran Kartı daha yeni bozuldu ve onun için değiştirmek zorundayım. Yani, yeni bir sistem toplayacak kadar bütçem yok. Galaxy S4 telefonumun taksidini bile zor ödedim daha. Tek yeni bir bu telefonum var. Dediğim gibi, benim yükseklerde gözüm yok. Sadece bu gibi oyunları oynayayım yeterli benim için...
Artık Bilmiyorum İşlemci Filanda İyi Değil Ayrıca Oyunlarınıda Bilmiyorum Ama Ömürlük Olsun Bekle Olmazsa Bilmiyorum

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
anakarta göre ekran kartı alınmaz arkadaşlar. pci-ex mi değilmi ona bakılır sadece
elindeki anakart çok düşük seviye..
1.8ghz işlemcin 800fsb çalışıyor zaten anakartta 800lük.
biraz overclock yap diyeceğim 1066fsb de 2.4ghz olur ama hiç zannetmiyorum anakart max 880-900 civarını kaldırabilir diye düşünüyorum.
2ghz yapar oda işini görmez yine....

hd5570 yada hd6570 alabilirsin.
ancak elindeki 512 ram ile bu ekran kartlarının seviyesinde oyun açamicağın aşikar..

sonuç olarak bu kasaya yatırım yapmak = parayı çöpe atmak.
fm serisi bir işlemci+anakart+ ram almak mantıklı
2. el piyasasında fm low profile işlemci+anakart ikilisi 120 liraya bulunabiliyor..

elindeki anakart ram işlemci 3lüsünü satıp 4GB ddr3 ram parası çıkarırsan şimdiki sistemi 4-5 e katlayacak performans elde edersin.

Son düzenleme:
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ayrıca
elindeki power kaç watt markası nedir ?
2006 dan beri aynı poweri kullanıyorsan değiştirmek zorundasın..
ömrünü tamamlamıştır. yeni parçaların bozulmasını istemezsin :oke:

Son düzenleme:

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
ayrıca
elindeki power kaç watt markası nedir ?
2006 dan beri aynı poweri kullanıyorsan değiştirmek zorundasın..
ömrünü tamamlamıştır. yeni parçaların bozulmasını istemezsin :oke:

Cevabınız için çok teşekkürler yalnız, sorunumu tam olarak anlatamadım herhalde :) Ben, o kadar yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar oynamadığımı belirtmiştim önceki mesajımda. Benim oynadığım oyunlar sistemi zorlamayan casual, soldat tarzı vb. oyunlar. Onun için sistemi yenilemek istemiyorum. Belki sistemi yenilemek istersem ve böyle bir durumum olursa, o zaman Quad İşlemci ve daha iyi seviye bir Ram alabilirim ama dediğim gibi, uzun bir süre daha düşünmüyorum. Ayrıca, Anakartımda zaten PCI-EX slotu ve AGP slotu var ve ben buna göre tabiki bir Ekran Kartı almak zorundayım. PCI-EX olsa bile bu 1.0, 2.0 veya 2.1 farkediyor bildiğim kadarıyla ve ben, Anakartımın PCI-EX Slotunun bu durumuna bakaraktan bir çelişki içinde kalıyorum. Aldığım Ekran Kartı 2.1 destekliyse ve Anakartımın PCI-EX slotu 2.0 ise, o zaman bu Ekran Kartından tam verim alınabiliyor muydu? Böyle olunca yarı performans mı alınıyordu? Yani şimdi 5570'i alırsam, Anakartımın PCI-EX slotu bunu destekler mi? Güç kaynağıda yeni sayılır. 2013'te 350 Watt aldım, Quake'in. Teşekkürler...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Pci-ex farketmez.
Lakin gidip 100 lira sadece bir ekran kartina vermektense o fiyata kasayi yenilemis oluyorsunuz :oke:

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Pci-ex farketmez.
Lakin gidip 100 lira sadece bir ekran kartina vermektense o fiyata kasayi yenilemis oluyorsunuz :oke:

Anakart ve İşlemci hariç, 100 liraya 2. el olarak 1GB 128Bit Ekran Kartı ve en azından 2 GB Ram güzel olurdu. Fakat, bu 2.el Donanımlarında bir pürüzü mutlaka vardır. Onun için sağlıklı değil diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bütçem yok, sistemi yenileme şansım yok. 5570'i alayım mı?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Anakart ve İşlemci hariç, 100 liraya 2. el olarak 1GB 128Bit Ekran Kartı ve en azından 2 GB Ram güzel olurdu. Fakat, bu 2.el Donanımlarında bir pürüzü mutlaka vardır. Onun için sağlıklı değil diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bütçem yok, sistemi yenileme şansım yok. 5570'i alayım mı?

2. el pc donanım olarak 20 den fazla alışverişim var. sorun yaşamadım.
aldığım ve sattığım ürünler tıkır tıkır çalışan ürünler.

siz bilirsiniz.. toplamda 150 tl değeri olan bir kasaya 100 lira masraf edip ekran kartı almak sizin tercihiniz.

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
2. el pc donanım olarak 20 den fazla alışverişim var. sorun yaşamadım.
aldığım ve sattığım ürünler tıkır tıkır çalışan ürünler.

siz bilirsiniz.. toplamda 150 tl değeri olan bir kasaya 100 lira masraf edip ekran kartı almak sizin tercihiniz.

Bugün sahibinden.com'dan baktım, Intel Core 2 Duo E6550'nin fiyatı 45-50 liraydı ve benim Intel Core 2 Duo 1.8 GHz'lık E4300 İşlemcime göre baya iyi sayılır. Yani şimdi bu fiyatlara göre 2.el Donanımları (Ekran Kartı, Ram, İşlemci) toplayıp, Anakartımı değiştirmeden daha iyi mi olur? Veya birazda kasıp Core 2 Quad mı alsam acaba... Ne de olsa Anakartım, Quad'ı da destekliyor. Ayrıca E8300'ün fiyatıda 75 liraymış. Görselde temiz görünüyor, fakat elimle dokunmadığım bir şeyi almak ne kadar sağlıklı orasını bilemiyorum...

Ayrıca şimdi, CPU-Upgrade sitesinden Anakartımın desteklediği İşlemci modellerine baktım ve maalesef hayal kırıklığına uğradım. Anakartım 800 FSB olduğu için Core 2 Duo ailesinden sadece E4700'e kadar destekliyor. Diğer modeller 1066 FSB olduğu için onlar Anakartımda 800 FSB olarak çalışıyormuş :( Bunun için, Ekran Kartından önce Anakartı değiştirmem gerekiyor şimdi...

Son düzenleme:
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
dediğim gibi anakartınız çok eski olduğundan bu sisteme yatırım yapmak parayı boşa harcamak demektir.
anakartın değişmesi demek sistemin baştan kurulması demek...

şuanki fikrinize bakarsak
işlemci anakart ekran kartı değişiyor. +ram ekleniyor
ortalama masrafı 2. el temin ederseniz. yine 775p olarak düşünürsek toplamda 200 lirayı buluyor.
bu masraf sonrasında elde edeceğiniz performans yine 200 lira harcayarak kurulacak bir FM platform sistemin vereceği performansı yakalayamaz :oke:

veya masraf yapmayıp sadece görüntü alabilmek adına 20-30 liraya bir ekran kartı takıp internette takılmak için bu kasayı kullanabilirsiniz.

tercih sizin.

Üst Alt