2+2=5 yapıyor arkadaşlar!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Matematik hocanıza sorun, ders kaynasın :ehe

x = y
olsun.

x² = x.y eşitliğin her iki tarafını "x" ile çarptık.

x² - y² = xy - y² her iki taraftan da "y²" çikardık.

(x + y).(x - y) = y.( x-y ) sol tarafı çarpanlara ayırdık, sağ tarafı "y" parantezine aldık.

( x + y ) = y ( x - y )'ler sadeleşti.

x + x = x "x = y" olduğundan.

2.x = x "x" leri topladik.

2 = 1 "x" ler sadeleşti.

3 + 2 = 1 + 3 her iki tarafa "3" ilâve ettik.

5 = 4 buradan;

5 = 2 + 2 "4"ü, "2+2" şeklinde yazdik...

İlginç değil mi :)

black_angel2123

black_angel2123

Üye
bu ne yaaaaa

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Matemetik :gul:

xkadir61

xkadir61

Üye
yanlış. 2+2 herzaman için 4 eder. kelime oyunu var orada.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yanlış. 2+2 herzaman için 4 eder. kelime oyunu var orada.

Ben konuşmadım ki kelime oyunu olsun, matematik kuralları konuştu :) Bizden gizli işler çeviriyorsa çarpanlara ayırma ile bölme el ele verip, yandaş olarak da çıkarmayı yanlarına alıp... Bilemem :ehe

xkadir61

xkadir61

Üye
bir soruvardı; 25 senden 25 ondan borç aldım. 50 etti. 45'e birşey aldım. kalan 5'in 2 ini sana 2 ini ona iade ettim. 23'er borcum kaldı. 23+23: 46
2+2 iade etmiştim 1 de bende var.5 46+5:51
bence bunun 'y' ve 'x' li anlatım şekli. y sen x öbür vatandaş. değişen birşey yok.

senin vermiş olduğun hesapta.yanlış var. ama kelimelerle ifade edilemiyor.

mAd_girL

mAd_girL

Üye
aynı sinx=6 hesabı vardı ya ona dönmüş. 2=1 ne demek yaa :kop: komik.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
:ss
kelimelerin kifayetsiz kaldığı andır şu an:ehe

none_specified

Üye
:hmmm:ss:allalla:

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
hakkaten ilginç yani

Master_Evil

Master_Evil

Üye
bu matematik bizi kandırıyo hocaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:coold:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Arkadaşlar matematiğin kabahati yok :) Tek suçlu var! O da matematiğin yaramaz çocuğu, illet rakam "0" ! İzah edeyim;

Siz bir rakamı sıfırla çarparsanız, bu açgözlü rakam karadelik misali yutar o rakamı!

x=y ise x'i x'ten çıkarırsak geriye sıfır kalır :) (Bkz. Konudaki (x-y) kısmı :) )
Yani;

8*0=4*0 Doğru mu? Doğru!!! İkisi de sıfıra eşit! :ehe Sadeleştirin sıfırları!
8=4 :ehe:ehe:ehe

Anıl Umut

Emekli Yönetici
:ehe:ehe güzel yöntem:D

canturgay

canturgay

Üye
Arkadaşlar matematiğin kabahati yok :) Tek suçlu var! O da matematiğin yaramaz çocuğu, illet rakam "0" ! İzah edeyim;

Siz bir rakamı sıfırla çarparsanız, bu açgözlü rakam karadelik misali yutar o rakamı!

x=y ise x'i x'ten çıkarırsak geriye sıfır kalır :) (Bkz. Konudaki (x-y) kısmı :) )
Yani;

8*0=4*0 Doğru mu? Doğru!!! İkisi de sıfıra eşit! :ehe Sadeleştirin sıfırları!
8=4 :ehe:ehe:ehe
o zaman ver bi 100 lira ben de ki 5 lirayla değişelim senin hesaba göre eşit nasılsa..:ehe

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
o zaman ver bi 100 lira ben de ki 5 lirayla değişelim senin hesaba göre eşit nasılsa..:ehe

Şimdi sapla samanı karıştırmayalım arkadaşlar! :ehe
Ben rakamlar eşit dedim! Doğada bana 5i gösterebilir misiniz? 5tane parmak değil, kağıtta kalemin bıraktığı izi değil, 5 adet ekmeği değil!.. 5i! (Üçgen, kare, analitik düzlem vs... de dahil buna) Gösteremezsiniz... Bu nedenle sizin kastettiğiniz de rakamlar değil, rakamca ifade edilen para değeri!.. İfade ettiğiniz paralar ise;
kesinlikle eşit değil! :D :D :D

(Ne cimri adamım yahu, 3-5 lira için matematiğin var olmadığının ispatını bile yaptım! :ehe:ehe:ehe)

canturgay

canturgay

Üye
gösteririm tabiii ne olacak aha...5 bu beş değilse ne mademm..:ehe
onu bunu bilmem paramı isterim bennnn..:D

Solamente

Üye
:cnfsd: kafam karıştı

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
gösteririm tabiii ne olacak aha...5 bu beş değilse ne mademm..:ehe
onu bunu bilmem paramı isterim bennnn..:D

O beş değil işte :D O bu sitede yer alan bir renkli sembol sadece :) Şu anda benim ekranım açısından düşünülürse "5" şeklide bir siyah pikseller topluluğu :D Yok işte beş meş! Para da yok sana! :lac:

:D:D:D

cradlestone

Üye
:d:d:d:d:d:d:d:d

canturgay

canturgay

Üye
O beş değil işte :D O bu sitede yer alan bir renkli sembol sadece :) Şu anda benim ekranım açısından düşünülürse "5" şeklide bir siyah pikseller topluluğu :D Yok işte beş meş! Para da yok sana! :lac:

:D:D:D
:birak: :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt