1. sınıf eziyeti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Metin MF

Metin MF

Üye
yahu o ödevi 1 hafta süre için vermiştir.

- - - Eklendi - - -

kardeşim 6.sınıfa gidiyor, bana geçen haftasonu geldi "yaaa abi 20 sayfa ödev var" dedi. 2 güne yetiştirdik bi şekilde, işgüzar herif itiraf etti, 1 hafta süre vermiş bu da üşenmiş yapmamış.

emreolol

Üye
veren hoca gunluk verir ole bisey varsada ilk defa duymus olurum

- - - Eklendi - - -

yani gunluk odev vermis harelde

osicik

Üye
ben 3. sınıf örtmeniyim de bana konuyu açan üfürüyor gibi geldi 16 sayfa fotokopimi vermiş daha kitap falanda yok birlerde okuma tam yok yazma nerdeyse hiç yok nereye 16 sayfa ödev oluyor anlamadım... 16 sayfa fotokopi ise sınıf 30 kişi olsa eder 400*500 sayfa fotokopi bir günde o kadar fotokopi ne çekilir ne verilir sayfa 10 ile 26 arasını yazda diyemez bu örtmen nerden baksam haber saçma...!!!!!!:kotu:

ka_za

ka_za

Üye
Ülkemiz şartlarında artık çoğu kişi açıkta kalmıyor zaten. Önemli olan üniversiteye yerleşmek değil , kaliteli üniversiteye yerleşmek oldu. Ki bunun için de bir hayli elini kullanmak zorunda kişi. Benim elim Nasır tuttu artık yazı yazıp test cozmekten. Allah yeni nesle bolca sabır versin.

Sen ellerin nasir tuttu diyince Kendimi hic calismamis gibi hissettim

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
ben 3. sınıf örtmeniyim de bana konuyu açan üfürüyor gibi geldi 16 sayfa fotokopimi vermiş daha kitap falanda yok birlerde okuma tam yok yazma nerdeyse hiç yok nereye 16 sayfa ödev oluyor anlamadım... 16 sayfa fotokopi ise sınıf 30 kişi olsa eder 400*500 sayfa fotokopi bir günde o kadar fotokopi ne çekilir ne verilir sayfa 10 ile 26 arasını yazda diyemez bu örtmen nerden baksam haber saçma...!!!!!!:kotu:

Evet örtmenim üfürüyorum.4 sayfa matematik fotokopisi,3 tane yazılıp okunacak metin,4 sayfa f alıştırması,4 sayfada j alıştırması.Dur biraz daha üfürmem lazım

osicik

Üye

Evet örtmenim üfürüyorum.4 sayfa matematik fotokopisi,3 tane yazılıp okunacak metin,4 sayfa f alıştırması,4 sayfada j alıştırması.Dur biraz daha üfürmem lazım
o ödevleri bence çok abartmışsın bu toplasan 2 sayfa etmez, matematik dediğin en fazla yarım saat kırk dk tutar, diğer yazı ödevleri dediğin bir saatlik ödev senin anlatmana bakınca sayfa başı yarım saat olsa 16 sayfa 8 saatlik ödev var gibi anlatmışsın ki bide örtmenin ne örtmenliğini ne adamlığını bıraktınız vermese pekiştirme ödevi okuma yazma gelişmicek gene kötü olan örtmen okumaya geçiremedi diyecen insanoğlu bi garipsiniz örtmen ne yapsa suçlu çıkacak zaten..!!!
ben hergün 1-2 sayfa ödev vermeye çalışırım velilerim daha da ver diye yalvarıyor ödev verdikçe beni daha çok seviyorlar ama sizin gibide kardeşiyle çocuğuyla ilgilenmeye üşenmiyorlar ve 1-2 saatte bitecek ödevleri sizin gibi 8-10 saatlik ödevmiş gibi abartmıyorlar... ama sizin deyiminizle o örtmenin yapması gereken 'bana ne canım babamın oğlu değil ya'' diyip geçmek lazım türk insanı ondan anlar bilip bilmeden abartmayı bilip bilmeden eleştirmeyi çok sever o kunuda uzmanmış gibi acımasızca eleştirir tipik türk hastalığı malesef....!!!!

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
o ödevleri bence çok abartmışsın bu toplasan 2 sayfa etmez, matematik dediğin en fazla yarım saat kırk dk tutar, diğer yazı ödevleri dediğin bir saatlik ödev senin anlatmana bakınca sayfa başı yarım saat olsa 16 sayfa 8 saatlik ödev var gibi anlatmışsın ki bide örtmenin ne örtmenliğini ne adamlığını bıraktınız vermese pekiştirme ödevi okuma yazma gelişmicek gene kötü olan örtmen okumaya geçiremedi diyecen insanoğlu bi garipsiniz örtmen ne yapsa suçlu çıkacak zaten..!!!
ben hergün 1-2 sayfa ödev vermeye çalışırım velilerim daha da ver diye yalvarıyor ödev verdikçe beni daha çok seviyorlar ama sizin gibide kardeşiyle çocuğuyla ilgilenmeye üşenmiyorlar ve 1-2 saatte bitecek ödevleri sizin gibi 8-10 saatlik ödevmiş gibi abartmıyorlar... ama sizin deyiminizle o örtmenin yapması gereken 'bana ne canım babamın oğlu değil ya'' diyip geçmek lazım türk insanı ondan anlar bilip bilmeden abartmayı bilip bilmeden eleştirmeyi çok sever o kunuda uzmanmış gibi acımasızca eleştirir tipik türk hastalığı malesef....!!!!

Önce git bir öğretmen yazmayı öğren...

Benim zamanımda 1 sayfa alıştırma 1 sayfa matematik 1 sayfada metin ödevi veriliyodu.Ve sınıfta okumayı ilk söken bendim.Şu anda iyi bir anadolu lisesindeyim.O beğenmediğin 1 saatte biter dediğin ödevler için çocuk 3.5 saat uğraştı.Tabii canım çocuk üniversiteye hazırlanıyo çok çalışması lazım.

edit : Öğretmen ile konuştum.O gün biraz (!) rahatsızmış sınıfta yaptırılması gereken alıştırmalarıda vermiş.

Mert

Mert

Üye

Önce git bir öğretmen yazmayı öğren...
Bir öğretmene bu şekilde hitap etmen çok yanlış, hadi öğretmene saygı duymuyorsun karşındaki senden yaş olarak da büyük :)
Türkiye'deki eğitim sistemini hepimiz biliyoruz, yıllar geçse de böyle kalacak

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Örtmen diyo sonra adam onu vurgulayınca öğretmen demeyi öğren diye çıkışıyor:hmmm

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Kusura bakmayın.İnternet ortamında kim kim değil belli değil.O zaman bende süpermenim.Aksini iddia eden varmı?

Hem öğretmen olsa daha farklı bir uslubu olurdu.Beni yalan söylemekle suçlamazdı.

osicik

Üye
Kusura bakmayın.İnternet ortamında kim kim değil belli değil.O zaman bende süpermenim.Aksini iddia eden varmı?

Hem öğretmen olsa daha farklı bir uslubu olurdu.Beni yalan söylemekle suçlamazdı.
örtmen yazma sebebim bizim minikler hep örtmenim der ondan hoşuma gitti ama zoruma giden anadolu lisesine giden bir öğrencinin benim yazdıklarımdan öğretmen olmamı anlayamaması ve editlemişsin orda yapılmayan ödev falan diye ben orda muhakkak yanlış bi durum olduğunu anladım ve o kadar öğretmen düşmanı var ki memlekette hemen herkes öğretmeni kötüledi ne öğretmenliğini ne adamlığını ne insanlığını bıraktı ve buna sen sebep oldun.... bu kadar kötülenip itilip kakıldığımız bi durumda bu yazıyı görünce öğretmen olarak zoruma gitti ondan tepki gösterdim bazı arkadaşlar anlamış halimi hak vermiş sağolsun neyse ben suçlu olayım özür dilerim senden ama bu kafa ve bu yaklaşımlarla biz öğretmenler zarar gördükçe sanmayın olan bize olur aslında siz kendinize ediyorsunuz çünkü biz sizleri kardeşlerinizi ilerde çocuklarınızı eğitiyoruz öyle bir gecede 8-10 saatlik 10-15 sayfa ödev verecek caniler değiliz ki 600 bin örtmen var elbet içinden kötüler çıkacaktır ama iyileride beraberinde kötülemek çok doğru olmaz gibime geliyor... iyi forumlar ve akşamlar...!!!!

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
şimdi yeni okuldan çıktım kartal ilçesi cevizli mahallesi gürbüz bora ilkokulu 3/c sınıfı öğretmeni osman türker'im örtmen yazma sebebim bizim minikler hep örtmenim der ondan hoşuma gitti ama zoruma giden anadolu lisesine giden bir öğrencinin benim yazdıklarımdan öğretmen olmamı anlayamaması ve editlemişsin orda yapılmayan ödev falan diye ben orda muhakkak yanlış bi durum olduğunu anladım ve o kadar öğretmen düşmanı var ki memlekette hemen herkes öğretmeni kötüledi ne öğretmenliğini ne adamlığını ne insanlığını bıraktı ve buna sen sebep oldun.... bu kadar kötülenip itilip kakıldığımız bi durumda bu yazıyı görünce öğretmen olarak zoruma gitti ondan tepki gösterdim bazı arkadaşlar anlamış halimi hak vermiş sağolsun neyse ben suçlu olayım özür dilerim senden ama bu kafa ve bu yaklaşımlarla biz öğretmenler zarar gördükçe sanmayın olan bize olur aslında siz kendinize ediyorsunuz çünkü biz sizleri kardeşlerinizi ilerde çocuklarınızı eğitiyoruz öyle bir gecede 8-10 saatlik 10-15 sayfa ödev verecek caniler değiliz ki 600 bin örtmen var elbet içinden kötüler çıkacaktır ama iyileride beraberinde kötülemek çok doğru olmaz gibime geliyor... iyi forumlar ve akşamlar...!!!!

:alkis

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
şimdi yeni okuldan çıktım kartal ilçesi cevizli mahallesi gürbüz bora ilkokulu 3/c sınıfı öğretmeni osman türker'im örtmen yazma sebebim bizim minikler hep örtmenim der ondan hoşuma gitti ama zoruma giden anadolu lisesine giden bir öğrencinin benim yazdıklarımdan öğretmen olmamı anlayamaması ve editlemişsin orda yapılmayan ödev falan diye ben orda muhakkak yanlış bi durum olduğunu anladım ve o kadar öğretmen düşmanı var ki memlekette hemen herkes öğretmeni kötüledi ne öğretmenliğini ne adamlığını ne insanlığını bıraktı ve buna sen sebep oldun.... bu kadar kötülenip itilip kakıldığımız bi durumda bu yazıyı görünce öğretmen olarak zoruma gitti ondan tepki gösterdim bazı arkadaşlar anlamış halimi hak vermiş sağolsun neyse ben suçlu olayım özür dilerim senden ama bu kafa ve bu yaklaşımlarla biz öğretmenler zarar gördükçe sanmayın olan bize olur aslında siz kendinize ediyorsunuz çünkü biz sizleri kardeşlerinizi ilerde çocuklarınızı eğitiyoruz öyle bir gecede 8-10 saatlik 10-15 sayfa ödev verecek caniler değiliz ki 600 bin örtmen var elbet içinden kötüler çıkacaktır ama iyileride beraberinde kötülemek çok doğru olmaz gibime geliyor... iyi forumlar ve akşamlar...!!!!

Siz bana üfürükçü diyene kadar ortada birşey yoktu.Ben ilk defa kardesime ödev yaptırdım ve ödevi görünce şoke oldum ve burda paylaşmak istedim.

Bi üfürükçü olmadığım kalmıştı onuda oldum.Çok teşekkürler çok anlayışlı bir forum olmuş burası.

R.A.M

R.A.M

Üye
ben yapmazdım olur biterdi :pro:

fk555897

fk555897

Üye
Ben 10. Sınıf'a gidiyorum. Bize bile ayda bir 2-3 sayfalık ödevler veriyorlar. Genelde çeyrek sayfa veya yarım sayfalık ödevler veriyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt