Haber 01/01/2014' Den Itibaren Ovi Store A Yeni Içerik Eklenemeyecek!

Sponsorlu Bağlantılar

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
elop da cenaze namazını kıldırır artık.

• Beğen
Tepkiler: 0343434 ve Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
istanbuldamı finlandydamı kıldırır onun bilmem

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
finlandiya'da canına ot tıkarlar burası gene bir nebze daha güvenli onun için :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
fatih54102

fatih54102

Üye
    Konu Sahibi
zaten mağazayı kim kullanıyordu ki ayrıca symbianda bootloader veya kaynak kodlar herneyse işte kamuya verilmesi konusunda imza toplanıyordu
Zaten çıkmayan oyun ve uygulamalar bu tarihten sonra hiç çıkmayacak. Sen galiba firmaların uygulamaları forumlarda paylaştığını sanıyorsun? Tabi her şeyi korsan kullanıyorsan bu cevabımı okuma.

Bu tarihten sonra ancak bizim gibi basit geliştiricilerin / tek kişilik firmaların uygulamalarını göreceğiz o da yaparlarsa.

Yani kısaca o tarihten sonra hiçbir firmadan yeni oyun göremeyeceğiz...

Silinen Üye 2411949

Kapalı Hesap
Symbian kullanicilari ugrassa aslinda tarihe karismaz.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Üzüldüm şimdi bak.Daha çok ekmek yerim diye düşünmüştüm de nasip olmayacak demek ki...Ama bana mail gelmemiş :D

MaxipmaN

Üye
ayar oldum çok feci alsınlar da o bomboş lumialarını bi yerlerine çivilesinler

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
MaxWheel

MaxWheel

Üye
nokia 2016 ya kadar destek vereceğim dedeinde storesi içün de 1 ocak tarihini vermişti bu haber yeni değil ki tepkiler fazlaymış gibi geldi bana

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
store için böyle bir ilan vermemişti ya da ben rastlamadım ama doğruysa yazık oldu..eksiği olan birkaç uygulama var..onları düzeltseler bari..

Silinen Üye 2411949

Kapalı Hesap
Bir firma Symbian^3ü satin alsa ve adam etse cok super olur. Ama artik S^3e o gozle bakan sadece solo gelistiriciler var ama onlarda yapmaz.

Emre

Üye
Elveda Symbian :(

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
mr.alshahawy de uygulama güncellemelerini durdurabilirmiş..eğer bu karar değişmez ise..belki de mağazadaki en iyi uygulama üreticisi de tarih olmak üzere :(

kcr

Üye
mr.alshahawy de uygulama güncellemelerini durdurabilirmiş..eğer bu karar değişmez ise..belki de mağazadaki en iyi uygulama üreticisi de tarih olmak üzere :(

Geliştiricilerin Symbian'ı daha ileriye götürmesi, hataları gidermesi için kaynak kodlarının açıklanmasını da istiyor ama dinleyen kim. Varsa yoksa at eskisini çöpe, gel yenisine...

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
haklısın nokia symbianı bıraktığında s^3 hariç bütün kaynak kodlarını açıklamıştı ve nokia belle kaynak kodu nokia tarafından hala açıklanmadı nedense nokia sanki sonra s^3e dönecekmiş gibiAralık 2008'de Nokia tarafından doğrudan satın almadan önce, Symbian Ltd Nokia (% 56.3), sahibi olduğu (% 15.6), (% 13.1), (% 10.5) ve (% 4.5).

Şirketin kurucusu hissedarları vardı , Nokia, Ericsson ve Motorola. Motorola 2003 yılı Eylül ayında Psion ve Nokia için şirket hisselerini sattı. Psion hisselerinin Temmuz 2004'te Nokia, Matsushita, Siemens AG ve Sony Ericsson tarafından satın alındı.

Symbian ilk fikri mülkiyet çoğunun yazılım kol geldi .Symbian Ltd bir oldu için bilinen ve lisans firma, , bir ve diğer ilgili teknolojiler. Onun merkezi vardı , İngiltere, Çin, ek ofisleri ile, Londra, İngiltere Hindistan, Japonya, Kore ve Amerika Birleşik Devletleri.

Bu arasında bir ortaklık olarak 24 Haziran 1998 tarihinde kurulmuştur , , ve PDA ve cep telefonları arasında yakınsama yararlanmak için. Kurulduğu gün sonra on yıl, 24 Haziran 2008'de, Nokia onlar 264.000.000 € bir maliyetle, onlar kendi zaten vermedi pay alma niyetinde olduğunu açıkladı. Aynı gün, oldu "telif ücretsiz yazılım sağlamak ve yenilik hızlandırmak" amacıyla, ilan, ve bir taahhüt katkı ve kullanıcı arayüzleri.

Nokia tarafından Symbian Ltd kazanılması 2 Aralık 2008 tarihinde tamamlanmıştır, Bu noktada tüm Symbian çalışanlarına Nokia çalışanları oldu. Ilgili Symbian Software Ltd kiralama, ticari markalar ve Nokia Symbian Vakfı'na alan adlarının aktarım Nisan 2009'da tamamlanmıştır.

18 Temmuz 2009 tarihinde, Symbian Vakfı transfer değildi Nokia'nın Symbian profesyonel hizmetler bölümü, satıldı şirketi.lütfen indirin

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Uygulamalar Uymayacak Desenize :agla2::züü::ağlarım::bye:

batle450

Üye
Bu kaynak kodları açıklansa ne olacak ki ?

kcr

Üye
Bu kaynak kodları açıklansa ne olacak ki ?

Kaynak kodları işletim sistemi üzerinde tam hakimiyet imkanı tanıyan, sistemi baştan aşağıya değiştirmeyi sağlayabilecek temel kodlardır. Açıklanırsa yazılım işinden anlayan geliştiriciler, gönüllüler Symbian üzerinde istedikleri değişiklikleri yapabilirler. Bu sayede Nokia'nın yapmadığı/yapamadığı/yapmayı istemediği birçok düzeltme-iyileştirme-yenilik mümkün olacaktır.

Son düzenleme:

batle450

Üye
Nasıl yani işletim sistemini değiştirebilirler mi mesela android gibi ?

Üst Alt