Türbansız kadın erkek çeker

Sponsorlu Bağlantılar

kyoman

kyoman

Üye
    Konu Sahibi
Türbansız kadın erkek çeker

Mısır'da hazırlanan bir reklam, türbanı lolipopa benzetti. Reklamdaki mesaj ise açık açarsanız sinekler üşüşür...

Arap dünyasının önde gelen ülkesi Mısır "lolipop" benzetmeli türban kampanyasıyla çalkalanıyor. Ülkedeki radikal İslamcılar tarafından hazırlanan maillerde iki lolipop şekeri bulunuyor.

Şekerlerin birisinin ambalajı açık değil. Bu türbanı temsil ediyor. Diğeri ise açılmış ve üzerinde sinekler bulunuyor.

Mesaj olarak ise "Onları (erkekleri) durduramazsınız. Ama kendinizi koruyabilirsiniz" yazıyor. Mısır'da son dönemde türban takanların sayısında önemli bir artış gözleniyor.

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Her olayı türban meselesine çekiceklerse ...:zzz:

kyoman

kyoman

Üye
    Konu Sahibi
CEREN

CEREN

Üye
çok sacma o sonucta şeker elbette ki sinek konacak bu nasıl bir mantıktır
sinek bir çok şeye konar bunlar kendılerını kandırılıyorlar aptalca:kotu::kotu::kotu::kotu:

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Her olaya türban meselesine çektikleri yok bence ..
O ülke türbanın önemimi anlatmak için düşündürücü bir reklam yapmış....
Şekerle türbanın ne ilgisi var ya, güldürmeyin beni...

iremm

iremm

Üye
işte biz böyleyiz reklamda verilmek istenen msjı deilde orda kullnılan figüranı eleştiriyoruz :D

mAd_girL

mAd_girL

Üye
aynen öyle kimsenin mesaja baktıgı yok :)) şekere takıldılar komkiliğe bak ya..

CEREN

CEREN

Üye
yanı sızde ewetmi diyorsunuz başı açık kadına daha çok erkek sarkar oylemi
ama başı kapalı edebli kimse ona bakmaz hekes sadece bacım gözüyle bakar bunumu demek istiyorsunuz hangi cağdayız ya

mAd_girL

mAd_girL

Üye
alakası yok reklamdaki mesjadan cok figüre takılmışsınız ya ona diyoruz ayrıca öyle desek nolacak...sen düşünceyi saptırdın :) hangi çağdasın anlatayım sokakta doğru düzgün yürüyemediğin bi çağdasın ama sen dağ başındaysan kimse yoksa rahatsıdır bi sokağa çık bakalım biraz açık giyinde noluyoruz.

tanso

tanso

Üye
hangi çağdayız derken ne demek istedin? orasını anlamadım:allalla:

CEREN

CEREN

Üye
neyani şimdi başımız acık diye yolda yürüyemiyormuyuz her gelen erkek sarkıyormu yada tacizmi ediyor çok sacma işte ben bunu demek istedım cağ olarak ayrıca dağdaki insanda şehirdeki insanda aynı ha şehir ha dağ ne fark eder
ayrıca mervecim sende bıraz daha dikkatlı yaz dağ felan keşke dağda yaşasaymışım:oke:

mAd_girL

mAd_girL

Üye
bak ya nerelere cekiyosun bi kere dağdaki insan kimki sen kime çektin ben dağ benzetmesini tek başına mı yaşıosun kimse yok mu anlamında yazmıştım ama sen başka anlamlara çekmişsin başı açık gezen herkese sarkarlarda demedim ama bi bak bakalım başı açığamı başı kapalıya mı sarkıyolar hadi herkes sarkmasın ama çoğu insanlıktan çıkmış..

>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
insanların kendi özgürlüğü kendi iradesi diye birşey vardır reklam yaparak insanları türbana çekmek o insanın gözünü boyamaktır beynini yıkamaktır..çoğu ülkede bu tür beyin yıkıcı faaliyetler gösterilmekte ^^ülkemizde dahil^^ sonuçta bu bir istek meselesi isteyen takar isteyen takmaz ama bu tür reklamların yapılması son derece yanlış..

mAd_girL

mAd_girL

Üye
insanlar aptal değil yaa hala şunu anlayamıosunuz reklamla kapanacak diye bişi yok veya kapğansınlar diye bişey yok zaten unv.lerdeki türban konusunada bu ayrımı yapamadıgınız için karşı cıkıosunuz sanıosunuz ki onlar öyle girince digerleride kapanacak yaa akıl mantık var.

tanso

tanso

Üye
ama bide şu yönle bak istersen
taciza maruz veye tecavüze maruz kalan kadınların
yüzde kaçı örtülü yüzde kaçı açık
reklamda anlatılanda bu yani kapalı olursanız aşalık sineklerin
tacizlerinden biraz olsun kendinizi güvene almış olursunuz...

--------------- Ekleme ---------------

insanların kendi özgürlüğü kendi iradesi diye birşey vardır reklam yaparak insanları türbana çekmek o insanın gözünü boyamaktır beynini yıkamaktır..çoğu ülkede bu tür beyin yıkıcı faaliyetler gösterilmekte ^^ülkemizde dahil^^ sonuçta bu bir istek meselesi isteyen takar isteyen takmaz ama bu tür reklamların yapılması son derece yanlış..

ne yani ***** reklamının yapılması duğruda türban reklemı yanlış öylemi?

>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
ne yani ***** reklamının yapılması duğruda türban reklemı yanlış öylemi?

arkadaşım yazdıklarımı iyi oku ondan sonra yorum yap....ben sadece türban reklamı için değil tüm beyin yıkayan reklamların yanlış olduğu kanısındayım...iyi okursan anlarsın...

Ozan

Ozan

Admin
Arkadaşlar 2 li 3 lü tartışma oluşturmayalım lütfen bu tip konularda .

c3r3n

c3r3n

Üye
reklamda çok saçma mesajı da ondan saçma..
iyi yaa kapalı diye herhangi bir şeye maruz kalmıyor mu sanıyorsunuz? ya da kapalı kadınlar daha mı rahat? bi kere daha düşünün.açık kapalı farketmez insan olsun yeter..!!!

_dumanist_

_dumanist_

Üye
İnsanları bu yola sokmak için bunca çaba ,bunca reklam. Ne yapacaklarını şaşırdılarki artık her masum olaydan kendilerine pay çıkartmaya çalışıyorlar... Oysa günümüzde kapalı şekerlerde yeterince sinek çekebiliyor, yani bunun kapalı yada açık olmakla bir ilgisi yok! Bazı şeyleri göremeyip bu yollarla insanların gözlerini boyamaya kalkışıyorlar, işte KOMİK olan bu!