Türbansız kadın erkek çeker

Sponsorlu Bağlantılar

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
Merhaba

Konuya cevap yazan kişilerin cevapları ile başlamak istiyorum..
Hangi bakış açısından bakıyorsunuz anlamıyorum..At gözlüğü insanlar için faydalı değildir lütfen tüm pencereleri açıp olaya öyle yaklaşınız..

Kapanmak nedir? Başörtüsü takmak mı? Yahut dinin gerektirdiği gibi yaşamak yalnızca kapanmak mıdır? Bahsi geçen ülkede bahsi geçen reklamın amacı, yalnızca erkekler başı açık kişilere gelir ile sınırlandırılmamalı.. Düşünün, sinek pis bir hayvandır.Nerelerde gezdiği aşikardır, aleni şekilde görülebilir..

Dinin gerektirdiği gibi yaşarsan, sana yaklaşması muhtemel olan pislikleri engelleyebilirsin, buna erkek gözü ile bakmadan tüm günahları katabiliriz...

Burada verilen ince mesaj çok kapsamlıdır, yalnız başörtüsü değildir.Fakat biryerlerden başlamak gerekli değil mi?

Ben sanmıyorum ki, başı örtülü olan ve dinin gerektirdiği yaşam tarzını benimsemiş olan kimse, tacize maruz kalsın...
Fakat bu şekilde kapanan kişilerin sayıları "ülkemizde" ne kadar fazla tartışılır..

Bence konuya yorum yazacak arkadaşlar iki kez düşünsün..

ufuk023

Üye
o reklamda anlatılmak istenen şey aynen sudur;nasıl açılmış bir seker kendini cezb ediyor dikkat çekiyor ve her türlü şeye maruz kalıyor örneğin sinek konması kapalı olsa sinek onu fark etmeyecek dolayısla sinek konmayacak böylece eylem olmayacak. bu bağlamda kapalı bir bayan toplumda dikkat çekmeyecek ve taciz olmayacak yada az olacak olay aynen budur.
not:italya'da bayanların kot pantolon giymesi ve tecavüze uğraması halinde suclu için ceza
hafifletici bir unsur bunu dikkate alın zaten mantık aynı mantık teshir olan yerde
alıcıda olur...

iremm

iremm

Üye
not:italya'da bayanların kot pantolon giymesi ve tecavüze uğraması halinde suclu için ceza hafifletici bir unsur bunu dikkate alın zaten mantık aynı mantık teshir olan yerde
alıcıda olur...

olayı ii yakalamışsın analizin doğru anlatılmak istenen olay bu İtalya örneği bnece bu konu için yeterli bile anlamak isteyene...
ama şöyle deniliyor hangi çağda yaşıyoruz cnm dağ başımı burası vs vs vs mervecim dediğin çok doğru aynende dışarıya çıkamadığımız bir çağda yaşıyoruz ne yazıkki bir nevi yukarda bahsettklerimin tabiriyle dağ başında elin Arabı ne bilir cahiller işte diyenleriniz kesin olmuştur aranızda eee bu İtalya ne oluyor peki bu maddeyi koymuşlar onlarda blmiyor demeyin hakikaten gülünç bir durum olur çünkü

femmto

femmto

Üye
o reklamda anlatılmak istenen şey aynen sudur;nasıl açılmış bir seker kendini cezb ediyor dikkat çekiyor ve her türlü şeye maruz kalıyor örneğin sinek konması kapalı olsa sinek onu fark etmeyecek dolayısla sinek konmayacak böylece eylem olmayacak. bu bağlamda kapalı bir bayan toplumda dikkat çekmeyecek ve taciz olmayacak yada az olacak olay aynen budur.
not:italya'da bayanların kot pantolon giymesi ve tecavüze uğraması halinde suclu için ceza
hafifletici bir unsur bunu dikkate alın zaten mantık aynı mantık teshir olan yerde
alıcıda olur...
:oke:^^ katılıyorum

CEREN

CEREN

Üye
cahil kimse yoktur sadece mantık ve kültür farkı olur şahsen ben acık giyinmiş değilde kara carşaflı bi kadın gördüğüm zaman daha çok dikkatli bakıyorum acaba nasıl rahat ediyor nasıl nefes alıyor die
tabiki kapalı olan hanımlara saygım sonsuz ama özgür bir ülkede yaşıyorsakta herkesi zorla örtemezler ve kımsenınde beynını yıkayamazlar ayrıca benım en başta da anneaneme saygım sonsuz...
buda benım son yorumum ii forumlar herkese....

FerreT

FerreT

Üye
yaw Arkadaşlar farklı düşüncelere saygılı olalım.Herkes müslüman olsaydı cehennem yaratılmazdı

mservank

mservank

Üye
çelişkikler çelişkiler çelişkiler ...

iremm

iremm

Üye
haklısın ferret ama millet msja deilde topitopa takınca düşüncemizi yazmak zorunda kaldık :pro:

mservank

mservank

Üye
kyoman

kyoman

Üye
    Konu Sahibi
yanı sızde ewetmi diyorsunuz başı açık kadına daha çok erkek sarkar oylemi
Evt çarşıda bir avrat geçiyor alt üst modern ... kafalar 90 derece dönüyor.. ne iş ?

femmto

femmto

Üye
cahil kimse yoktur sadece mantık ve kültür farkı olur şahsen ben acık giyinmiş değilde kara carşaflı bi kadın gördüğüm zaman daha çok dikkatli bakıyorum acaba nasıl rahat ediyor nasıl nefes alıyor die
tabiki kapalı olan hanımlara saygım sonsuz ama özgür bir ülkede yaşıyorsakta herkesi zorla örtemezler ve kımsenınde beynını yıkayamazlar ayrıca benım en başta da anneaneme saygım sonsuz...
buda benım son yorumum ii forumlar herkese....
zaten kimsenin kemseyi zorlaya yada başak bişekilde örtmeye çalıştığı yok. Reklamın amcı korunanla korunmanyanın arasındaki farkı anlatabilmek. artık " anlayana sivrisinek saz anlamaya davul zurna az" ^^

dreamnoble

dreamnoble

Üye
Bu konuları müslümanlıkla bağdaştırmamız bir hata bizde müslümanız.Allah kapanmamızı emretmiş ama kapanmayan insanlar müslümanlıktan çıkarılsın diye bir emir yok.
Bu konuların gündeme gelmesi başlıca hata.İnsanları zıt kutuplara çekmek ve huzursuzluk yaratmak istiyorlar.Ve başarıyorlar.
Ayrıca at gözlüğü falan takmış değiliz.Allaha şükür olan biteği görüyoruz ve farkındayız.Bencede bu kültür ve yaşam tarzı meselesidir.Ayrıca böyle bir reklamla bu tarz konu gündeme gelmiş ya ne diyim ben.
(Not:Türbanlı olanlara kültürsüz gibi bir ifade söz konusu değildir.)
İyi formlar..

CEREN

CEREN

Üye
:islik

iremm

iremm

Üye
Bu konuları müslümanlıkla bağdaştırmamız bir hata bizde müslümanız.Allah kapanmamızı emretmiş ama kapanmayan insanlar müslümanlıktan çıkarılsın diye bir emir yok.
Bu konuların gündeme gelmesi başlıca hata.İnsanları zıt kutuplara çekmek ve huzursuzluk yaratmak istiyorlar.Ve başarıyorlar.
Ayrıca at gözlüğü falan takmış değiliz.Allaha şükür olan biteği görüyoruz ve farkındayız.Bencede bu kültür ve yaşam tarzı meselesidir.
İyi formlar..

ooo olayları böyle alırsak türbanlı türbansız diye bende türban takmıyorum ama konumuz suanda o deil farklı yerlere çeklmeyelim ;)

CEREN

CEREN

Üye
Ayrıca at gözlüğü falan takmış değiliz.Allaha şükür olan biteği görüyoruz ve farkındayız.Bencede bu kültür ve yaşam tarzı meselesidir.Ayrıca böyle bir reklamla bu tarz konu gündeme gelmiş ya ne diyim ben.
İyi formlar..
:alkis:alkis:alkis:alkis:alkis

--------------- Ekleme ---------------

zaten kimsenin kemseyi zorlaya yada başak bişekilde örtmeye çalıştığı yok. Reklamın amcı korunanla korunmanyanın arasındaki farkı anlatabilmek. artık " anlayana sivrisinek saz anlamaya davul zurna az" ^^

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Millet kendini cehennemden kurtardı da başkalarına mı geldi sıra. Ben kendi halimi düşünüyorum. Hayret birşey milletin düşündüklerine bakın. Ben ne yapacağım bu kadar günahla.

mavis45

mavis45

Üye
türbanın şekerle birleştirilmesi bence çok saçma olmuş sanki dini aşağılıyorlarmış gibi zaten milletin kendini meselesi bize söz düşmez bence

Yasminozz

Yasminozz

Üye
öncelikle bu kadar yanlış anlaşmaların olmasının sebebi,bence başlığın yanlış atılması....bu konunun başörtüsüyle alakası yok...bi çok arkadaşımızın dediği gibi anlatmak istediği verdiği msj başka....

cahil kimse yoktur sadece mantık ve kültür farkı olur şahsen ben acık giyinmiş değilde kara carşaflı bi kadın gördüğüm zaman daha çok dikkatli bakıyorum acaba nasıl rahat ediyor nasıl nefes alıyor die..

öncelikle sen konuyu çok yanlış anlamışsın...senin kapalı ya da çarşaflı bi bayanı merak etmenle bi erkeğin açık bi bayana olan merakı aynı değildir di mi... :)

burda anlatılmak istenen hangi şeklin daha dikkat çektiğidir...hepimiz takdir ederiz ki mini etek giyen ya da gögüs dekolteli bi kıyafet giyen ile giymeyen arasındaki çekilen dikkatin farklı olduğunu...hee tabii ki de insanlar özgürdür isteyen mini eteğini giyer isteyen giymez ama bi ortama giren mini etekli bi bayana bakışla daha uzun giyen bi bayana bakış arasında fark vardır...bırakın erkekleri biz bayanlar bile dönüp bakarız yanii bu bi gerçek...kimse inkar edemez...

sonuçta erkeklerin yaratılış doğaları gereği hormonları bayanlardan kat be kat daha fazladır ve açık giyinen bi bayana daha fazla ilgi duyarlar...önünüzde çok sevdiğiniz bi yiceğin durduğunu düşünün ne kadar iştahınız çeker,bi de o yiceği kutunun içinde düşünün....içinde ne olduğunu bilirsiniz ama görmediğiniz için diğeri kadar iştahınızı çekmez... :) :)

ben bu reklamdan bunu anladım... ;)

iremm

iremm

Üye
yasminoz :op: ne demek istediğimi anlatmıssın başlığa takılmayalım sonuçta başlığı yazan bir üyemiz figüranada takılmayalın verilmek istenen msjı düşünelim bnce olayın türbanlada alakası yok aşırı açıklığın doğuracağı sebeb "pisliklerin konması" anlatılmak istenen şey ;)