Symbian Belle (640x360 Dokunmatik Ekranlı N8-C7-700) Modellerde Java Oyun

Sponsorlu Bağlantılar

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
Symbian Belle (640x360 Dokunmatik Ekranlı N8-C7-700) Modellerde Java Oyun
Bildiğiniz gibi bu modellerde yerleşik Java desteği olmasına rağmen oyun yok denecek kadar az (ben öyle biliyorum varsa söyleyin).Aslında tüm Java oyunları sorunsuz açıyor ama oyunun dokunmatik desteği olmadığı için bir şey yapamıyorum (176x208 oyunları bile açıyor).
Buna bir çözüm veya yöntem biliyor musunuz ?

C7 kullanıyorum ve bunca zamandır kontrolleri olan tek bir Java oyunu bulabildim.
Opera Store'den indirdiğim High Speed 3D, s60v2 sürümüyle birebir aynı ama adamlar C7'de oynanabilmesi için ekranın altına dokunmatik 4 yönlü kontrol tuşları koymuşlar.Bunu çok sevdim, acaba bunu diğer oyunlara entegre edebilir miyiz?

yusuf.saracen

Üye
Jar dosyasinda meta olmasi gerek ordan cozunurlugu ayarla eskiden boyleydi

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
gonyalı

gonyalı

Üye
nokıa c6-01 de de bazı oyunlar oyun içi sanal tuşlarla oynanabiliyor. Bazı gameloft oyunları da dahil

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
Jar dosyasinda meta olmasi gerek ordan cozunurlugu ayarla eskiden boyleydi

Oyunun çözünürlüğü problem değil ki, yarım ekran da olsa oynarım, yeter ki oyun komutlarıma cevap versin.:tşk:

nokıa c6-01 de de bazı oyunlar oyun içi sanal tuşlarla oynanabiliyor. Bazı gameloft oyunları da dahil

Evet onu diyorum işte, acaba .jar dosyasından ayıklanabilen bir şey midir o sanal tuşlar.
Yani Java dilini bilenler kolayca cevaplayacaktır, basit bir düzenleme programıyla örneğin elimdeki s60v2 için yazılmış dosyasını açıp sanal tuşları ekleyebilir miyim ? :cnfsd:

Derdimi tam anlatabilmek için tekrar yazayım, C7,N8,700 serisi, bugüne kadar yapılmış tüm Java oyunları aşırı sorunsuz olarak hatta yüksek fps ile açıyor burada sorun yok, sorun telefonda tuş olmadığı ve oyunun da dokunmatik ekran desteği olmadığı için oynanamaması.

Sanırım bu konuda @Nuru TaşDemir uzman, ama gitmiş.:ah

android telefonda java emülatörle oynadığım oyunları, Java destekli C7'de açıyorum ama oynayamıyorum yahu bu nasıl iş.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman ve gonyalı
Hasand.

Hasand.

Üye
640x360 di java oyun icin bunlarda dedomil net var oarada

• Beğen
Tepkiler: MzKARTAL ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
640x360 di java oyun icin bunlarda dedomil net var oarada

Biliyorum, ben tüm Java oyunları oradan indiriyorum zaten.
Siteyi öyle bir ayarlamışlar ki ne güvenlik ne sertifika soruyor, internet tarayıcısı olan en eski telefonlarla bile şu an siteye girip oyun indirebiliyorsun (3 ay önce Nokia 3220'den girip 7 oyun yüklemiştim düşün yani o derece).

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Üst Alt