Tavsiye WiFi hız sorunu..

Sponsorlu Bağlantılar

niksarli1979

niksarli1979

Üye
    Konu Sahibi
WiFi hız sorunu..
Mrb. Evimde turktelekom 24mbps vdsl internet kullanıyorum. Xiaomi Mi a1 cihazımla hız testi yaptığımda max 1 mbps hız alıyorum. Kullandığım bütün cihazlar min 18~22 mbps hız alıyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

PALA.

PALA.

Üye
vpn falan kaynaklı olabilir.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Cihazlar Eşit Mesafede mi Aynı Anda Mı Yapılıyor? Kimsenin Bağlı Olmadığına Emin Ol Öyle Dene Bence.Normalde 10 20 30 Mbpsye Kadar Fark Olur Fakat Sen 1 Mbps Diyorsun.O Hizda Cihaz ile İnternette Gezerken Çok Yavaş Gezersin.

Bizdeki 100 Mbps. Kuzenin Samsung ile Wifide 50 60 Mbpsleri Görüyorum.Benim Vestel 30 40 Arası Gidip Geliyor. Bu Derece Farklar Normal Ama Senin Cihazda 1 Mbps de Başka Birşey Var.Acaba Modemden mi Kısıtlandı Noldu?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
niksarli1979

niksarli1979

Üye
    Konu Sahibi
Cihazlar yan yana ve aynı şartlarda ölçüm yapıyorum.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1 Tanesinde Test Bitsin Diğer Cihazda Başla O şekildemı Aynı Andamı Yapıyorsun Yoksa Mesafelermı Aynı Anlamadım Tam?

bilisimler

bilisimler

Üye
Belki o cihaza modem üzerinden hız sınırlaması koymuşsunuzdur.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
yada belirli bir cihaz sonra hız düşürme gibi şeylrde olabilir

Fatih BaKeR

Üye
.....

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Modem 5ghz'e ayarlıysa 2.4 yapabilirsiniz veya kanal değiştirebilirsiniz. Telefon başka modemle hızlı çalışıyorsa sorun modem ayarlarında olabilir. Aksi takdirde telefonda sorun var bence.
5 Ghz Olmasında Bir Sorun Yok.Sadece Çekim Mesafesi Düşer
Mesaj birleştirildi:

Ha 20 Kusur Mbps Modeme Gerek Var Mı O Tartişilir :D

niksarli1979

niksarli1979

Üye
    Konu Sahibi
Sıraylada ölçüm yapsam aynı anda da ölçüm yapsam sonuç aynı. Hız sınırlaması yapmadım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O da yavaş 4~6 mbps çıkıyor. Normalde 30~40 arası olması lazım.
Telefonunda Sorun Vardır O Zaman. 3.Bir Modem ile Tekrar Dene Olmadı Formatla Cihazi. Çekim Gücü Normal Değil Mi Onda Bir ANormallik Yok?

niksarli1979

niksarli1979

Üye
    Konu Sahibi
Telefonunda Sorun Vardır O Zaman. 3.Bir Modem ile Tekrar Dene Olmadı Formatla Cihazi. Çekim Gücü Normal Değil Mi Onda Bir ANormallik Yok?
Hem wifi hem mobil çekim gücünde sorun yok ful sinyal alıyorum. Cihazı yeni formatladım zaten.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hem wifi hem mobil çekim gücünde sorun yok ful sinyal alıyorum. Cihazı yeni formatladım zaten.
O Zaman Donanımsal Birşey.Yani Sen Bir Nevi Bunu Garantıledin. Belki Güncelleme vs Geldi Cihaz Sonrasındada Hatalı Birşey Olmuştur. Firma İle Görüş Derim sana Yada Servis İle. %90 Yazılım yada Donanımsal Birşey

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper ve niksarli1979
niksarli1979

niksarli1979

Üye
    Konu Sahibi
O Zaman Donanımsal Birşey.Yani Sen Bir Nevi Bunu Garantıledin. Belki Güncelleme vs Geldi Cihaz Sonrasındada Hatalı Birşey Olmuştur. Firma İle Görüş Derim sana Yada Servis İle. %90 Yazılım yada Donanımsal Birşey
Muhtemelen yazılımsal, format öncesi böyle değil di, belkide denk geldi. İlgin için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper ve DarkredBlue61
niksarli1979

niksarli1979

Üye
    Konu Sahibi
Sıfırlamayı Tekrarlayın Olmadı.
Telefonu uçak moduna alınca wifi hızı olması gerektiği gibi hızlı, uçak modunu kapatınca mobil veriyi açmasam bile wifi hızı inanılmaz derecede yavaşlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Telefonu uçak moduna alınca wifi hızı olması gerektiği gibi hızlı, uçak modunu kapatınca mobil veriyi açmasam bile wifi hızı inanılmaz derecede yavaşlıyor.
Tamam Kanka O Kısmını Anladık Eğer Telefon Cift Sım İse Olmadı Slotu Değiştir. Eğer Fark Etmezse Belki başka Birşeyde Etkilyebilir.Örneğin Bluetooth vs Açıktır falan Filan. Güncelleme ile Sar Değerini Kısmak İçin Böyle Birşey Yapmişlardır Belki O Yüzden Hatalıdır.

Ha Şuda Olabilir Bazı Cihazlarda İndirmeyi Hızlandırmak İçin Köprüleme Modumu Ne Var Yani Samsunglarda Varda Onda Varmı Bilmiyorum Şebeke ve Wifiyi Kullanarak Veri Çekiyorsun Daha Hızlanıyor. O Tarz Birşey Mı Acaba Olmadı Mobil veri ve Wifi Açıkken Dene Bİlemiyorum. %90 YAzılımda Sorun Var ve Hatalı

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper