Toshiba R-830 laptop arızası

Sponsorlu Bağlantılar

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Toshiba R-830 laptop arızası
Arkadaşlar toshiba r830 model bir leptop var elimde.
Geçen internet sabrımı sınıyordu resmen ben de gayrı ihtiyari sinirlenip kapağı sert bir şekilde kapatıp bıraktım.
1 saat sonrasında açıp bakayım dedim ilkin açılmadan sistem yazıları gibi bir şeyler geldi siyah ekranda beyaz küçük küçük yazılar. Epey bekledim baktım geçmiyor, düğmeden kapatıp tekrar açtım, bu sefer açıldı ama açılması 15 20 dk rahat sürdü. Ayrıca bilgisayarın kullanımı aşırı derecede yavaşladı. Sağ tıklayıp yenile bile desem 1 2 dk alıyor. Hangi dosyayı açsam yanıt vermiyor.
Birkaç arkadaş formatla düzelir dedi ama bir de size sorayım, acaba cihaza bir zarar mı verdik? Verdiysek bize kaça patlar?
Bu arada Windows 8 yüklü.

PALA.

PALA.

Üye
Muhtemelen sistemde ani kapanmadan dolayı bir hata olmuştur, evet formatla düzelebilir, muhtemelen disk dosya sistemi onarım yapmak istiyordur, diskte kalıcı bir hasar umarız yoktur. Görsel paylaşırsanız, daha iyi anlaşılır.

• Beğen
Tepkiler: babafre23

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Muhtemelen sistemde ani kapanmadan dolayı bir hata olmuştur, evet formatla düzelebilir, muhtemelen disk dosya sistemi onarım yapmak istiyordur, diskte kalıcı bir hasar umarız yoktur. Görsel paylaşırsanız, daha iyi anlaşılır.
İnşallah yoktur.
Görsel olarak neyşn görselini atayım?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Görev Yöneticisini Aç ve Bir Bak Arkadaşın Dediği Gibi Yazılımsal Olabilir. Eğer HDD Kullanıyorsan Darbeden Belki Dosyalara Zarar Vermiştir.

Görev Yöneticisini Aç ve Eğer Disk Fazla Kullanılıyorsa İnşallah Formatla Geçer.Baktın Geçmedi Bi Tane 240 Gb SDD Al Sonra Gelir Dua Edersin Bize :D

• Beğen

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
O yazılar ilk seferde çıktı daha da çıkmadı fotoğrafını da çekenedim o yüzden
Mesaj birleştirildi:

Görev Yöneticisini Aç ve Bir Bak Arkadaşın Dediği Gibi Yazılımsal Olabilir. Eğer HDD Kullanıyorsan Darbeden Belki Dosyalara Zarar Vermiştir.

Görev Yöneticisini Aç ve Eğer Disk Fazla Kullanılıyorsa İnşallah Formatla Geçer.Baktın Geçmedi Bi Tane 240 Gb SDD Al Sonra Gelir Dua Edersin Bize :D

Görev yöneticisinden nereye bakmam lazım üstat? Kusura bakma biraz yabancıyım bilgisayara😀
Masrafsız hallermekten yanayım bu aralar maddiyat sıkışık ama parça bozulmuşsa mecburi alırız naapalım

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Disk Kullanımına Bak

• Beğen

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bilgisayarı açıp görev yöneticisine bakayım dedim ama açılmıyor dah doğrusu açılıp şu windows 8 ekranında takılı kalıyor saatlerdir aynı durumda. Hard disk buldum verilerimi yedeklemek için ama tık yok.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Olmadı Bulduğun Hddyi Tak Formatı Ona At Kullandığının İçindekileri Al Geri Bir Daha Formatla.2 kere Foramt Atacaksın Ama Yapacka Bişey Yok Daha Hızlı Çözülür İşin

• Beğen

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Olmadı Bulduğun Hddyi Tak Formatı Ona At Kullandığının İçindekileri Al Geri Bir Daha Formatla.2 kere Foramt Atacaksın Ama Yapacka Bişey Yok Daha Hızlı Çözülür İşin
Valla hiç de anlamam bunun söküp takmasından da bakalım yapamazsam bir tamirciye mecbur 3 5 bir şey vereceğiz.
Keskin sirke küpüne zarar veya öfkeyle kalkan zararla oturur atasözleri bu 2 gündür kulaklarımda çınlanıyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Valla hiç de anlamam bunun söküp takmasından da bakalım yapamazsam bir tamirciye mecbur 3 5 bir şey vereceğiz.
Keskin sirke küpüne zarar veya öfkeyle kalkan zararla oturur atasözleri bu 2 gündür kulaklarımda çınlanıyor.
Sen Getir Olmadı SSD Al Tak Durumun Müsait İse. Depolama Çok Lazım Olmuyorsa Direk Tak Geç Düzgün Bir SDD Rahatla.Sonrasında İstersen Laptop İle Top Oyna Kırılmadığı Sürece Darbe Vsden Dolayı Bir Daha Böyle Çökme vs Yaşamazsın

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
C kısmına format atın, muhtemelen düzelir. Hdd arızası olduğunu sanmıyorum.

• Beğen

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah bir bakalım duruma ona göre ya normal bir hard disk veya dediğiniz diskten almaya çalışacağım
Mesaj birleştirildi:

Bilgisayar açılsa atacağım da açılmıyor ki

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Evet Arkadaşlar, sonunda paraya kıyıp bir tamircinin yolunu tuttum. Açıp baktık, bizim hard disk rahmeti rahmana kavuşmuş. Yenisini takıp formatladık. Şuan çalışıyor. Hepinize sonsuz teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: PALA.