(ÇÖZÜLDÜ)Unity Package Manager Error

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
(ÇÖZÜLDÜ)Unity Package Manager Error
Abiler şimdi unity hub indirdim ,Unity 2018.3.5f1 versiyonunu kurdum , oyun tasarımıyla uğraşıyorum ilk kurduğumda gayet rahat açıldı , biraz uğraşıp kapattım . Ama ertesi gün açmak istediğimde şu hatayı aldım :

Daha sonra unity hubda var olan unity versiyonunu uninstall edip tekrar kurduğumda çalıştığını gördüm , hatta oyunun ilk level'ını bitirip kaydettim çıktım . Gelin görün ki bilgisayarı bugün açtığımda yine aynı hatayı veriyor. Nasıl çözebilirim ? Kaldırıp tekrar kurup oyun bitene kadar bilgisayarı kapatmasam mı :D

ÇÖZÜMÜ::
Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan olursa ben şöyle çözdüm :
-Wampserver programını indirip kurdum
-Çalıştırınca sağ altta simgesi görünüyor , ona tıkladığımızda karşımıza birkaç seçenek çıkıyor .
-Bu seçeneklerde içerisinde "www directory" var , ona tıklıyoruz
-Bir klasör açılıyor . Hatada belirtilen yoldaki "UnityPackageManager.exe" dosyasını kopyalayıp buraya yapıştırdım (garanti olsun diye kısayolunu da koydum bilmiyorum hangisi işe yaradı :D )
> Bu kadar şimdi programı açmadan da çalışıyor

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bir uygulama engelliyor olabilir. Tahminen anti virüs yada internet security yüklü ise unity uygulamasının klasörünü gözardı etmeyi deneyin.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
wamp veya xamp ile bağlanmayı dene.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Başka birsey farkettim bilgisayarı kapatmaya gerek yokmuş :) Programı unity ilk kurulduğunda açarsam açıyor , programı kapatıp tekrar açmak isteyince yine o hata geliyor
Bir uygulama engelliyor olabilir. Tahminen anti virüs yada internet security yüklü ise unity uygulamasının klasörünü gözardı etmeyi deneyin.
Windows defender harici antivirüsüm yok
wamp veya xamp ile bağlanmayı dene.
Deniyorum sonucu yazarım
Hocam wamp da olmadı (edit : yanlış kullanmış olabilirim tekrar deniyorum)
Abi eyvallah wamp işe yaradı . Da ben bunu her açmak istediğimde wamp mı kullanacağım şimdi

• Beğen
Tepkiler: DAL ADAM

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Başka birsey farkettim bilgisayarı kapatmaya gerek yokmuş :) Programı unity ilk kurulduğunda açarsam açıyor , programı kapatıp tekrar açmak isteyince yine o hata geliyor

Windows defender harici antivirüsüm yok

Deniyorum sonucu yazarım
Hocam wamp da olmadı (edit : yanlış kullanmış olabilirim tekrar deniyorum)
Abi eyvallah wamp işe yaradı . Da ben bunu her açmak istediğimde wamp mı kullanacağım şimdi
önemli değil. o konuda bir bilgim yok maalesef :)

ilyasinam

Üye
saol

Üst Alt