Öneri Elinizdeki Lumia'ları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Elinizdeki Lumia'ları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Arkadaşlar iki tane Lumia cihazım var bunları nasıl değerlendirebilirim? Biri 820 diğeri 950. 950'nin kamerası güzel ama geziye falan giderken sırf fotoğraf için iki telefon taşımak abes oluyor ağırlık oluyor. Arabada navigasyon ve müzik amaçlı kullanayım diyorum ama düzgün bir araç programı yok markette. Cardash var o da yıllardır güncelleme almıyor zaten. Bi öğrenciye versem Eba'ya Zoom'a girer mi bilmiyorum. Markette bi Zoom uygulaması var üçüncü parti ve 14 lira. Verimli çalışır mı bilmiyorum. Tuşlu telefon kullanan bi yakınıma versem telefon olarak kullanır ama whatsap yok artık. Whatsapp Direct diye üçüncü parti bişey vardi o da çalışmıyor artık. Lumia'lar Android çalıştırmıyor zaten. W10 yüklenen bazı videolar izledim ancak ne kadar verimli olur hangi işe yarar onu da bilmiyorum. Birçok fonksiyon devre dışı kalıyor. W10 ya da Linux yüklenince batarya en fazla bir saat gidiyormuş. Nasıl degerlendiricem ben bu Lumia telefonları? Siz ne yaptınız öylece duruyor mu telefonlar?

skynet

Üye
820 mi satılık mı ?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ben de 520'yi severek kullandım. O paralara gerçekten güzel bir cihazdı. Ancak yazık oldu. Ne kasması ne donması interneti de hızlı idi. Küçük olması da çok hoşuma gidiyordu.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
bende 925 var buna nasıl w10 atarız

• Beğen
Hasand.

Hasand.

Üye
Geçen yıl bit pazarinda aldığım Lumia 520 kırmızı kasası acayip temiz durumda on cam çatlak durumda değiştirmeyi falan düşündüm değmez diye yeni batarya taktım toplam bana 20₺ geldi 100₺ gitti geçen yıl Lumia 720 aldım ama cihaz baya kötü durumda ses tuşları flexi yok baya hırpalanmış durumda zar zor takasda gitti bu yıl yeniden 2 Tane Lumia 520 diğeri 525 Lumia aldım ikiside 20₺ ye aldım batarya falan yoktu denedim çalışmadı takasda parçada gitti son olarak Lumia 620 mavi nadir bulunan renkde aldım takasda baya ucuza geldi on cam çatlak Dokunmatik yarısı zor basıyor yanında bir tanede Samsung ACE (şarj soketi yok bataryası orta durumda) ile birlikte zor 80₺ gitti yani anlayacağınız tuşlu telefon fiyatına akıllı cihaz ama alo desin yeter dersen kullan

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Geçen yıl bit pazarinda aldığım Lumia 520 kırmızı kasası acayip temiz durumda on cam çatlak durumda değiştirmeyi falan düşündüm değmez diye yeni batarya taktım toplam bana 20₺ geldi 100₺ gitti geçen yıl Lumia 720 aldım ama cihaz baya kötü durumda ses tuşları flexi yok baya hırpalanmış durumda zar zor takasda gitti bu yıl yeniden 2 Tane Lumia 520 diğeri 525 Lumia aldım ikiside 20₺ ye aldım batarya falan yoktu denedim çalışmadı takasda parçada gitti son olarak Lumia 620 mavi nadir bulunan renkde aldım takasda baya ucuza geldi on cam çatlak Dokunmatik yarısı zor basıyor yanında bir tanede Samsung ACE (şarj soketi yok bataryası orta durumda) ile birlikte zor 80₺ gitti yani anlayacağınız tuşlu telefon fiyatına akıllı cihaz ama alo desin yeter dersen kullan
Ben 520 alıp s3 mini ile kafa kafaya takas ediyorum sonra da s3 miniyi satıyorum bayağı kar kalıyor. bu arada 520 tanesi 50 liraya alıyorum.

• Beğen
Hasand.

Hasand.

Üye
Ben 520 alıp s3 mini ile kafa kafaya takas ediyorum sonra da s3 miniyi satıyorum bayağı kar kalıyor. bu arada 520 tanesi 50 liraya alıyorum.
S3 miniyi takas yapan Lumia ile kişi baya bir şey anlamıyor demekki S3 Mini her türlü halde Lumia serisi cihazlardan üstün (WhatsApp destekliyor vb) bana öyle denk gelmedi hiç

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
S3 miniyi takas yapan Lumia ile kişi baya bir şey anlamıyor demekki S3 Mini her türlü halde Lumia serisi cihazlardan üstün (WhatsApp destekliyor vb) bana öyle denk gelmedi hiç
6 7 tane yaptım bu ay.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bendede 640 Xl Var İnternet Paylaşımı İçin 2.Hattımı Taktım Duruyo Öyle

• Beğen
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
afwerker

afwerker

Üye
buradan Windows 10 yüklenmiş hallerine bakabilirsiniz.
950 XL ye windows 10 yükledim bayadır kullanmaktayım. Şebeke ve arama mesajlasma için windowsun eski sürümünü yüklemeniz gerek onun dışında kamera çalışmamakta geri kalan çoğu özelliği kullanılıyor evde boş durana kadar display dock ile bilgisayar niyetine kullanıyorum

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
950 XL ye windows 10 yükledim bayadır kullanmaktayım. Şebeke ve arama mesajlasma için windowsun eski sürümünü yüklemeniz gerek onun dışında kamera çalışmamakta geri kalan çoğu özelliği kullanılıyor evde boş durana kadar display dock ile bilgisayar niyetine kullanıyorum
Cihazın pil süresi nasıl peki?

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi

Tatmin edici bir performansı var mı peki bilgisayar niyetine kullanırken? Bir de sürekli şarja takılı mı kullanıyorsun?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Tatmin edici bir performansı var mı peki bilgisayar niyetine kullanırken? Bir de sürekli şarja takılı mı kullanıyorsun?
Windows phone 10 var. PC sürümü değil. 1gb ram ve üstünde fevkalade güzel çalışıyor wp10

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Windows phone 10 var. PC sürümü değil. 1gb ram ve üstünde fevkalade güzel çalışıyor wp10

950 ve 950 XL zaten Windows Phone 10 ile geldi. Ama bu modellere Windows 10 yükleyip çalıştıranlar var. Normal bilgisayardaki Windows'u yüklüyorlar yani.

• Şaşırdım
Tepkiler: MAERKEK
Da®kness

Da®kness

Üye
Buraya not düşeyim. Telegram kullanmak isterseniz mağazada mevcut. Lumia 735'te denedim. Sesli arama ve video araması başarısız. Sesli mesaj, mesaj, fotoğraf ve dosya alıp göndermede sorun yok. Kendim Samsung S7 kullanıyorum. Lumia 735'i 3 yıldan fazla süredir annem kullanıyor.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, MAERKEK ve Hasand.
afwerker

afwerker

Üye
Cihazın pil süresi nasıl peki?
Pil süresi kararlı sürümlere göre değişiyor şuanlık wifiye bağlı denediğimde 2 saati çıkarabiliyor ama hücresel olunca iş karışıyor bugun biraz daha kararlı sürüm yayınlandı onu test ediyorum şimdilik
Mesaj birleştirildi:

Windows 10 Arm tabanlı olduğu için bazı uygulamalarda tam performans alamıyorsun ama genel açıdan kullanımı ve hızı gayet tatmin edici duruma göre değişiyor 2 adet batarya ile kullanıyorum işimi görüyor ama evde sürekli şarjda dock istasyonuna takılı kullanıyorum.

afwerker

afwerker

Üye
Biraz buraları hortlatalım.
şuanlık çoğu özellikleri çalışmıyor camera bluetooth wifi hücresel gpu vs vs ama umut ediyorum ki bir zamanların bütün işletim sistemleri yüklenen HTC HD2 'nin 2. versiyonu olacak Lumia 950 XL

• Beğen
  • Şaşırdım
Tepkiler: maydinmaydin ve Fatih BaKeR

Üst Alt