Ekran kartı soğutucusu

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı soğutucusu
Yeni topladığım sistemde ekran kartı sıcaklık değerleri beni huzursuz ediyor. 80 derecelere varan sıcaklıklar yüzünden oyun oynamaktan kaçınıyorum. İki gündür yaptığım araştırmalarda 90 derece sıcaklıklarda oyun oynadım diyenler de var. Fan hızlarını değiştirdiysem de faydası olmadı. Soğutucu almayı düşünüyorum ekran kartı için ısıyı düşürsün ve oyun oynarken bana problem çıkarmasın yeter. Şu anda tam kapasiteli bir sıvı soğutucu alabilecek durumum yok, o, yüzden ekran kartını soğutabilecek bir fan veya soğutucu takmayı düşünüyorum. Ekran kartı ısı düşürmesi ile ilgili de görüşlerinizi de dinlemek isterim. Bu durum hali ile kasaya da yansıyor. İşlemci ve diğer parçalarının ısı konusunda bir sorun yok sadece ekran kartı sıcaklık değerleri yüksek.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Yeni topladığım sistemde ekran kartı sıcaklık değerleri beni huzursuz ediyor. 80 derecelere varan sıcaklıklar yüzünden oyun oynamaktan kaçınıyorum. İki gündür yaptığım araştırmalarda 90 derece sıcaklıklarda oyun oynadım diyenler de var. Fan hızlarını değiştirdiysem de faydası olmadı. Soğutucu almayı düşünüyorum ekran kartı için ısıyı düşürsün ve oyun oynarken bana problem çıkarmasın yeter. Şu anda tam kapasiteli bir sıvı soğutucu alabilecek durumum yok, o, yüzden ekran kartını soğutabilecek bir fan veya soğutucu takmayı düşünüyorum. Ekran kartı ısı düşürmesi ile ilgili de görüşlerinizi de dinlemek isterim. Bu durum hali ile kasaya da yansıyor. İşlemci ve diğer parçalarının ısı konusunda bir sorun yok sadece ekran kartı sıcaklık değerleri yüksek.
Ben fan bağlamıştın geçen günlerde ısıl işlem uyguladığım karta. 15 derece fark etmişti. Sende de biraz etki eder umarım. Ama alırsan büyük bir fan almaya çalış. Bu arada kasanda egzoz fani var mı?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Ben fan bağlamıştın geçen günlerde ısıl işlem uyguladığım karta. 15 derece fark etmişti. Sende de biraz etki eder umarım. Ama alırsan büyük bir fan almaya çalış. Bu arada kasanda egzoz fani var mı?
Bilgisayarcı ile konuştum ekran kartı fanlarını kistigim için böyle oluyormuş ayarlicam ben dedi 70 in üstüne cikmicak dedi. 4 tane fan var ikisi ekran kartında birisi işlemcide diğeri de power supply de

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bilgisayarcı ile konuştum ekran kartı fanlarını kistigim için böyle oluyormuş ayarlicam ben dedi 70 in üstüne cikmicak dedi. 4 tane fan var ikisi ekran kartında birisi işlemcide diğeri de power supply de
Bir tane de şurada olması lazım. Bu fan kasanın içindeki sıcak havayı dışarı atıyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Kasanın arkası açık olduğu için orada fan yok. Bilgisayarcı gerek yok dedi.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Arka kısmın resmini çekip atar mısın?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Izgara kısmına bir egzoz fanı tak. Bayağı düşüş olacaktır. Hangi bilgisayarcı demişse de biraz yanlış söylemiş.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Aslında arka kapakta bir tane fan olur doğru olan o. Bilgisayarcı gerek yok deyince ustelemedim. Kasayı dolaptan çıkarınca ısınma olayı çözüldü. Lol oynarken sorun olmuyor da başka bir oyunda 80 dereceye kadar ısınma çıkıyor ekran kartında. Egzoz fanı takınca bu ısıda düşme olur mu? Bir de oyun yüzde yüz ekran kartı yükü kullanıyor.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ekran Kartın Nedirde 80 Dereceye Çıkıyor? Sıfır Mı Öyle Şey Mi Olur Stok Soğutma 60 70 da Sabit Tutması Lazım Onu.Birde Şu Egzoz Muhabbetini Biraz Okudumda Sana Şunu Söyleyeyim Benim Sistemde Sıvı Soğutma Var Kasada Kocaman Olmasına Rağmen Egzoz Fanını Durdurup 15 20 Dk Oyun Oynasam Kasanın Üstü Ateş Atıyor.Ciddi Ciddi Ateş Atıyor.Egzoz Fanını Düşük Devirde Çaliştiriyorum Sıcaklık Kat ve Kat Düşüyor.Ha Birde Güç Kaynağim Kasanın Altında Hani Üstünde Olsa Derim ki Ondan Ama Kasanın Üstü Bom Boş Yani. 2 Tane Sıvı Soğutmanın Fanı Var Buna Rağmen Egzoz Fanı Çalşmiyorsa Sistem Ateş Atıyor.O Bilgisayarcının Şimdi Neyse Ağzımı Bozmayacağim.İş Bilmez Gevşeklerden Alişveriş Yapmayın Başkasına Gidin Onlardan Alişveriş Yapın.Bunların Bişey Olmaz Kafasıyla Ne Geliyorsa Geliyor Başımıza :zzz:

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
İkinci el sistem toplattım bütçem olmadığı için. Lol de en fazla 65 ile 70 arası gidip gelirken shadow of the tomb raider da bu değer 80 lere kadar çıkıyor. İşin garip tarafı 80 derecede olmasına ragmen kasanın o kadar ısınmaması. Bugün hemen gidip soğutucu fan taktırıcam arka tarafa.
Mesaj birleştirildi:

Güç kaynağı üstünde ama o kadar ısınmıyor. Ekran kartı fanları da oldukça sesli çalışıyor.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ekran Kartın Nedirde 80 Dereceye Çıkıyor? Sıfır Mı Öyle Şey Mi Olur Stok Soğutma 60 70 da Sabit Tutması Lazım Onu.Birde Şu Egzoz Muhabbetini Biraz Okudumda Sana Şunu Söyleyeyim Benim Sistemde Sıvı Soğutma Var Kasada Kocaman Olmasına Rağmen Egzoz Fanını Durdurup 15 20 Dk Oyun Oynasam Kasanın Üstü Ateş Atıyor.Ciddi Ciddi Ateş Atıyor.Egzoz Fanını Düşük Devirde Çaliştiriyorum Sıcaklık Kat ve Kat Düşüyor.Ha Birde Güç Kaynağim Kasanın Altında Hani Üstünde Olsa Derim ki Ondan Ama Kasanın Üstü Bom Boş Yani. 2 Tane Sıvı Soğutmanın Fanı Var Buna Rağmen Egzoz Fanı Çalşmiyorsa Sistem Ateş Atıyor.O Bilgisayarcının Şimdi Neyse Ağzımı Bozmayacağim.İş Bilmez Gevşeklerden Alişveriş Yapmayın Başkasına Gidin Onlardan Alişveriş Yapın.Bunların Bişey Olmaz Kafasıyla Ne Geliyorsa Geliyor Başımıza :zzz:
İşten anlayan bilgisayarcı çok az. Bu gözler termal macun lazım değil diyenleri de gördü.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Neyse bazı şeyleri tecrübe ederek öğreniyoruz. Egzoz fanını da hemen taktıracağım. Belki de ekran kartı sorunludur diyeceğim ama problemli olsa boştayken de ısınması gerekiyor.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Neyse bazı şeyleri tecrübe ederek öğreniyoruz. Egzoz fanını da hemen taktıracağım. Belki de ekran kartı sorunludur diyeceğim ama problemli olsa boştayken de ısınması gerekiyor.
Bütün sıcak hava egzoz fani olmadığı için içerde birikiyor. Sobanın bacası gibi düşün. Eğer bacada sıkıntı olursa soba tüter. Ekran kartının ısınması normal.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarı toplattigim yerdeki adamlar fazla kendinden emin eminlerdi zaten. Neyse kasayı alıp götürücem gostericem hadi bakalım düzeltin dicem.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bilgisayarı toplattigim yerdeki adamlar fazla kendinden emin eminlerdi zaten. Neyse kasayı alıp götürücem gostericem hadi bakalım düzeltin dicem.
O kadar da uğraşma. Kendin al bence 15 20 liraya bir fan ve bağla

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
O kadar da değil canım kasayı topladı adam bir fani mi baglayamayacak?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ekran Kartı 2.El İse Mosfetleri Filan Patlaksa Yüke Bindiği Zamanda Isınır Fanı Hızlı Döner.Drek Geri Vermeni Öneririm

• Beğen

Üst Alt