Assassin's Creed 2 kasıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Assassin's Creed 2 kasıyor
Merhaba sorunum şu şekilde;
Assassin's Creed 2 oyununa sahibim. Sistem fazlasıyla yeterli olduğu halde oyunda sürekli kasma problemleri yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse oyun normalde 60 FPS çalışıyor. Ama ikide bir FPS düşüşü yaşıyorum. Kasma sürekli olmuyor nasıl desem devamlı düşük FPS almıyorum ara ara düşüyor. Mesela 1 dakika 60 FPS'de oynadıysam 30 saniye 10-15 FPS. Yani bir düşüyor bir yükseliyor bir düşüyor bir yükseliyor sürekli böyle ve önemli anlarda 60FPS ile giderken bir anda 5 FPS oluyor 2 saniye donuyor çıldırıyorum.

Sistemim;
ASUS notebook.
Windows 10.
8 GB RAM.
2 GB NVIDIA GT840M ekran kartı.

(Sistem kötü demeyin ben bu sistemde 30FPS sabit Battlefield 1 bitirdim.)

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Merhaba sorunum şu şekilde;
Assassin's Creed 2 oyununa sahibim. Sistem fazlasıyla yeterli olduğu halde oyunda sürekli kasma problemleri yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse oyun normalde 60 FPS çalışıyor. Ama ikide bir FPS düşüşü yaşıyorum. Kasma sürekli olmuyor nasıl desem devamlı düşük FPS almıyorum ara ara düşüyor. Mesela 1 dakika 60 FPS'de oynadıysam 30 saniye 10-15 FPS. Yani bir düşüyor bir yükseliyor bir düşüyor bir yükseliyor sürekli böyle ve önemli anlarda 60FPS ile giderken bir anda 5 FPS oluyor 2 saniye donuyor çıldırıyorum.

Sistemim;
ASUS notebook.
Windows 10.
8 GB RAM.
2 GB NVIDIA GT840M ekran kartı.

(Sistem kötü demeyin ben bu sistemde 30FPS sabit Battlefield 1 bitirdim.)
16 Gb ram ile donma yaşayanlar da var. Oyunu PC için optimize edememişler anladığım kadarıyla . Steam'de şöyle bir çözüm paylaşılmış millet işe yaradı vs. yazmış bir dene istersen :
Oyun açıkken görev yöneticisini açın . Assassin's creede sağ tıklayıp benzeşmeyi ayarlaya basın . Burada sadece Core 0 ve Core 1'i seçin .
Şu da tartışmanın konusu sonlarda bu yazdığım cevap :

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ubisoft oyunları optimizasyon sorunları ile ünlüdür. Sadece PC de değil konsol sürümlerinde de oyunlarda kasmalar oluyor. Sorun sisteminde değil oyunlarda. Bende oynadım AC oyunların çoğunu 25_30 FPS aldım en fazla.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Bu arada assassins creed 2 ubisoftta bedava oldu diye alıp indirmiştim de maximum 19 fps alıyordum sildim :D Şu anda revelations indirdim ona kıyasla uçarak oynuyorum :p . Dene derim

sinan-19

sinan-19

Üye
Aynı problemi başka oyunlarda yaşıyorum. Oyunu oynarken görev yneticisini açıp oyuna geri girdim ve takip ettim. Fps düşüşlerinin olduğu anlarda işlemcimin hızı 0,79 ghz hıza düşüyor belli bir süre sonra geri 3.0 ghz hızına çıkıyor. Sebebini bulamadım ve işlemci hızımı 2.50 ghz'e sabitledim hiçbir problem kalmadı. Büyük ihtimalle işlemci fazla ısınıyor ve korumaya alıyor. Termal macunu değiştireli bir sene oluyor büyük ihtimalle yenileme zamanı geldi. Sizin de benzer bir durum olabilir bakmanızı tavsiye ederim.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Oyunlarda optimizasyon sorunu var. Bu konuda herkes şikayetçi. Ubisoft PC ye oyunları düzgün port edemiyor. Yıllardır bilinen bir birşey bu.

sinan-19

sinan-19

Üye
Oyunlarda optimizasyon sorunu var. Bu konuda herkes şikayetçi. Ubisoft PC ye oyunları düzgün port edemiyor. Yıllardır bilinen bir birşey bu.
Olabilir tam olarak bir şey söyleyemem bu konuda. Assassin's Creed Black Flag bilgisayarımda yüklü. Bugüne kadar herhangi bir fps düşüşü yaşamadım. Bir yıldır da ubisoft oyunlarını oynamadım.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Olabilir tam olarak bir şey söyleyemem bu konuda. Assassin's Creed Black Flag bilgisayarımda yüklü. Bugüne kadar herhangi bir fps düşüşü yaşamadım. Bir yıldır da ubisoft oyunlarını oynamadım.
Sistemden sisteme değişiyor bu durum ancak genel olarak optimizasyonu sorunlu oluyor.

• Beğen
Tepkiler: sinan-19
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Aynı problemi başka oyunlarda yaşıyorum. Oyunu oynarken görev yneticisini açıp oyuna geri girdim ve takip ettim. Fps düşüşlerinin olduğu anlarda işlemcimin hızı 0,79 ghz hıza düşüyor belli bir süre sonra geri 3.0 ghz hızına çıkıyor. Sebebini bulamadım ve işlemci hızımı 2.50 ghz'e sabitledim hiçbir problem kalmadı. Büyük ihtimalle işlemci fazla ısınıyor ve korumaya alıyor. Termal macunu değiştireli bir sene oluyor büyük ihtimalle yenileme zamanı geldi. Sizin de benzer bir durum olabilir bakmanızı tavsiye ederim.
Peki hızı nasıl sabitlicez.
Mesaj birleştirildi:

Hocam öyle de size daha komik bir şey söyleyeyim. Bir arkadaşım aynı oyunu benimkinden daha kötü bir kartla ortalama 40fps de yağ gibi oynuyor. Bir oyun optimizasyon sorunlu ise her PC de sıkıntı çıkarır. Benim de bu kafamı almıyor mantıken benim 60fps gibi bir değerde yağ gibi oynayabilmem lazım. GTA 5i yağ gibi oynuyorum ben.

sinan-19

sinan-19

Üye
Benim bilgisayarda yüksek performans moduna alınca işlemci 2.5 ghz de sabitleniyor. Siz de güç ayarlarından cpu aktivitesini pilde de prizde de %99'a getirin büyük ihtimalle işlemci en yüksek hıza çıkmaz. Bu şekilde geçici olarak sorununuzu çözebilirsiniz. Ancak bir an önce termal macun değişimi ve temizliğini yapmanız gerekir.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Benim bilgisayarda yüksek performans moduna alınca işlemci 2.5 ghz de sabitleniyor. Siz de güç ayarlarından cpu aktivitesini pilde de prizde de %99'a getirin büyük ihtimalle işlemci en yüksek hıza çıkmaz. Bu şekilde geçici olarak sorununuzu çözebilirsiniz. Ancak bir an önce termal macun değişimi ve temizliğini yapmanız gerekir.
Termal macun değişeli yaklaşık 1 yıl olacak. Dediğinizi yapacağım teşekkürler.
Mesaj birleştirildi:

16 Gb ram ile donma yaşayanlar da var. Oyunu PC için optimize edememişler anladığım kadarıyla . Steam'de şöyle bir çözüm paylaşılmış millet işe yaradı vs. yazmış bir dene istersen :
Oyun açıkken görev yöneticisini açın . Assassin's creede sağ tıklayıp benzeşmeyi ayarlaya basın . Burada sadece Core 0 ve Core 1'i seçin .
Şu da tartışmanın konusu sonlarda bu yazdığım cevap :
Bunu deneyeceğim.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Termal macun değişeli yaklaşık 1 yıl olacak. Dediğinizi yapacağım teşekkürler.
Mesaj birleştirildi:

Bunu deneyeceğim.
Olay programlama ile alakalı birşey. Sen ne kadar uğrasirsan uğraş iyi kodlama yapılmadıktan sonra yapacak birşey yok. Gta 4 mesela. Sonuç olarak bir oyun için işlemciyi ekran kartını yakmana gerek yok.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Olay programlama ile alakalı birşey. Sen ne kadar uğrasirsan uğraş iyi kodlama yapılmadıktan sonra yapacak birşey yok. Gta 4 mesela. Sonuç olarak bir oyun için işlemciyi ekran kartını yakmana gerek yok.
Oyun sıkıntılı evet de sıkıntılı olsa herkes de aynı sıkıntı olmaz mı bazıları yağ gibi oynuyor

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Oyun sıkıntılı evet de sıkıntılı olsa herkes de aynı sıkıntı olmaz mı bazıları yağ gibi oynuyor
Ben orjinal satın aldım oynadım bir sürü AC oyunu oynadım en fazla 28 30 FPS aldım. Oyunlar problemli. Sistemler değil.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Doğru diyorsun buna çözüm yazan adamlar rüyasında görmüyor heralde demek ki çözümü var . Deneye deneye çözülür illa ki

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Kardeş çözebildin mi bilmiyorum ama assassins creed rogue'yi indirdim dün . i3 2.26 ghz işlemci 3gb ram 512 mb ekran kartım var kasmıyor ve oyun efsane . Dene istersen . PC için en iyi optimize edilmiş olanı yazmışlardı ondan denedim doğruymuş

sinan-19

sinan-19

Üye
Kardeş çözebildin mi bilmiyorum ama assassins creed rogue'yi indirdim dün . i3 2.26 ghz işlemci 3gb ram 512 mb ekran kartım var kasmıyor ve oyun efsane . Dene istersen . PC için en iyi optimize edilmiş olanı yazmışlardı ondan denedim doğruymuş
İşlemciniz kaçıncı nesil ve ekran kartınızın modeli nedir

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
sinan-19

sinan-19

Üye
çok bilgim yok nesil hakkında intel core i3 M350 yazıyor . Ekran kartı AMD Mobility radeon hd 5470
İşlemciniz ilk nesil i3'lerden. Bu ekran kartı ve işlemci ile iyi performans alıyorsunuz.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Aynen ben de şaşırdım . Assassin's Creed 2-Revelations hatta bazen 1 bile kasarken onlardan sonra çıkan rogue kasmıyor. Garip :)

Üst Alt