Gta V Fps Düşüşleri Yaşıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Gta V Fps Düşüşleri Yaşıyorum
Arkadaşlar öncelikle merhaba. gta v i sisteme yüklediğim zaman oyunu açtıktan 10 dakka sonra fps düşüşleri olmaya ve oyun kasmaya başlıyordu bende gta v i adam akıllı oynamak için gittim steamdan indirimdeyken aldım. malesef steamdan orijinal aldığım oyunda bu sorunu yaşatıyor bana . oyundan 30-40 fps alıyorum lakin 5 dakka şehirde dolaşmaya başlasam 20 15 fps e düşüyor. belki ramlerin mhz den kaynaklanıyor diyeceğim ama ondan kaynaklansa oyunu neden 40 fps de açar? 15 fps e düştüğü zaman biraz bekledikten sonra gene 40 fps oluyor . ekran kartı ısınıyor ondanmı dıcem 60-64 derece gayet iyi. yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Sistem:
Ekran Kartı Nvidia Geforce 420
İşlemci İntel Core i3 2120 3.30 Ghz
Ram 6Gb ram (4+2) 600 mhz

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221

exp_l0it

exp_l0it

Üye
bilgisayariniz laptop mu masaustu mu ?

Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Masaüstü

exp_l0it

exp_l0it

Üye
bir anda ikip yukseliyor sanirim fpsniz, o sirada haritanin geldiginiz kismi yukluyorsa dusus yapabilme olasiligi normal

• Beğen
Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
hayır arkadaşım öyle değil haritanın yüklenmesiyle alakası oldugunu sanmıyorum çünkü
10 dakka geziyoruum haritada birşey yok ama 10 dakkadan sonra fps (34-22-37-12) diye gidiyor) anlamadım

exp_l0it

exp_l0it

Üye
aida64 ile osd uzerinden gpunun % kac oranda kullanildigina bakabilirmisiniz, gpu yetisemiyo heralde bir yerden sonra...

Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
adia64 ü indirdim anakart işetim sistemi falan diyor neye tıklamam gerekıyor?

• Beğen
exp_l0it

exp_l0it

Üye
dosya-tercihler-osd etkin hale getirip alt menuden gpu1 kullanim ile gpu1 diyot u isaretle.
daha sonra oyuna gir kasmaya basladiginda ekranda gozuken degerlere bakman yeterli

Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kardeşm ben yanlış birşeymi yaptım öyle birşey yok?

• Beğen
exp_l0it

exp_l0it

Üye

• Beğen
Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kardeşm galiba sorunu buldum GALİBA. (sana anlatayım beni aydınlat lütfen) şimdi oyun akıcı olduğu için hızlı dolması falan gerekiyor ve benim harddisk senin dediğin gibi yavaş okuyor bunu anladım (senide yordum kusura bakma kardeşim artık) oyun akıcı olması gerekiyor ama oyun haritayı yüklersen harddisk yavaş okuyor ondan dolayı fps düşüşleri oluyor (mesela aynı biyerde 2-3 saniye bekledıgım zaman kasma olmuyor 20-30 m ileride gene kasıyor vb. vb.) bundan dolayı olabilirmi ? yani saniyede 120mb/s de okuyan bi ssd alsam işimi görürmü (Şimdiden Eyvallah Sağolasın)

• Beğen
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Ssd hakkında bir şey söyleyemem kardeş, kullanmadığım için fazla bilgim yok, ama hdd kaynaklı olabilir.
Dediğin gibi yani
Bir şekilde deneme imkanın varsadenemeni öneririm. Kesin sonuç cevabını bekliyorum

• Beğen
Silinen Üye 2571758

Silinen Üye 2571758

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
birşey daha sorucam kardeşim bu gta da dediğim gibi 40 fps alıyorum ama gta onlineda 10 20 fps alıyorum bunun sonucu gene ssd olmamasındanmı kaynaklanıyor ?

exp_l0it

exp_l0it

Üye
birşey daha sorucam kardeşim bu gta da dediğim gibi 40 fps alıyorum ama gta onlineda 10 20 fps alıyorum bunun sonucu gene ssd olmamasındanmı kaynaklanıyor ?
bu konuda pek bir fikrim yok kardesim kusura bakma

Üst Alt