Tavsiye MİKRO SD KART

Sponsorlu Bağlantılar

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
MİKRO SD KART
Merhaba arkadaşlar;

Telefonumda kullanmak üzere mikro sd kart almak istiyorum. Önerebileceğiniz bi marka var mı ?
Aradığım özellikler hızlı ve dayanıklı olsun yeter fiyat çok aşırıya kaçmadıkça çok önemli değil..

Birde telefonda mikro sd kart kullanmak telefonu hızlandırır mı yada rahatlatır mı ?

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Ben samsung evo plus 64 gb kullanıyorum gayet memnunum 4k videolarda çekimde hiç sorun çıkarmadı. 4 senedir kullanmaktayım üstelik
Bu da linki

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
SanDisk veya Samsung Evo Plus öneririm

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
Ben samsung evo plus 64 gb kullanıyorum gayet memnunum 4k videolarda çekimde hiç sorun çıkarmadı. 4 senedir kullanmaktayım üstelik
Bu da linki
Class kaç oluyor bu linkteki kardeşim
En yüksek hız 100 mb/s mı?
Bide telefona hafıza kartı takıp telefon hafızasında yer açmak telefonu hızlandırır yâda rahatlatır mı
SanDisk veya Samsung Evo Plus öneririm
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Class 10 dan sonrası için UHS (Ulta High Speed) standartına geçildi
Şuan için 2 adet uhs var (her uhs nin 3 kademesi var)
Uhs-I 1-2-3 ve Uhs-II 1-2-3 şeklinde (hız sıralaması da bu şekilde)
sayı arttıkça hız da artıyor (tabi fiyat da)
50-100mb/s hızlar telefon için gayet yerterli olacaktır
abartıp 200-300mb/s kartları almayın
o tip kartlar dslr gibi pro kameralarda, üst üste çekilen Raw fotoğrafları sorun yaşamadan kayıt etmek için

UHS I 2 ya da 3 bir kart kullanabilirsiniz

Marka olarak SanDiskin Ultra Serisinden yaklaşık 4-5 tane kartını kullanıyorum gayet kaliteli ve güvenilir kartlar

-----

Şuan tekrar bir kontrol etmek için baktığımda A1 ve A2 gibi yeni standartlar da eklenmiş
bunlar hızdan çok saniyedeki giriş çıkış sayısının bir göstergesi
eğer uygulamalarınızı sd karta taşıyacaksanız uygulamaların belleğe daha seri erişmesini sağlıyor
Eğer fotoğraf/video tabanlı bir depolama olarak kullanacaksanız yazma okuma hızları sizin için daha önemli

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
Class 10 dan sonrası için UHS (Ulta High Speed) standartına geçildi
Şuan için 2 adet uhs var (her uhs nin 3 kademesi var)
Uhs-I 1-2-3 ve Uhs-II 1-2-3 şeklinde (hız sıralaması da bu şekilde)
sayı arttıkça hız da artıyor (tabi fiyat da)
50-100mb/s hızlar telefon için gayet yerterli olacaktır
abartıp 200-300mb/s kartları almayın
o tip kartlar dslr gibi pro kameralarda, üst üste çekilen Raw fotoğrafları sorun yaşamadan kayıt etmek için

UHS I 2 ya da 3 bir kart kullanabilirsiniz

Marka olarak SanDiskin Ultra Serisinden yaklaşık 4-5 tane kartını kullanıyorum gayet kaliteli ve güvenilir kartlar

-----

Şuan tekrar bir kontrol etmek için baktığımda A1 ve A2 gibi yeni standartlar da eklenmiş
bunlar hızdan çok saniyedeki giriş çıkış sayısının bir göstergesi
eğer uygulamalarınızı sd karta taşıyacaksanız uygulamaların belleğe daha seri erişmesini sağlıyor
Eğer fotoğraf/video tabanlı bir depolama olarak kullanacaksanız yazma okuma hızları sizin için daha önemli
Aslında ben hem fotoğraf video tabanlı hemde uygulamaları sd karta taşımak istiyorum .
@By_Casparov isimli arkadaş samsung evo plus önerdi bu nasıl benim telefonda samsung olduğu için onu alırım diye düşündüm.

Birde telefonda mikro sd kart kullanmak telefonu hızlandırır mı yada rahatlatır mı ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Aslında ben hem fotoğraf video tabanlı hemde uygulamaları sd karta taşımak istiyorum .
@By_Casparov isimli arkadaş samsung evo plus önerdi bu nasıl benim telefonda samsung olduğu için onu alırım diye düşündüm.

Gözle görülür ufak bir hızlanma olabilir çok fark etmeyecektir. Rahatlama da kendi fikrimce kullanıma bağlı iyileşme olabilir. Aynı soruyu birden fazla sormakta ki ısrarınız nedir?

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Gözle görülür ufak bir hızlanma olabilir çok fark etmeyecektir. Rahatlama da kendi fikrimce kullanıma bağlı iyileşme olabilir. Aynı soruyu birden fazla sormakta ki ısrarınız nedir?
Icini rahatlatmak istiyordur :)

S9+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
ısrarım bu konu hakkında cevap alamamaktan olabilir mi ?
Icini rahatlatmak istiyordur :)

yok be kardeş ( Birde telefonda mikro sd kart kullanmak telefonu hızlandırır mı yada rahatlatır mı ?)
parantez içine aldığım soruya kimse cevağ vermedi o yüzden tekrar sordum :)

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
By_Casparov

By_Casparov

Üye
ısrarım bu konu hakkında cevap alamamaktan olabilir mi ?

yok be kardeş ( Birde telefonda mikro sd kart kullanmak telefonu hızlandırır mı yada rahatlatır mı ?)
parantez içine aldığım soruya kimse cevağ vermedi o yüzden tekrar sordum :)
telefonların dahili hafızası okuma yazma konusunda daha hızlı oldugu için uygulamaları telefon hafızasında tutup video resim ve kayıt gibi şeyleri hafıza kartına atarsanız mantıklı bi seçim yapmış olursunuz fikrimce. Ben s9 plus kullanmama ragmen çoğu dosyamı hafıza kartıma atarım.

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
telefonların dahili hafızası okuma yazma konusunda daha hızlı oldugu için uygulamaları telefon hafızasında tutup video resim ve kayıt gibi şeyleri hafıza kartına atarsanız mantıklı bi seçim yapmış olursunuz fikrimce. Ben s9 plus kullanmama ragmen çoğu dosyamı hafıza kartıma atarım.
anladım öyle yapayım bende o zaman. saolasın kardeşim

• Beğen
utt2

utt2

Üye
Tavsiye olarak 1.samsung evo 2.sandisk 3.toshiba Hafıza kartı telefonunu hızlandırmazda yavaşlatmazda.telefon kendi hafızasının yarım gb yada bir gigabaytını sanal ram olarak kullanabilir belki telefonunun hafızası yarım gb bile kalmaz ozaman yavaşlar.Hafıza kartını depolamaya ihtiyacın varsa al yoksa hızlandırmaya faydası olmaz.Uygulamalarını oyunlarını mümkün olduğu kadar hafıza kartına yükleme.çünkü en iyi hafıza kartı bile telefon hafızasında en az üç dört kat daha yavaş okuma yazma hızına sahip olduğu için uygulamalar ve oyunlar yavaş çalışır.

• Beğen
By_Casparov

By_Casparov

Üye
Tavsiye olarak 1.samsung evo 2.sandisk 3.toshiba Hafıza kartı telefonunu hızlandırmazda yavaşlatmazda.telefon kendi hafızasının yarım gb yada bir gigabaytını sanal ram olarak kullanabilir belki telefonunun hafızası yarım gb bile kalmaz ozaman yavaşlar.Hafıza kartını depolamaya ihtiyacın varsa al yoksa hızlandırmaya faydası olmaz.Uygulamalarını oyunlarını mümkün olduğu kadar hafıza kartına yükleme.çünkü en iyi hafıza kartı bile telefon hafızasında en az üç dört kat daha yavaş okuma yazma hızına sahip olduğu için uygulamalar ve oyunlar yavaş çalışır.
Aynen katılıyorum bende o şekilde yapmasını tavsiye ettim

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Teknik bilgi veremem ama 4 senedir sandisk kullanıyorum bana mısın demedi :ehe biranda gitmez umarım.

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim samsung evo plus aldım hafıza kartı olarak.
yalnız bi sorum olacak ilk kullandığımız androidlerde oyun telefon hafızasına kayıtlı iken sd dosyası hafıza kartının içindeydi ve nova 3 , the dark knight rises gibi oyunları bu şekilde kasmadan oynayabiliyordum.Şimdiki telefonlarda kasar mı yani..

By_Casparov

By_Casparov

Üye
teşekkür ederim samsung evo plus aldım hafıza kartı olarak.
yalnız bi sorum olacak ilk kullandığımız androidlerde oyun telefon hafızasına kayıtlı iken sd dosyası hafıza kartının içindeydi ve nova 3 , the dark knight rises gibi oyunları bu şekilde kasmadan oynayabiliyordum.Şimdiki telefonlarda kasar mı yani..
Telefon modeli nedir. Orta üst segment cihazlarda uygulama yada oyunu harici hafızaya taşınabiliyor diye biliyorum

utt2

utt2

Üye
Galaxy on7,discovery 1,discovery 2mini,discovery elite dede bu özellik vardı.pardon hocam kardeşim idol 3 te rom kullanıyormuş o şekilde taşıyor.ama girş seviyesi cihazlarda bile bu özellik var.firmanın insiyatifine bağlı :)

Son düzenleme:

enis2334

Üye
    Konu Sahibi
Telefon modeli nedir. Orta üst segment cihazlarda uygulama yada oyunu harici hafızaya taşınabiliyor diye biliyorum

samsung galaxy note 7 fan editon

Üst Alt