Galaxy S3 i9300 Samsung Galaxy S3 (I9300) – MIUI V7 ROM Kurulum ve İnceleme (Videolu)

Sponsorlu Bağlantılar

liamgallagher

liamgallagher

Üye
liamgallagher rehber gitti derken? içeaktar/dışa aktar var. Kişilere gir Soldaki kapasitif tuşa uzun bas oradaki menüde var.
Samsung S3 i9300 Nian Cm tabanlı

Samsung S3 i9300 Nian Samsung Base ( Kurulumda i9300 seçilecek)

Samsung S3 i9300 Shuaidi Omni tabanlı

Benim kullandığım GAPPS

Hocam keşke biraz daha erken yazsaydınız.. Romu sildim, rehber gitti diye. Tekrardan dönüş yaparsam rom a, denerim. Sağolasın.

ferhatcee

ferhatcee

Üye
Evet biraz geç cevap vermişim. Foruma çok sık giremiyorum. Miui ile ilgili sorunlarına 'den kapsamlı cevap bulabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: liamgallagher
erbasgoktug

erbasgoktug

Üye
CM tabanlı MIUI'lerde bir türlü wifiye bağlanamadım. Samsung tabanlı olan romlarda ise CMdeki gibi touch wake, ses ayarı gibi fonksiyonel özellikler yok. Omni tabanlı romda neler var? Gerçi CM tabanlıda wi-fiye bağlanabilsem tekrar kurucam fakat yok. 5.8.28, 5.9.x, 6.2.19, 6.2.28, 6.3.2 hepsini denedim hiç birinde de wi-fiye bağlanamadım. Wi-fiyi görüyor şifreyi giriyorum ama kaydedildi diyip kalıyor öyle. Wipe yaptım, komple telefondaki işletim sistemini sildim yükledim, modem yükledim olmadı. Kesin ama kesin %100 çözümü bilen varsa aydınlatsın beni nolur :D Ama bak kesin diyorum tekrar sıfırla kur olmazsa sil yedek yükle uğraşmak istemiyorum gına geldi. Gerçi şevkim kaçmadı değil ama işte uğraşmak hoşuma gidiyor.

• Beğen
Tepkiler: cahilmuallim

byl82

Kapalı Hesap
CM tabanlı MIUI'lerde bir türlü wifiye bağlanamadım. Samsung tabanlı olan romlarda ise CMdeki gibi touch wake, ses ayarı gibi fonksiyonel özellikler yok. Omni tabanlı romda neler var? Gerçi CM tabanlıda wi-fiye bağlanabilsem tekrar kurucam fakat yok. 5.8.28, 5.9.x, 6.2.19, 6.2.28, 6.3.2 hepsini denedim hiç birinde de wi-fiye bağlanamadım. Wi-fiyi görüyor şifreyi giriyorum ama kaydedildi diyip kalıyor öyle. Wipe yaptım, komple telefondaki işletim sistemini sildim yükledim, modem yükledim olmadı. Kesin ama kesin %100 çözümü bilen varsa aydınlatsın beni nolur :D Ama bak kesin diyorum tekrar sıfırla kur olmazsa sil yedek yükle uğraşmak istemiyorum gına geldi. Gerçi şevkim kaçmadı değil ama işte uğraşmak hoşuma gidiyor.
bende cm tabanlı miui rom kullanıyorun wifiyede bağlanıyorum öyle bir sorunla karşılaşmadım

erbasgoktug

erbasgoktug

Üye
bende cm tabanlı miui rom kullanıyorun wifiyede bağlanıyorum öyle bir sorunla karşılaşmadım
Hangi sürümü kurduysam wi-fi sorunu yaşadım. Her iki sürümüde aynı şekilde yükledim fakat samsung tabanlıda wi-fi bağlandım, cm tabanlıda bağlanamadım.

ferhatcee

ferhatcee

Üye
@erbasgoktug Samsung S3 i9300 için 4 adet miui rom var. Hiçbirinde wifi sıkıntısı yaşamadım. Şu an Nian'ın Samsung tabanlı olan 6.3.2 rom'unu kullanıyorum. Nian'ın romlarında touch wake özelliği var, diğerlerinde yok (Gtbluesky ve shuaidi(Omni)) Ses ayarları hepsinde var. Nian'ın Samsung tabanlı olan romu Samsung i9305 olan'ı indirip, kurarken i9300 seçiyorsun. Linki

erbasgoktug

erbasgoktug

Üye
@erbasgoktug Samsung S3 i9300 için 4 adet miui rom var. Hiçbirinde wifi sıkıntısı yaşamadım. Şu an Nian'ın Samsung tabanlı olan 6.3.2 rom'unu kullanıyorum. Nian'ın romlarında touch wake özelliği var, diğerlerinde yok (Gtbluesky ve shuaidi(Omni)) Ses ayarları hepsinde var. Nian'ın Samsung tabanlı olan romu Samsung i9305 olan'ı indirip, kurarken i9300 seçiyorsun. Linki

Bir tek senin verdiğin romu denemedim. Blekota Note4 kurdum şuan fakat deneyeceğim, indiriyorum
Evet! Ise yaradi kullaniyorum. Gapps paketi kurucam simdi

yağızaygün

yağızaygün

Üye
miui romların gapps dosyası içinde gömülümü

yağızaygün

yağızaygün

Üye
teşekkürler rom stabil ama gapps olmayınca can sıkıyordu arayüzz akıcı

hayyam482

Üye
Kitkat base mi?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erbasgoktug

erbasgoktug

Üye
shuaidi, nian ve Me__小华 yapımcıların arasındaki farklar neler? Hangisi neyi kullanıyor, hangisi cm taban hangisi samsung taban kamera olarak hangisinde miui kamera kullanma seçeneğimiz var hangisi samsung kamerayı kullanıyor. Bunları bir türlü anlayamıyorum, var mı anlatacak aydınlatacak bir hayırsever?

byl82

Kapalı Hesap
Nisan TE="erbasgoktug, post: 7894351, member: 289450"]shuaidi, nian ve Me__小华 yapımcıların arasındaki farklar neler? Hangisi neyi kullanıyor, hangisi cm taban hangisi samsung taban kamera olarak hangisinde miui kamera kullanma seçeneğimiz var hangisi samsung kamerayı kullanıyor. Bunları bir türlü anlayamıyorum, var mı anlatacak aydınlatacak bir hayırsever?[/QUOTE]
Nian miui kamera kullanıyor bende bu romu
kullanıyorum
shuaidi, nian ve Me__小华 yapımcıların arasındaki farklar neler? Hangisi neyi kullanıyor, hangisi cm taban hangisi samsung taban kamera olarak hangisinde miui kamera kullanma seçeneğimiz var hangisi samsung kamerayı kullanıyor. Bunları bir türlü anlayamıyorum, var mı anlatacak aydınlatacak bir hayırsever?
nianın kullanıldığı rom miui kamera kullanıyor bende bunu kullanıyorum daha başarılı geldi bana
shuaidi samsung tabanlı romdur

erbasgoktug

erbasgoktug

Üye
Nisan TE="erbasgoktug, post: 7894351, member: 289450"]shuaidi, nian ve Me__小华 yapımcıların arasındaki farklar neler? Hangisi neyi kullanıyor, hangisi cm taban hangisi samsung taban kamera olarak hangisinde miui kamera kullanma seçeneğimiz var hangisi samsung kamerayı kullanıyor. Bunları bir türlü anlayamıyorum, var mı anlatacak aydınlatacak bir hayırsever?
Nian miui kamera kullanıyor bende bu romu
kullanıyorum

nianın kullanıldığı rom miui kamera kullanıyor bende bunu kullanıyorum daha başarılı geldi bana
shuaidi samsung tabanlı romdur[/QUOTE]

Peki nian'ın son sürümünü nerede bulabilirim? miuı download'da shuaidi ve Me__小华 var

byl82

Kapalı Hesap
link

byl82

Kapalı Hesap
Peki bunda wi-fi kaydedildi. yazıp bağlanmama sorunu var mıdır? Sizin kullandığınız rom mu bu?
ben evde wifi ye bağlanabiliyorum sorun yok bende bu romu kullanıyorum haftalık güncelleniyor

byl82

Kapalı Hesap
şu anda romlarda miui 8 roma geçiş aşamsında bildiğm kadarıyla ne zaman gelir bilmiyorum

erbasgoktug

erbasgoktug

Üye
Yükledim full wipe factory reset yaptım, flashlama sonrasıda dalvik, cache wipe yaptım fakat kurulum ekranında wi-fiye bağlanmıyor. Kurulumda atladım kurulum bitti wi-fiyi kapatıp açtım fakat yine bağlanmadı. Nian'nın romlarını kullanamıyorum bir türlü. Nedeni ne acaba ya.

Üst Alt