Galaxy S3 i9300 Samsung Galaxy S3 (I9300) – MIUI V7 ROM Kurulum ve İnceleme (Videolu)

Sponsorlu Bağlantılar

revolt25

revolt25

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S3 (I9300) – MIUI V7 ROM Kurulum ve İnceleme (Videolu)
Merhaba arkadaşlar.
Diğer romların birçoğunu denedim ya kasmalar oluyor yada 1 hafta sonra şişiyor romlar. Denk geldi forumdan bi arkadaşın miui rom'u önerdiğini gördüm araştırdım ve son sürümü v7 ' yi indirip kurdum gayet memnun kaldım iosa benziyor aynı stabil ve kasması yok. Ayrıca bir güzelliği daha var her hafta otomatik güncelleme geliyor.. Faydalanmak isteyenler için bir çok konuyu birleştirerek alıntı yaptım sizler için.. Mıuı hakkında aklınızda bişey kalmasın.. Birçoğunuz zaten yüklenişini filan biliyorsunuz. detaylı detaylı yazmamıza gerek yok umarım. ( yurtdışı cihazlarda imei gitmez ama numaralar gidebilir kişi listenizi yedek alarak hafıza kartınıza atınız yüklemeden sonra kişi listenizi yüklersiniz uğraşmadan. )

MIUI ROM nedir?
Android’in en büyük faydası açık kaynak kodlu olması. İsteyen (ve işten anlayan) herkes kodlara müdahale edip kendi özel işletim sistemini yaratabiliyor. Bu sistemlere Custom ROM deniyor. Eğer bu işi telefon firmanız yaparsa ve telefona yükleyip satarsa, telefonun orjinal işletim sistemi yani “Stock ROM” adıyla anılıyor. MIUI, bahsettiğimiz Custom ROM’lardan. Arkasında Xiaomi bulunuyor.

, dünyanın en büyük 3. telefon üreticisi. Adını duymadıysanız şaşırmayın, Avrupa pazarında olmadıklarından biz pek bilmiyoruz. Çin başta olmak üzere şimdilik 6 ülkede faaliyet gösteriyor. Sahibi dünyanın 23. büyük zengini ve 5000 çalışanı bulunuyor. Yani MIUI ROM’a güvenmemek için teoride pek bir sebep bulunmuyor.

ROM’un en çekici tarafı görselliği. Fakat kullandıkça özellik yönünden zenginliğini de farkediyorsunuz. İçinde Tencent’in ödüllü Antivirus yazılımı var. Uygulama izinlerini kontrol eden gizlilik yöneticisi var. Binlerce temayı indirebileceğiniz güzel bir tema yöneticisi var. Yedekleme uygulaması var. Kısacası var da var.

Samsung Galaxy S3 için Android 4.4.4 Kitkat tabanlı MIUI (Me You I) V7 Bu Rom ile I9300 cihazlarınızda; Daha fazla kişiselleştirmeye, Yepyeni ve Görsel MIUI uygulamalarına, Daha fazla batarya ömrüne(normal Rom’lara göre yaklaşık 1.5 kat daha fazla batarya), İnanılmaz bir Müzik Çalar’a, Kilit ekranından Müzik kontrolüne, MiCloud ile Resimlrininiz ve Dosyalarınız için güvenli bir Cloud hesabına, Hover Bildirimlerine ve en önemlisi Daha Hızlı ve Stabil bir Android‘e sahip olacaksınız. Daha fazla uzatmadan şu Rom’u bir inceleyelim.

Çalışan Özellikleri:
– Kamera
– Wifi
– Bluetooth
– GPS(Konum)
– NFC
– Mobil şebekler
– Mobil Erişim Noktası… gibi önemli özellikler sorunsuz bir şekilde çalışmakta

Rom’un Özellikleri:

– SELinux devre dışı bırakıldı
– CyanogenMod Tabanlı
– Tüm MIUI V7 Rom Özellikleri
– Çoklu Dil Desteği (Türkçe tabi ki de mevcut )…

Resimler ;

Rom İndirme Linkli:
MiuiV7 Rom’un indirme linkine aşağıdaki buton ile ulaşabilirsiniz.

MiuiV7 için GApps (Google Apps)’in indirme linkine aşağıdaki buton ile ulaşabilirsiniz.

Bu kadar özellikten sonra şimdi nasıl kuracağımza geçelim:

Yukarıda verilen Rom ve GApps’in “.zip” uzantılı dosyası indirlir.
– İnen “.zip” uzantılı dosyalar “hafıza kartına” atılır.
– Cihaz tamamen kapatılır ve Recovery menüsüne girilir. (Ses açma tuşuna basılı tutulurken power düğmesine ve orta tuşa basılır ve yazı gelince eller çekilir CWM ye giriş yapılmıştır. Takılan arkadaşlar ulaşabilir yada diğer konulardan forumumuzdan yardım alabilirler.)

-!!! Cihazda Root Yetkiniz Yoksa öncelikle forumdan araştırarak cihazınıza root atın..
-!!! Cihazda CWM Kurulu Değilse forumdan araştırarak cihazınıda cwm kurun..
(bu adımları konu çok uzamasın diye atlıyorum zaten burada takılan çogu kişi bunları diğer romlardan vs biliyordur bilmeyenler diğer rom konularından iki dk da halletsinler)

Adım adım:

1- Wipe Data/Factory Reset
2- Wipe Cache Partition
3- Advanced –> Wipe Dalvik Cache
4- Install zip from sdcard –> Install zip from sdcard1
5- Şimdi hafıza kartına attığımız Rom’un “.zip” uzantılı dosyayı bulup seçiyoruz.
6- Yes’i seciyor ve bekliyoruz. Yükleme tamamlandığında tekrar “Install zip from sdcard1″ seçeneğine gelerek bu sefer GApps’in “.zip” uzantılı dosyasını seçiyoruz ve yüklemeyi başlatıyoruz.
7- Kurulduktan sonra cihazımızı tekrar başlatıyoruz. (İlk açılış uzun sürebilir. Bu süre 2-3dk veya daha uzun sürebilir. Telaşlamayın) Eğer cihaz açılmazsa tekrar CWM’ye girin ve 1,2,3’üncü adımları tekrar uygulayıp Reboot System Now diyin cihaz açılacaktır

*Dilerseniz yükleme işlemi yaparken yardım alabilirsiniz.
*Yaptığınız bütün işlemlerin sorumluluğu size aittir.

Kurulum ve İnceleme Videosu;

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Romun orjinal Türkiye sitesi ; miuiturkiye.net ' dir.

video ve bazı yazılar rehberandroidden alıntıdır..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Jan, bendedim, baronsavas ve 2 diğerleri

byl82

Kapalı Hesap
güzel konu açmışsın eline sağlık hakikaten çok güzel rom hatasız bir rom

• Beğen
Tepkiler: revolt25
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
konu için teşekkürler.

sarj kullanımı nasıl bilen varmi ?

• Beğen
revolt25

revolt25

Üye
    Konu Sahibi

bozkurtlu85

Üye
Ben de bir süredir takip ediyorum bu rom u. Bi kere yükledim fakat çok değişik geldiği için eski roma döndüm ancak tekrar yüklemeyi düşünüyorum. Bir de bunun Samsung base li olan i var dostum. İstiyosan onun linkini de koy konuya.

• Beğen
baronsavas

baronsavas

Üye
performans ve stabilite nasıl blekotaya ya da cm ye göre?

• Beğen

jongass

Üye
Zamanında ben yüklemiştim tüm wipe'lar falan eksiksiz kurulum yapmıştım nedeni bilinmez rom teklemeye başladı verimli olduğunu düşünmüyorum zarchiver gibi programlar kullanırken de cm oluyor sanki bilemiyorum şarj normal cm romları gibi akıyordu bu stable versiyon mu bilmiyorum
Not: En son iki hafta önce kullandım
QS (NL1) > Blekota > Miuı7

bozkurtlu85

Üye
Burdaki link güncel değil. CM ve Samsung base li romların linklerini veriyorum. Her zaman güncelleniyor. Bu linklerden indirin.

CM11 baseli olan: (Author: yada Author: yazanı indireceksiniz.)

Samsung 4.4.2. baseli olan. yazanı indireceksiniz. (Bu romda Boeffla kernel mevcuttur.)

Samsung 4.4.4. baseli olan. " " yazanı indireceksiniz. (9305 yazdığına bakmayın yüklerken aromadan 9300 ü seçeceksiniz.)

• Beğen
Tepkiler: oddish ve revolt25
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
samsung firmwareleri cm kadar performanslı olmaz bunuda değerlendirin

• Beğen
revolt25

revolt25

Üye
    Konu Sahibi
blekotadan tut diğer romların hepsini kullandım, bu rom daha hafif ve daha stabil onlara göre tavsiye ederim .
Ben de bir süredir takip ediyorum bu rom u. Bi kere yükledim fakat çok değişik geldiği için eski roma döndüm ancak tekrar yüklemeyi düşünüyorum. Bir de bunun Samsung base li olan i var dostum. İstiyosan onun linkini de koy konuya.
bende takip ediyordum ve senin gibi yüklemiyordum alısamam diye ama dene pişman olmayacaksın kardeş, inan çok basit bir arayüzü var iosa çok benziyor ben alıstım 1 günde ve şuanda memnunum.

• Beğen
Tepkiler: mehmet84com

hayaTSensin61

Üye
kiesle rehberimi yedekledim geri yükleyemiyorum yardımcı olun rehberin vcfside var spb side

byl82

Kapalı Hesap
kiesle rehberimi yedekledim geri yükleyemiyorum yardımcı olun rehberin vcfside var spb side
kişiler uygulamasına gir oradan kişileri içe dışa aktar seçeneği daha sonra depolama biriminden içe aktar bu kadar

• Beğen
yurdaer86

yurdaer86

Üye
2 günlük aktif kullanımdan sonraki yorumum:

CM11 tabanlı sürümü kullanıyorum
En ufak bir takılmaya denk gelmedim (umarım 1 ay sonra şişme yapmaz)
%100 şarj ile 1 günü rahatlıkla çıkarıyorum (oyun hariç)
Oldukça akıcı kullanımı kolay (çince olan programlardan kurtulmak gerekiyor sadece)
Özelleştirmeyi yeterli bulmadım, bildirim çekmecesini ve bildirim panelini detaylı şekilde değiştiremiyoruz

• Beğen
Tepkiler: bozkurtlu85 ve revolt25

hayaTSensin61

Üye
daha az şarj giden kernel varmı

ekshimtrak

Üye
Gm discovery telefona yüklemiştim bundan. Kendi kendine titreşim olayı oluyordu telefonda ve sms atamıyordum, ya çok geç gidiyordu sms yada gitmiyordu. İnternet bağlantısında da h+ yerine e hızını kullandığı için whatsapptan yazılanlar bile geç geliyordu görsel indirmekse zulüm. Buna geçmeyi düşünüyorum farklılık olması, denemek için ama tekrar onca ayar yaptığıma değer mi diye de düşünmüyor değilim. Kullanan arkadaşlar + ve - yönlerini ayrıntılı şekilde yazarsa çok memnun kalırım.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
kardeşim yalnız GT-I9300 uyumlu rom sadece. s3de sıkıntı çıkarmaz bende kullanmıştım.

• Beğen
revolt25

revolt25

Üye
    Konu Sahibi
Gm discovery telefona yüklemiştim bundan. Kendi kendine titreşim olayı oluyordu telefonda ve sms atamıyordum, ya çok geç gidiyordu sms yada gitmiyordu. İnternet bağlantısında da h+ yerine e hızını kullandığı için whatsapptan yazılanlar bile geç geliyordu görsel indirmekse zulüm. Buna geçmeyi düşünüyorum farklılık olması, denemek için ama tekrar onca ayar yaptığıma değer mi diye de düşünmüyor değilim. Kullanan arkadaşlar + ve - yönlerini ayrıntılı şekilde yazarsa çok memnun kalırım.

Discovery'i bilmemde s3 de taş gibi rom şuanda kullanıyorum bi sıkıntısını görmedim daha, sorunsuz kurulum yaparsanız verim alırsınız sanırım. Dediğiniz sıkıntıların hiç biri s3 de yoktur .
2 günlük aktif kullanımdan sonraki yorumum:

CM11 tabanlı sürümü kullanıyorum
En ufak bir takılmaya denk gelmedim (umarım 1 ay sonra şişme yapmaz)
%100 şarj ile 1 günü rahatlıkla çıkarıyorum (oyun hariç)
Oldukça akıcı kullanımı kolay (çince olan programlardan kurtulmak gerekiyor sadece)
Özelleştirmeyi yeterli bulmadım, bildirim çekmecesini ve bildirim panelini detaylı şekilde değiştiremiyoruz

Aynı şekilde sana katılıyorum, bildirim panelini araştırmadım ama farklı temalar vs var onları araştırabilirsin . Şahsen ben memnunum yeterli idare ediyor yani .

mehmet84com

mehmet84com

Üye
Öncelik le emeğin için tesekkur ederim güzel bi ROM güzelde çalışıyordu taki su güncelleme yi yapana kadar guncellemeyi yaptıktan sonra google play hatta google ile ilgili hic bir şey çalışmaz hale geldi yardımcı olursanız sevinirim...

GT-I9300 cihazımdan Maxicep Mobil kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: batmankeskin721 ve revolt25

Üst Alt