Haber Lumia 950 Ve Lumia 950XL Türkiye’de!

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Öyle öyle tabi bu şimdiye kadarki yapılan satışlardan ortaya çıkıyor :) o özellik o arkadaşınızın işlerini görecek demekki bu cevabı vermiş size 1 kişi böyle bi cevap verdi diye bunu bütün olarak genellemeye almanız tuhaf olmuş :)
Tuhaf olan sizlerin dünyayı kendi çevrenizden ibaret görmeniz. Çok da uzatmak istemiyorum bu sataşmalarınız artık can sıkıcı olmaya başladı. Herkes kendi kapasitesi kadar akıllı telefon kullanır. O arkadaş da kendi kapasitesine yeteceğini düşünmüş demekki. Bunun sizi rahatsız etmesi de bana tuhaf geldi.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen

ArMaGeDdOn_87

Üye
Tuhaf olan sizlerin dünyayı kendi çevrenizden ibaret görmeniz. Çok da uzatmak istemiyorum bu sataşmalarınız artık can sıkıcı olmaya başladı. Herkes kendi kapasitesi kadar akıllı telefon kullanır. O arkadaş da kendi kapasitesine yeteceğini düşünmüş demekki. Bunun sizi rahatsız etmesi de bana tuhaf geldi.
Ben niye sataşayım size ne alakası var?ben tamamen gerçeklerden bahsediyorum,sizin anlattığınız gibi olsa wp satışları rekor kırar herkes de wp görürüz ama söylediğiniz kelimeler le şimdi insanların kullandığı sistemler tutmuyor,en çok satış yapan sistemler android ve iOS,1 kişinin beğenmesiyle olayı bütün dünyaya bağlamışsınız tuhaf yani,benim çevremlede alakası yok şu anda tüm dünyada tutulan 2 sistem,beni rahatsız etmedi ne kullanırsa kullansın arkadaşınız,parası boşa gitmesin de,benim kimseyle bi sorunum yok amaç sadece gerçeklerin söylenmesi,biz burda doğru bilgileri paylaşalım da artık seçim kullanıcılara kalır

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Ben niye sataşayım size ne alakası var?ben tamamen gerçeklerden bahsediyorum,sizin anlattığınız gibi olsa wp satışları rekor kırar herkes de wp görürüz ama söylediğiniz kelimeler le şimdi insanların kullandığı sistemler tutmuyor,en çok satış yapan sistemler android ve iOS,1 kişinin beğenmesiyle olayı bütün dünyaya bağlamışsınız tuhaf yani,benim çevremlede alakası yok şu anda tüm dünyada tutulan 2 sistem,beni rahatsız etmedi ne kullanırsa kullansın arkadaşınız,parası boşa gitmesin de,benim kimseyle bi sorunum yok amaç sadece gerçeklerin söylenmesi,biz burda doğru bilgileri paylaşalım da artık seçim kullanıcılara kalır
Bütün dünyaya bağlamadım. Anlatmak istediğimi yanlış anlamışsın. Burada anlatılanlar, yorumlar eleştiriler göz önüne alındığında dünyada kimsenin bu cihazları almaması gerekiyor. Benim demek istediğim dünyanın geri kalan kısmı burada anlatılan şeyleri göz önüne alarak telefon seçimi yapmıyor. İnsanlar beğeniyor ve alıyor bu kadar yani. Yok orası yok burası demiyor telefon alırken.

Enteresan bir rakam vereyim o zaman. Ben de dahil bir çoğumuzun eleştirdiği eksik gördüğü Windows Phone platformu sadece son üç ayda 6 milyon adet Lumia satmış. Hem de neredeyse son bir yıldır yeni bir cihaz piyasaya sürülmemesine rağmen. Sadece Lumia 640 ve XL modeli yeni cihazlar. Windows Phone platformunun Avrupa’daki beş büyük pazarda pazar payı ortalaması %10'u geçmiş. Sıfır reklam, pazarlama ve yatırımla hem de. Bu kadar boş bırakılmışlığa rağmen son üç aydaki 6 milyonluk satış bile çok iyi sayılabilir.

Dönüyorum Türkiye akıllı telefon pazarına; alınmaz, adam olmaz, kötü şöyle böyle yorumlar ama hala bitmedi ve satışlarını, cihazların etkin pazarlama ve reklamı olmamasına rağmen, cihazların çoğunluğuna kolay erişim olmamasına rağmen koruyor.

Yani demek istediğim insanlar telefon alırken, açıp internetteki yorumları, eleştirileri okumuyor. En azından pazardaki tüketicinin büyük çoğunluğu böyle yapmıyor. Forumlarda oluşan algı, pazardaki tüketici eğiliminin forumlardaki ile paralellik gösterdiği yönünde. Fakat gerçekte durumun bununla alakası yok. Ve yine Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 550 satışa çıktığı zaman insanlar için birinci öncelik bizlerin bahsettiği eleştiriler olmayacak. Reklam ve pazarlama ile cihazların erişilebilirlik durumu satış rakamlarına direk etki edecek.

Umarım bu sefer anlatabilmişimdir.

• Beğen
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Bir çok mevcut Lumia kullanıcısı kendilerine göre haklı nedenlerle bu cihazları eleştiriyor. Bugün Lumia ve dolayısıyla Windows Phone kullanıcısı olmayan bir Arkadaşıma Lumia 950 XL ve Windows 10 Mobile ile ilgili bir kaç bilgi verdim.

Öncelikle bu arkadaş Türkiye'nin büyük firmalarından birinde önemli bir pozisyonda makine mühendisi olarak çalışıyor. Samsung Galaxy S3'ten bu yana son olarak Galaxy S6'ya kadar Android kullanan bir arkadaş. Ve telefonu da işi için -Office programları- dahil aktif olarak kullanıyor.

Bir kaç görsel ve video ile Lumia 950 XL ile Continuum özelliğini gösterdikten sonra Lumia 930 üzerinden Windows 10 Mobile'ı da gösterdim. Şu kadar söyleyeyim şu anda arkadaş dört gözle Lumia 950 XL'nin Türkiye'de satışa çıkmasını bekliyor.

Arkadaşın yorumları ise; Cihazın tasarımı, özellikleri ve donanımı gayet iyi Windows Phone işletim sisteminin de tasarımını zaten uzun zamandır beğeniyordum. Bu cihazı alırım ben!

Yani sonuç olarak bizlerin Forumlarda yaşadığımız, düşündüğümüz akıllı telefon pazarı ile gerçek dünyada milyonlarca tüketicinin yaşadıkları arasında dünyalar kadar fark var.
@bulutsuzgece
Uygulamaları bi kullansın görürüm ben. Hersey office değil

• Beğen
Tepkiler: kaygisiz43
braayn

braayn

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: dark_13, KırmızıBeyaz60 ve zaakaan

ArMaGeDdOn_87

Üye
Bütün dünyaya bağlamadım. Anlatmak istediğimi yanlış anlamışsın. Burada anlatılanlar, yorumlar eleştiriler göz önüne alındığında dünyada kimsenin bu cihazları almaması gerekiyor. Benim demek istediğim dünyanın geri kalan kısmı burada anlatılan şeyleri göz önüne alarak telefon seçimi yapmıyor. İnsanlar beğeniyor ve alıyor bu kadar yani. Yok orası yok burası demiyor telefon alırken.

Enteresan bir rakam vereyim o zaman. Ben de dahil bir çoğumuzun eleştirdiği eksik gördüğü Windows Phone platformu sadece son üç ayda 6 milyon adet Lumia satmış. Hem de neredeyse son bir yıldır yeni bir cihaz piyasaya sürülmemesine rağmen. Sadece Lumia 640 ve XL modeli yeni cihazlar. Windows Phone platformunun Avrupa’daki beş büyük pazarda pazar payı ortalaması %10'u geçmiş. Sıfır reklam, pazarlama ve yatırımla hem de. Bu kadar boş bırakılmışlığa rağmen son üç aydaki 6 milyonluk satış bile çok iyi sayılabilir.

Dönüyorum Türkiye akıllı telefon pazarına; alınmaz, adam olmaz, kötü şöyle böyle yorumlar ama hala bitmedi ve satışlarını, cihazların etkin pazarlama ve reklamı olmamasına rağmen, cihazların çoğunluğuna kolay erişim olmamasına rağmen koruyor.

Yani demek istediğim insanlar telefon alırken, açıp internetteki yorumları, eleştirileri okumuyor. En azından pazardaki tüketicinin büyük çoğunluğu böyle yapmıyor. Forumlarda oluşan algı, pazardaki tüketici eğiliminin forumlardaki ile paralellik gösterdiği yönünde. Fakat gerçekte durumun bununla alakası yok. Ve yine Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 550 satışa çıktığı zaman insanlar için birinci öncelik bizlerin bahsettiği eleştiriler olmayacak. Reklam ve pazarlama ile cihazların erişilebilirlik durumu satış rakamlarına direk etki edecek.

evet "bütün olarak genelleme olayını" yanlış anlamışım,bazen mesajlarda böyle yanlış anlaşılmalar olabiliyor,bahsettiğiniz rakamları biliyorum satışlar android ve iOS a göre uçurum şekilde düşük seviyede ancak " dediğiniz" gibi Microsoft un çok az reklam yapması ve ilgisizliğimi diyelim yoksa masaüstü sistemle uğraştıkları için mi bilemiyorum tanıtım yapılmaması vs " olmasına" rağmen yinede iyi gözüküyor,son alt yazınız da bahsettiğinize de katılıyorum bu forumu yada diğer forumları bütün herkes takip etmiyor,herkes bizim gibi teknoloji ile ilgili değil,dediğiniz gibi 950 ve XL nin satış rakamları microsoftun reklam ve pazarlamasına,sistem ve mağazayı tamamlamasına bağlı,mağazayı 5-6 ay için de bile İOS seviyesine çekmesi imkansız gözüküyor ancak popüler uygulamaları getirip sistem olara da sürüm önemli değil kullanıcılara stabil bir sürüm verdimi satışlardaki artışı görür zaten

dücane

dücane

Üye

Haklisin hocam, bence dogruyu söylüyorsun. Bende ilk lumia 920 yi aldigimda begenip aldim, internet' de forumlarda yorum felan okumadim, arastirmadim. Hosuma gittigi icin aldim. Hic bu zamana kadar da pisman olmadim. Sonra lumia 830 aldim, simdi de ya 950 xl almayi dusunuyorum ya da surface Phone' u. Oyun oynamam, magaza da bana yetiyor.

• Beğen
Tepkiler: sahanemir
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
950 xl'ı diğer telefonlardan ayıran ve alınabilir yapan birşey söyleyin bana?Şahsen ben xl'ı geçtim 950 alıcaktım 2000 tl...o özelliklere bu fiyat?hakediyor mu?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
950 xl'ı diğer telefonlardan ayıran ve alınabilir yapan birşey söyleyin bana?Şahsen ben xl'ı geçtim 950 alıcaktım 2000 tl...o özelliklere bu fiyat?hakediyor mu?
İş ona kalsa şu anda bana kullandığım androidde Xperia Z1, Windows Phone'da Lumia 930'u değiştirmemi gerektirecek telefon yok. Tabi bu durum sadece teorik olarak geçerli. Ama bir telefonu belirli bir süre kullanınca yeni çıkan telefonlar (daha iyi özelliklere sahip olmasa da) daha çekici geliyor.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
950 yi 920 ile kıyaslanamaz bence bir sürü üstün yanı var detaya pek girmek istemiyorum bence şuan için mali durumunda sıkıntı yoksa geçilebilir ama biraz sıkıntı varsa biraz daha fazla özellikten fark ettirecek modelleri bekleyin derim

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
950 yi 920 ile kıyaslanamaz bence bir sürü üstün yanı var detaya pek girmek istemiyorum bence şuan için mali durumunda sıkıntı yoksa geçilebilir ama biraz sıkıntı varsa biraz daha fazla özellikten fark ettirecek modelleri bekleyin derim

Ben 920 demedim ki.O fiyata aynı yada o fiyatlarda diğer markaların telefonlarından bahsetmek istemiştim.Yoksa 920 ile farklarını bende biliyorum.

mTalk'tan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
İş ona kalsa şu anda bana kullandığım androidde Xperia Z1, Windows Phone'da Lumia 930'u değiştirmemi gerektirecek telefon yok. Tabi bu durum sadece teorik olarak geçerli. Ama bir telefonu belirli bir süre kullanınca yeni çıkan telefonlar (daha iyi özelliklere sahip olmasa da) daha çekici geliyor.

Sizin bahsettiğinize en iyi örnek apple kullanıcıları bir ust seviye çıktıkça onu almak istiyorlar (gözlemlediğim kadarıyla) ben bu psikolojide değilim.Çekici gelen bana 3 yıldır tek ust segment telefon 930 du.Ama artık wp telefonlarda o parayı veripde hakaden bir telefon yok.sistemsel yazılımdan dolayı.w10m gelince bile 2000 tl lik telefona o para verilir mi ? Orası muamma.

mTalk'tan gönderildi

suyunsesi

suyunsesi

Üye
İnsanlar diğer platformları gözlerinde abartı çok büyütüyorlar. W10M yüklü bir 950xl bence gayet yeterli bir telefon olacaktır.

L920 mTalk ile gönderildi.

• Beğen
braayn

braayn

Üye
İnsanlar diğer platformları gözlerinde abartı çok büyütüyorlar. W10M yüklü bir 950xl bence gayet yeterli bir telefon olacaktır.

L920 mTalk ile gönderildi.
yukarıda paylaştığım videoda videoyu yorumlayan arkadaşın şu sözlerine dikkat çekmek isterim bencede yerden göğe kadar haklı bir söz dış malzemesi cihazın çok kaliteli olmadığını hatta kalite açısından L1520'den çok uzak olduğunu açıklıyor zaten üç aşşağı beş yukarı videolardanda dandik bir malzeme kullandığı görülüyor.Buda şunu gösteriyor ki Nokianın malzeme kalitesinin üzerine düştüğü hassasiyeti ne yazık ki Ms düşmüyor.Umarım diğer modellerin üzerine düşer... Samsung bile üst modellerine artık malzemeden ödün vermiyor... Samsung note 5 ile edge serisinin malzemeleri harika. 2800 Tl para vereceksin birde gidip deri kılıfa para vereceksin .neyse alan arkadaşlara hayırlı olsun

papakudioflu

papakudioflu

Admin
yukarıda paylaştığım videoda videoyu yorumlayan arkadaşın şu sözlerine dikkat çekmek isterim bencede yerden göğe kadar haklı bir söz dış malzemesi cihazın çok kaliteli olmadığını hatta kalite açısından L1520'den çok uzak olduğunu açıklıyor zaten üç aşşağı beş yukarı videolardanda dandik bir malzeme kullandığı görülüyor.Buda şunu gösteriyor ki Nokianın malzeme kalitesinin üzerine düştüğü hassasiyeti ne yazık ki Ms düşmüyor.Umarım diğer modellerin üzerine düşer... Samsung bile üst modellerine artık malzemeden ödün vermiyor... Samsung note 5 ile edge serisinin malzemeleri harika. 2800 Tl para vereceksin birde gidip deri kılıfa para vereceksin .neyse alan arkadaşlara hayırlı olsun
2.800Türk lirasını telefona verip o telefonu kılıf ve ekran koyucusu olmadan kullanan kaç kişi tanıyorsun. Millet daha telefonun faturası kesilmeden önce 150 lira da kılıf ve koruyucu parası veriyor.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Umarım o malzeme kalitesini ve tasarımını lumia surfrace cihazlarda görebileceğiz.

braayn

braayn

Üye
2.800Türk lirasını telefona verip o telefonu kılıf ve ekran koyucusu olmadan kullanan kaç kişi tanıyorsun. Millet daha telefonun faturası kesilmeden önce 150 lira da kılıf ve koruyucu parası veriyor.
Abi burada anlatmak istediğim olayı anlamadan direk savunma mekanizmasına geçmişsin ! Ben diyorum ki amiral gemi dediğin cihazda malzeme kalitesinden ödün vermeyeceksin sende bu durum saçma değil mi? Lumia 1520 ve 930'dan daha kalitesiz bir malzeme kullanması ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Abi burada anlatmak istediğim olayı anlamadan direk savunma mekanizmasına geçmişsin ! Ben diyorum ki amiral gemi dediğin cihazda malzeme kalitesinden ödün vermeyeceksin sende bu durum saçma değil mi? Lumia 1520 ve 930'dan daha kalitesiz bir malzeme kullanması ?
Yahu ne savunması? Neyi savunacağım. Malzeme kalitesi konusunda defalarca aynı şeyi burada ilk biz söyledik zaten. Demek istediğim adamlar -bu Microsoft da olabilir Samsung da diğer firmalar da- titanyum kaplı karbon fiber kasadan telefon da yapsa bu kadar parayı veren herkes zaten koruyucu aksesuarı alacak. Buna eminim sen de dahilsin.

Ayrıca hepimizin eleştirdiği malzeme kalitesinin ne durumda olduğunu daha bilmiyoruz. Lumia 1520 veya Lumia 930 kaliteli malzeme kullanılmış cihazlar. Ama gel gör ki iki cihazda da o malzeme yüzünden değiştirilebilir arka kapak ve batarya yok. En çok da bu yüzden eleştirildiler. Bu bile çoğu insan için önemli bir kriter. Olaylara hep tek taraflı bakarsak doğruyu bulamayız. Burada genele göre değerlendirme yapmak lazım. Onun için de cihazların satışa çıkıp birinci ağızdan kullanıcı yorumlarını değerlendirmek lazım. Ben öyle düne kadar Lumia cihazları yorumlarken "odun gibi" "tuğla gibi" diye yorumlayan kişilerin düşüncelerini kaale almıyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Esendağlı ve maydinmaydin
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye

Grosjean'dan başka pilot bulamamışlarmıya reklam için. Gerçi Lotus daha iyi bir araç yapabilseydi Gro iyi işler çıkarabilirdi ama yine de reklam yüzü olacak bir star değil. Alonso ya da Vettel olsa daha iyi olurdu.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve kaygisiz43

Üst Alt