Lenovo Tab2 A7-30H Arama Özelliği Kazandırma!!!

Sponsorlu Bağlantılar

leonidas42

leonidas42

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo Tab2 A7-30H Arama Özelliği Kazandırma!!!
Merhabalar. Öncelikle konu hiçbir yerden alıntı değildir. Tamamen kendi araştırmalarım ve emeğimle yazıyorum. Aşağıdaki adımları uygulamadan önce cihazınızın şarjının %50'nin altında olmamasına dikkat ediniz. Meydana gelecek herhangi bir sorundan şahsım ve Maxicep.com sorumlu değildir.

Başlıkta belirttiğim cihaz Türkiye'ye girerken vergisinin ucuz olması için arama özelliği kapalı olarak giriyor ancak bu özelliği kısıtlamak yazılımla gerçekleştiriliyor. Bizde bu kısıtlamayı ortadan kaldırmak için Lenovo'nun diğer ülkelerde sattığı cihazların Rom'unu cihaza kuracağız. Herhangi bir garanti dışı kalma söz konusu değildir. Yükleyeceğimiz yazılım Lenovo'nun yayınladığı resmi yazılımdır. İşlemleri aynen benimki gibi yaparsanız hiçbir sorun olmayacaktır. Rusya'da kullanılan Rom'u kuracağız. Yazılım kesinlikle Türkçe'dir. Hiçbir şekilde IMEI kaybı veya ona benzer bir sorun yaşamadan yükleme yapabilir, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

1-) Öncelikle aşağıda vereceğim linkten gerekli yazılımı indiriyoruz.

2-) Yazılım indikten sonra Winrar yardımı ile yazılımın içindeki klasörü Masaüstüne çıkartıyoruz.

3-) Daha sonra bu linkten yazılımı yükleme aracını (SP Flash Tool) indiriyoruz.

4-) Winrar içinden çıkan klasörü Masaüstüne çıkartıyoruz.

5-) Bu linkten gerekli sürücüleri indiriyoruz.

6-) Klasörden çıkan programı Masaüstüne atıp çalıştırıyoruz.Next,next diyerek yüklüyoruz. Sürücüleri yüklemediğiniz takdirde program cihazı tanıyamayacaktır bilginize.

7-) SP Flash Tool klasörüne girip Flashtool.exe isimli uygulamayı çalıştırıyoruz. Yazılım açıldıktan sonra hiçbir ayara dokunmayın aksi takdirde tabletiniz brick olabilir.(çökebilir.)

8-) Scatter Loading yazan yere basıp Masaüstüne çıkartmış olduğumuz Taget_bin adlı klasörün içindeki MT6582_Android_scatter.txt isimli dosyayı seçiyoruz. Yazılımı programa tanıtmış oluyoruz.

9-) Daha sonra yukarıdaki Download sekmesine basıyoruz ve USB kablomuzu önce bilgisayara takıyoruz. Ardından tabletin ses kısma(-) tuşuna basılı tutarak kabloyu tablete takıyoruz ve yükleme işlemi başlıyor. Bu işlem biraz uzun sürecektir. Aşağıdaki çubuğun ilerleyişi 2-3 kez bitip yeniden dolacak. Tabletiniz açıldıktan sonra menüdeki Çevir butonunu göreceksiniz. Teşekkürler...

ymnbrs

Üye
Fatih Hocam merhaba,
5. sırada belirttiğin işlemde linkte tıkladığımda sayfada herhangi birşey bulunamadı yazısı çıkıyor. Link ölmüş olabilir mi? Bu konuda yardımcı olabilir misin?
Ayrıca birinci sırada vermiş olduğun işlemi yaparken, winrar'dan dosyaları çıkardığımda hata veriyor.

• Beğen
Tepkiler: efeysk

rock3366

Üye
kardeş bir yardımcı olsan cihazım brick oldu hiç tepki yok sadece pc ye flashtoola bağlayınca tepki veriyor fakat flashtool kırmızıda kalıyor yükleme başlamıyor sizin verdiğiniiz .sırradaki driver linki ölü bu cihazın driverleri lazım

sunucu54

Üye
5.maddedei driver yerine bunu indirip kullana bilirsiniz

rock3366

Üye
Tesekkurler hocam cihaz brick olmustu haftalarca ugrastim sonunda format attim cihaza sonra flash toola ihtiyacim kalmadi cwm den flashlanabilen lollipop surumu gelmis sd karta atip flashladim cihaz mukemmel oldu lollipopla 1gb ram i olan bu cihaz sanki 1gb degilmis gibi hareket ediyor calismayan hichirsey yok ve stabil tesekkurler yine de ;)

sunucu54

Üye
benim attığım romda 4.4.2. sürümü. lolipopa gecirebilirmiyim senin yaptığın yolla

rock3366

Üye
benim attığım romda 4.4.2. sürümü. lolipopa gecirebilirmiyim senin yaptığın yolla
Gecebilirsin hocam hem en sagliklisi bu olur flashtool tehlikeli surekli sorun veriyor vsvs lollipop rom direk hafiza kartina atip cwm den flashliyorsun bir an once gecin o dandik ve dokunmatigi sorunlu tabletin yerini sanki 800-900 liralik tablet aldi ;) arama ozelligi vsvs hepsi aktif ben note 2 yi sattim bunu kullaniyorum bluetooth kulaklikla ;)

rock3366

Üye
Ha bu arada cwm den wipe leri yaparak kur cihaz biraz gec acilabilir kurulumdan sonra takildi sanma 15-20 dk yi bulabilir. Acildiktan sonra imeini cihaz gormeyecek hattin olacak fakat surekli mobil baglantida kopma yasayacaksin google play de mtk enginer uygulamasini yukle ve cihazin kendi imei ni tekrar gir cihazi yeniden baslat orj imein cakilmis olacak ve sorun kalmayacak

rock3366

Üye
Cwm den flashlanan lollipop rom linki:

Root yapmak isteyenler de iroot uygulamasiyla yapabilirler digerlerini denemeyin calismiyor

• Beğen
Tepkiler: Teks@s

sunucu54

Üye
Dostum flaştool dışında nasıl yapıldığını bilmiyorum. Adım adım nasıl olacağını anlatabilirmisin

rock3366

Üye
Dostum flaştool dışında nasıl yapıldığını bilmiyorum. Adım adım nasıl olacağını anlatabilirmisin
Kardes verdigim linkten rom u indir zipli sekilde inecek zipten cikarma sakin onu aynen sd kartin Icine at. Cihazi kapat tamamen , sonra ses acma ve guc dugmesine basili tut lenovo yazisi gelince elini cek. Boot ekranina yani cwm ekrani gelecek ses asagi tusuyla aplpy from sd kart secenegine gel ve onayla , onay tusu normalde guc dugmesiyle olur ama ben de 4.4.2 kuruluyken ses kismayla asagi iniyorsun ses acmayla onayliyorsun sejlindeydi lollipopu yukleyince duzeldi onay dugmesi guc dugmesine gecti.. Sen dene yani yapman gereken apply from sd kart i secmek o zaman sd kartin icindekileri gosteriyor. Karta attigin rom dosyasinin ustune gel ve onayla hepsi bu kadar rom yuklenince cihaz kapanacak kendi kapanmazsa sen kapat ve ac biraz bekledikten sonra cihaz lollipop rom ile acilacak hayirli olsun;)

• Beğen
Tepkiler: izmirli3545 ve ekkecan4444

oksan06

Üye
bu telefon ozeliğini acamadım

rock3366

Üye
bu telefon ozeliğini acamadım
Kardes vermis oldugum linkteki romu yukledin mi lollipop rom eger ki yukkediysen birsey acmana gerek yok acilmis olacak zaten... Ben kullaniyorum kac gundur gayet stabil hicbir sorun yok

oksan06

Üye
tsk indiriyorum telefon etme özelliği acılıyor degılmi

rock3366

Üye
Evet aciliyor... Flashtooldan yuklemeyeceksin tekrar uyarayim da .. Yukarida anlattim cwm den yukleyeceksin inen dosyaya karisma direk sd karta at

oksan06

Üye
yukluyor sımdı zaten flssh tooldan hıcbır sery baslamadı
yukledım ama lolıpop olmadı

rock3366

Üye
Evet aciliyor... Flashtooldan yuklemeyeceksin tekrar uyarayim da .. Yukarida anlattim cwm den yukleyeceksin inen dosyaya karisma direk sd karta at
Wipeleri yaptinmi olmamasi icin hicbir sebep yok wipe yap wipe dalvic cache ve wipe factory reset ..... İcinde wipe gecen herseyi uugula
yukluyor sımdı zaten flssh tooldan hıcbır sery baslamadı
yukledım ama lolıpop olmadı

oksan06

Üye
tamam denıyım
yukleme yarı gelınce ınstalıtıon aborted dıyor yuklemiyor
benım tablet rootlu degıl ondan olabılırmı

rock3366

Üye
Hayir rootla alakasi yok muhtemelen indirdiginiz dosya bozuk indi. Bende hicbir hata vermedi. Cwm den sistemi iyice sifirlafinizmi factory reset ve wipe dalvic cache yapildi mi ayrica bir de indirdiginiz dosyanin boyutu ne kadar acaba soylermisiniz

oksan06

Üye
792mb

Üst Alt