Galaxy S3 i9300 DualBoot (sorun)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
DualBoot (sorun)
Bugun internet yokken dual boot icin gerekli dosyalar da hazir telefondayken deniyim dedim defalarca farkli farkli romlar uzerinde denemeler yaptim bknz:miui7 blisspop3.8 MoRoRom vs. Ama hic basarili sonuc alamadim en son ;
Wipe lari yapip MoRo yu kurdum aromadan kernel kismindan arter kernelini secdim kurulumu bitirip reboot attigimda aswitchi acip root izni verdim 2nd romu on yapip alttaki wipe lari yaptim sonra cihazi arter recoverysinde baslatip multi boot.zip miydi neydi onu kurdum ardindan romu kurdum reboot attim bekledigim gibi MoRo acildi aswitch den 2. Romda baslatmayi yaptim ve boot da kaldi batarya zaten %30du bataryayi soküp tekrar takdim sarj bitmisdi acilmadi neyse arabadaydim 1saat felan sonra eve gelince takdim sarja acdim cihazi MoRo acildi ama yuklediklerim ve arter kerneli ile gelen uygulamalar gitmisdi ve en onemlisi depolama alanindakiler gitmisdi simdi bunlardan yola cikarak su sorulara cevap ariyorum ;
*Depolama alanini silen neydi silinmediyse nereye gitti
*kernel niye degisti ve bunu yapan neydi
*telefonu son acdigimda cihaz 1. Mi yoksa 2. Romdamiydi 2.romdaysa neden tekrar MoRo acildi
*bu sorunlar neyden kaynaklandi
*depolama alanindakileri geri getirmenin bir yolu varmi (wipe islemleri yaptim)
*son olarakda cihaza 2. Romu kurmadan once dedigim gibi aswitch den 2nd romun wipe larini yaptim ve hemen ardindan recovery e girdigimde recovery i rengini yesil yapmisdim stock degerlere donmusdu simdi aklima su geliyor o stoga dondugune gore asil rom wipe landi ama asil rom wipe landiysa nasil 2. Romu kurabildim romlar telefon hafizasindaydi ve wipe lar asil romu etkilediyse nasil tekrar ayni sekilde acilabildi.
Şu bilgiyide eklemeden gecmiyeyim depolama tamamen silinmis olsa gerekki 16gb dan (format attigimdaki deger) 11gb bosdu farkindayim cok ve uzun sorular ama en azindan 1ine bile cevap bulsam kafi cidden aklima cok takildi bu mevzu cevaplari bilmeseniz bile akliniza mantiken gelen seyi yazmaniz bile benim icin onemli

cihanata_1

cihanata_1

Üye
tek diyeceğim şu ki herşeyi sil ardından bildiğin sorunsuz bir romu veya stock romu kur kullan:)

• Beğen
Tepkiler: H0lligan

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
Zaten öyle yaptım ama bunlarada cevap arıyorum meraklaniyor insan böyle olunca :)

• Beğen
Tepkiler: KRALL_ ve cihanata_1
Uchiha İchigo

Uchiha İchigo

Üye
stock at :D

djhiguramos

djhiguramos

Üye
2 romun kerneli de multiboot destekliyor muydu?

djhiguramos

djhiguramos

Üye
hayir 2. attiklarimin kendi kerneli var
başka bir cihazda şöyle idi multiboot kerneli recovery si .img uzantılı bunları flaşladık sonra diğer romları belirtilen bölüme koyduk rom.zip in içinde kernelleri var ve bu kerneller multiboot kerneliyle uyumlu olmalı ya da desteklemeli bizde "kexec" diye geçiyordu şayet o kerneller desteklemiyorsa açılmıyordu.

ee biz napıcaz bu kernelleri dersen romu yayınlayan arkadaş xda da kaynak kodunu da paylaşır genelde o kaynak kodu multiboot u yayınlamış adamın githubunda ya da yine xda postlarında nasıl kernel patchlenir tarzında bir paylaşımı olması lazım

mesela burada yamulmuyorsam şu ifadede geçiyor

The method used is an adapted kexec-hardboot method created by mkasic ( ), but with a complete replacement of kexec by another userspace program ( kload-harboot ) and a very small kernel patch ( hardboot-reserve ).

a very small kernel patch kısmı sanırsam

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
başka bir cihazda şöyle idi multiboot kerneli recovery si .img uzantılı bunları flaşladık sonra diğer romları belirtilen bölüme koyduk rom.zip in içinde kernelleri var ve bu kerneller multiboot kerneliyle uyumlu olmalı ya da desteklemeli bizde "kexec" diye geçiyordu şayet o kerneller desteklemiyorsa açılmıyordu.

ee biz napıcaz bu kernelleri dersen romu yayınlayan arkadaş xda da kaynak kodunu da paylaşır genelde o kaynak kodu multiboot u yayınlamış adamın githubunda ya da yine xda postlarında nasıl kernel patchlenir tarzında bir paylaşımı olması lazım

mesela burada yamulmuyorsam şu ifadede geçiyor

The method used is an adapted kexec-hardboot method created by mkasic ( ), but with a complete replacement of kexec by another userspace program ( kload-harboot ) and a very small kernel patch ( hardboot-reserve ).

a very small kernel patch kısmı sanırsam
anladım :tşk: sorular hakkında bir görüşünüz varmı peki :)

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
gerek kalmadı artık o telefonu kullanmıyorum konu kilitlenebilir :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...