Galaxy Ace 2 i8160 [ROM][6.0][Alpha]AOSP

Sponsorlu Bağlantılar

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
    Konu Sahibi
[ROM][6.0][Alpha]AOSP
İ8160 için fantezi bi rom buldum ve sizlerle paylasmak istedim.

Çalışanlar
-Kamera(fotoğraf)
-Wifi
-Bluetooth
-Video playback
-HW acceleration

Çalışmayanlar
-RIL
-Kamera(video)
-USB
-Depolama cihazları okunmuyo
-Birkaç ufak bug

Rom (6.0.0)

Kernel

Audio fix

Kurulum
Romu indirin
Recovery modu acın(Yeni Cwm olmalı-chrono kernel içinde mevcut)
Wipe data cache ve dalvik cache yapın
Romu flaslayın
Kerneli flaslayın
Audio fixi flaslayın
Reboot yapın
Rom hazır

İyi Günler :D

Son düzenleme:

omerboz54

omerboz54

Üye
Knk ver görselleri coşsun millet :D

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: omerboz54
omerboz54

omerboz54

Üye
Ace 2 ne emektardı be hatırladıkça anılarım canlanıyo:'(:D

abdurrahman58

Üye
Marshmallow'mu yani diğer değişle android 6.0'mı cıktımı

abdurrahman58

Üye
arkadaslar ben denedım ama sim kartı görmüyor daha yol alması lazım bosuna ugrasmayın

Darthasi

Üye
Selam Arkadaşlar,
Konuyla alakalı olmasa da form güncel olduğu için yazıyorum.
Arkadaşlar elimde ki ace 2 durduk yere arasıra reset atıp duruyor,bazen ardı ardına güç tuşuna basıp tepki vermiyor ardından reset atıyor.Bu duruma yazılımsal olarak bir çare var mı ? Bu arada telefonu Cm11 ile kullandım.Cm 12 geçtim ve tekrar 4.1.1. geçtim bu sorunu düzeltemedim.Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
    Konu Sahibi
Selam Arkadaşlar,
Konuyla alakalı olmasa da form güncel olduğu için yazıyorum.
Arkadaşlar elimde ki ace 2 durduk yere arasıra reset atıp duruyor,bazen ardı ardına güç tuşuna basıp tepki vermiyor ardından reset atıyor.Bu duruma yazılımsal olarak bir çare var mı ? Bu arada telefonu Cm11 ile kullandım.Cm 12 geçtim ve tekrar 4.1.1. geçtim bu sorunu düzeltemedim.Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
Ben miui v6 kullanıyorum sitede paylastım bi sıkıntısı yok su anlık nfs mw falanda oynuyorum kasmıyo ancak hafızayı repart yaptıktan sonra romu kurdum
arkadaslar ben denedım ama sim kartı görmüyor daha yol alması lazım bosuna ugrasmayın
Konuda sim calısmıyo diye belirtildi (RIL sim ile ilgili)

tifazcik

tifazcik

Üye
ulan ace2 yi bıraktım g3 e gectim romlar iyice artmaya basladı nası ıs yaw:D:D

• Beğen
Tepkiler: ByBlaCk4
vaterfa

vaterfa

Üye
ace2 den gectigim note2 ye daha 6 cikmadi crono iyi calisiyor valla

• Beğen
Tepkiler: ByBlaCk4
UçanOsman

UçanOsman

Üye
cwm 6.0.2.8 kullanıyorum yükleyemiyorum romu Status 7 hatası veriyor çözümü nedir acaba ?

UçanOsman

UçanOsman

Üye
sağolun yaptım ama simi görmemesi kötü oldu o yüzden cm 12.1 geçtim f2sf haline geçtim daha stabil ve güzel ayrıca önerebiliceğiniz gap varmı ? PhilZ Touch 6 da yüklenicek ?

Sarangni

Sarangni

Üye
sağolun yaptım ama simi görmemesi kötü oldu o yüzden cm 12.1 geçtim f2sf haline geçtim daha stabil ve güzel ayrıca önerebiliceğiniz gap varmı ? PhilZ Touch 6 da yüklenicek ?

Bu linkten indirebilirsiniz. Tavsiyem. Platform: ARM Android: 5.1 Varitan: Pico indirmeniz olacak cihaz için hafif olan bir gapps.

Benim de hiç kullanmadığım yedek telefon olarak duran bir Ace 2 var. Onda bir ara kurup denemeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
UçanOsman

UçanOsman

Üye

Bu linkten indirebilirsiniz. Tavsiyem. Platform: ARM Android: 5.1 Varitan: Pico indirmeniz olacak cihaz için hafif olan bir gapps.

Benim de hiç kullanmadığım yedek telefon olarak duran bir Ace 2 var. Onda bir ara kurup denemeyi düşünüyorum.
biliyorum deniyorum ancak status 7 hatası veriyor kendi sitesimden baktığımdada twrp istiyordu onuda zip olarak bulamadım
edit:Ace 2 için yok kendi sitesinde Ace 3 için var.

Sarangni

Sarangni

Üye
biliyorum deniyorum ancak status 7 hatası veriyor kendi sitesimden baktığımdada twrp istiyordu onuda zip olarak bulamadım
edit:Ace 2 için yok kendi sitesinde Ace 3 için var.

Kaynak:

Şu linki iyice inceleyin ve kurulumu yapın. Burada TWRP en son sürümünü Ace 2 derlemişler. Nasıl kurulacağını da kısa anlatmış.

UçanOsman

UçanOsman

Üye
Kaynak:

Şu linki iyice inceleyin ve kurulumu yapın. Burada TWRP en son sürümünü Ace 2 derlemişler. Nasıl kurulacağını da kısa anlatmış.
Teşekkürler
Birde chrono kerneli yüklediğinizden emin olun diyor zaten cm12.1'in içinde var sorun olmaz değilmi ?

Sarangni

Sarangni

Üye
Teşekkürler
Birde chrono kerneli yüklediğinizden emin olun diyor zaten cm12.1'in içinde var sorun olmaz değilmi ?

Sorun olmaz. CWM iyidir hoştur ama artık miyadını doldurdu ve güncelleme de almıyor. Eninde sonunda TWRP geçmek gerekiyor. Uzun süre bende direndim geçmemek için ama bir yerden sonra sistem bunu size zorluyor. Doğrusu TWRP kullanınca CWM de çok sönük kalıyor oda ayrı bir mesele. Siz TWRP kurun ve keyfinize bakın.