Öneri Sony Z3 Almak İsteyenler Mutlaka Okusun(Kullanım Deneyimim)

Sponsorlu Bağlantılar

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Sony Z3 Almak İsteyenler Mutlaka Okusun(Kullanım Deneyimim)

cihazı alalı çok olmadı ama gayet memnun edici bir cihaz
Sony Xperia Z3 Teknik Özellikler

Ekran: 5.2 inç Full HD IPS + Triluminos, 600 nit parlaklık
Ek Özellikler: IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık
Kalınlık/ Ağırlık: 7.3 mm / 152 gram
İşlemci: 2.5 GHz Snapdragon 801
Grafik İşlemci: Adreno 330
RAM: 3 GB
Depolama: 16 GB + microSD
İşletim Sistemi: Android 4.4 KitKat
Ana Kamera: 20.7 Megapiksel / 1080p + 4K video kaydı
Ön Kamera: 2.2 Megapiksel / 1080p video kaydı
Batarya: 3100 mAh

kullanım deneyimlerim ve netten bulduklarım

Şarj: şarj konusunda hiç üzemeyen çok üstün performans gösteren bir cihaz. En az cihaz 7 saat üstü ekran süresi veriyor (wifi parlaklık açık 20den sonra stamina modu açık) xperia Z3 3100 mAh batarya değerine sahip. Stamina modla beraber yoğun kullanmazsanız cihaz 2 gün pil ömrü sunabiliyor.

şarj süresi ilk gün fulleyip kullandım şarja takmadan %50 kadar wifi ful açık %50 5 kadar mobil veri açıktı.

ikinci sarj hala hani kafası karışık varsa :D

Tasarım

Dörtgen tasarıma sahip Xperia Z3 de eski modelleri oldukça andırıyor. Artık alıştığımız klasik kenardaki tuşları ve kıvrımlı köşeleri, cam ve alüminyum kasa malzemesiyle birleşiyor. Ancak yeni modelin kenarlarında naylon eklemesi bulunuyor, bu da telefon düşürülürse oluşacak etkiyi azaltmak için Sony’nin uygun gördüğü bir yenilik olarak öne çıkıyor.

Isınma konusu: cihaz oyunlarda olsun gerek internet aktif kullanımında çok fazla ısınmıyor çünkü
Z3'te işlemci soğutucusu bakır boru var
Sony, bu ısınma sorunu için pratik bir önlem almış.

aktif kullanımda el yakan bi sıcaklık yok. Realracing 30dk oyanadıktan sonra hissedilir bi ısınma söz konusu ama çok fazla ısınmıyor cihaz. silikon kılıf kullandığım zaman hiç hisedilmiyor diyebilirim .

Kamera: 20.7mp kameraya sahip telefonlar içinde en yüksek mp sahip cihaz. s5 note 3 g3 kullanmış birisi olarak kullanışlı bi kameraya sahip

20-30 tane kamera uygulması var Türkçe bunları playden ekstra indirebiliyosunuz efekleri harika en çokta bu cezbediyor.5248 x 3936 piksel çözünürlüğünde fotoğraflar ve saniyede 30 kare hızında 2160 piksel videolar çekebiliyor.

Cihaz 2160p @ 30 FPS, 1080p @ 60 FPS, 720p @120 FPS video kaydı yapabiliyor. Ayrıca videoda da HDR ,4k kayıt yapılabiliyor.

Ön kamera tarafında 2.2 Mega piksel çözünürlüğü var.

Ne kadar kamerasından bahsetsem de kelimeler yetersiz kalır Z3 ayrı kamerası ayrı incelemek lazım kamerası dolu dolu geliyor..

Suya Dayanıklık:

Xperia Z3 Sony’nin bu zamana kadar ürettiği suya en dayanıklı akıllı telefon olması ile dikkat çekiyor. Xperia Z3 IP68 sertifikasına sahip. (1.5 metrelik tatlı suda 30dakika kalabiliyor.)
Tabii telefonun su karşısında zarar görmemesi için kapaklarının tamamen kapalı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi bir durumda cihazınız su alabilir ve bu, "kullanıcı hatası" kapsamında değerlendirilerek cihazınız garanti kapsamı dışında işlem görebilir.
Devamlı şarj etmekten kaynaklık şarj kapağı zamanla kopabiliyor. bunun için şarj docku satılıyor Sony'nin 49 tl ye sipariş verdim ben.

Çift tıklama
G3 modelini var olan özellik Z3'de de mevcut. Ekranı çift tıklama ile açabiliyoruz. Ensevdiğim özelliklerinden biri ancak çiftıkla kapanmıyo :D (aktif etmek için ayarlar>ekrandan ayarlıyoruz ayrıca kapatmak içinde screen off playden indirip ana ekrana simgesini atıp tıklamanız yeter)

Yazılım Özellikleri
Z3, her ne kadar arayüz konusunda hoşıma gitemesede (ikonlar falan çok iri ve arayüz görüntüsü blurlu) bi okadarda akıcı ve donma kasma yapmayan arayüze sahip.

Xperia Z3’ü Playstation 4’ünüz ile senkronize ettiğinizde telefonunuzu harici ekran olarak kullanıp televizyonu ailenizin diğer bireylerine gönül rahatlığı ile bırakarak Dualshock 4’ünüz ve telefonunuz ile PS 4 oyunlarınızı oynayabiliyorsunuz.

Ses:,
Xperia Z3'te ön yüzde, bir tanesi yukarıda, diğeri de aşağıda olmak üzere iki hoparlöre yer veriyor. Yüksek kalite ses çıkışı olduğu bildirilen bu hoparlörler, bir şeyler izlerken ya da oyun oynarken gerçekten güzel sesler sunuyor.Ses yönünden çift hoparlör olması S5 Note 3 Lg G3 göre kat kat fark edilir bi kalite hissetiyor. Walkamande müzik dinlerken ekolayzır girip kulaklık seçimi yaparak hissedilir bass ayarı yapabiliyosun, şimdiye kadarki kullandığım cihazlarda en güzel ses çıkışı sağlayabiliyor.

Xperia™ theme: Google Playe yazınca bi sürü tema karşımıza çıkıyor. Rehber mesajlar ayarlar sanal tuş vs vs komple değişebiliyor yeni keşfettim :D

Xperia Z2 ile Z3 arasındaki dikkat çeken farklar(yok denecek kadar az)

Tasarım öncelikle farklı ön ve arka camları önceki nesil modellere göre daha kaygan.Teknik özellikler ve görünüm olarak Xperia Z2'ye benzeyen Xperia Z3, gücünü 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemcisinden alıyor. Aynı işlemci Z2'de 2.3 GHz hızında çalışıyordu. Adreno 330 grafik işlemci ve 3 GB RAM gibi özellikleriyle Z2 ile aynı olan Z3, ekran tarafında da benzerlik sunuyor. Farkı ise 600 nit parlaklık değeri ve şarjı süresi bozuyor. Xperia Z3'ün ekran parlaklığı son derece etkili ve bir okadar pili uzun gidiyor. Suya toza dayanıklı olan iki cihazda Xperia Z3 IP68 sertifikasıyla daha bir tık daha önde.Sony Z3le kronik olan kasa açıklığı, lens kayması, aşırı ısınma gibi sorunlarıı aşmış bulunmakta.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Kimler almalı:şarj süresi çok uzun gitmesini isteyen, fotoğraf konusunda çok iyi performasn bekleyen (kamera çözürlüğü+ kamera programları), akıcı arayüz arayanların almasını tavsiye ederim.Tasarım konusunda gayet şık. Oyun perfomansı gayet iyi ısınma problemi yok cihazda..

Cihazın (-) kötü yanları:Galerisi berbat girer girmez özel resimler olanlar için kötü tasarlanmış bütün fotoğraflar ortada :D menü simgeleri büyük ama zamanla alışıyo insan. Dosyalarım uygulması kendi uygulması değil. kutudan çıkan kulaklıkta ses açma ve kısma tuşu yok general mobilin dahi olduğunu düşünürsek kötü bi yan.

aklıma geldikçe konu güncellenecektir.
soru sormak isteyen varsa cihazla ilgli sorabilir

Z3 İle ayrıntılı bilgi almak isteyen alttaki linke tıklasın
Sony Xperia™ Z3 Kullanıcıları Kulubü < Ana Konu > Z3 Hakkında Herşey - MaxiCep

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, OnurYurdakul, MAERKEK ve 10 diğerleri

98farom98

98farom98

Üye
:tşk:

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
aklıma geldikçe eklerim soru sormak isteyen varsa cihazla ilgli sorabilir :)

• Beğen
Tepkiler: 98farom98
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Yaklaşık 5 aydır sony kullanıcısı olarak senle aynı görüşteyim :D

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Şu an piyasadaki tüm telefonlardan kat kat üstün telefonlar üretiyor sony. Almak isteyen biri kesinlikle sony z1-z2-z3 almalı bütçesine göre. Etrafımdaki insanlar ne kadar samsung ya da apple fanatiği olsa da illaha bir yerden eziyorum susuyorlar :D

• Beğen
Tepkiler: nokiacı, cici60 ve 98farom98
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Şu an piyasadaki tüm telefonlardan kat kat üstün telefonlar üretiyor sony. Almak isteyen biri kesinlikle sony z1-z2-z3 almalı bütçesine göre. Etrafımdaki insanlar ne kadar samsung ya da apple fanatiği olsa da illaha bir yerden eziyorum susuyorlar :D
samsung kullanıcısyken neden z serisini daha önce seçmediğim anlamıyorum sürekli güncelleme var kamera süper suya dayanıklı tasarım şık pil uzun gidiyor benim için en önemli özellikler bunlar gerisi fasa fiso bence:D

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kamera ve batarya bile yeterli bana göre. Millete 2 gün gidiyor dediğimde inanmıyorlar :D Açıyorum pil göstergesini dakika saat olarak susuyorlar :D Bir zamanlar beni ezikleyenler (ki nokia 701 modifiyeli muhteşemdir) şimdi beni görünce yolunu değişiyor :D

• Beğen
Tepkiler: cici60
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Kamera ve batarya bile yeterli bana göre. Millete 2 gün gidiyor dediğimde inanmıyorlar :D Açıyorum pil göstergesini dakika saat olarak susuyorlar :D Bir zamanlar beni ezikleyenler (ki nokia 701 modifiyeli muhteşemdir) şimdi beni görünce yolunu değişiyor :D
Hava atmak icin değil ihtiyaclari karşılamak icin alınmış bi telefon oldu :)) galeri ve dosyalarım pek becerememisler tek sorunum bu playden.halletcem ama:)

wwwhmz

wwwhmz

Üye
Güzel konu :alkis
Sony'e geçtikten sonra hiç bir kuvvet bana başka marka aldıramaz :D

• Beğen
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
güzel konu olmuş emeğine sağlık. bende yaklaşık 3 senedir Sony kullanıyorum. bence albüm uygulaması güzel ama dediğin gibi özel dosyaları gizlemek gerekiyor. ben bunun icin Lockdown Pro uygulamasını kullanıyorum.

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: yararlı konu olmuş eline emeğine sağlık bende düşünüyorum z3 almayı :)

• Beğen
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
güzel konu olmuş emeğine sağlık. bende yaklaşık 3 senedir Sony kullanıyorum. bence albüm uygulaması güzel ama dediğin gibi özel dosyaları gizlemek gerekiyor. ben bunun icin Lockdown Pro uygulamasını kullanıyorum.
Nexus gallery kullanıyorum gayet başarılı oldu yetiyo kardes kitlemye gerek yok klasör klasör gözüksün yeter:)
:tşk: yararlı konu olmuş eline emeğine sağlık bende düşünüyorum z3 almayı :)
2 3 aya z4 çıkacak belki ama.özellikleri piyasaya göre cok tatmin edici bi telefon parasını hak ediyor

wwwhmz

wwwhmz

Üye
Galeri uygulamasında özel resimler varsa içinde yüklü olarak gelen antivirüs uygulamasından galeriye şifre koyulabiliyor, sadece galeri değil bütün uygulamalara konulabiliyor.

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Galeri uygulamasında özel resimler varsa içinde yüklü olarak gelen antivirüs uygulamasından galeriye şifre koyulabiliyor, sadece galeri değil bütün uygulamalara konulabiliyor.
denemk lazm :D

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Hava atmak icin değil ihtiyaclari karşılamak icin alınmış bi telefon oldu :)) galeri ve dosyalarım pek becerememisler tek sorunum bu playden.halletcem ama:)
Yok kesinlikle amaç hava atmak değil zamanında atılmış havalara karşılık vermek. Üniversite ortamını biliyor musun bilmem ama adam s3 mini alıp hava atıyor hatta s3 mini değil bu s4 mini bile diyebiliyor :D

legolas29

legolas29

Üye
Konu için teşekkürler. Sony çok iyi bu konuda umarım hemen demode olmaz telefon bi rahat 2 sene götürür herhalde

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Konu için teşekkürler. Sony çok iyi bu konuda umarım hemen demode olmaz telefon bi rahat 2 sene götürür herhalde
hep bunlar samsung yüzünden oluyo sony gaza gelip cihaz çıkartıyo :ehe
şaka bi yana arkadaşımda Xperia Z güncellemeyle Z3'ün tüm uygulamlarını almış çalışıyodu (simgeler ve çift tıklama hariç) sony yeni cihaz çıkarttığında samsung gibi eski cihazını unutmuyo kesinlikle :yuru

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
şaka bi yana arkadaşımda Xperia Z güncellemeyle Z3'ün tüm uygulamlarını almış çalışıyodu (simgeler ve çift tıklama hariç) sony yeni cihaz çıkarttığında samsung gibi eski cihazını unutmuyo kesinlikle :yuru
Kesinlikle katılıyorum bu da kaliteyi gösterir bence

• Beğen
98farom98

98farom98

Üye
Bende kesinlikle katılıyorum sony her konuda 1 numara bana göre :)

• Beğen

Üst Alt