Asus X550LN-XO069D İnceleme Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

TeKnoArda

Üye
Arkadaşlar laptop elime geçti. Çok şık :) Fakat kurulumu başlatamadım. Boot ediyorum fakat ekranda anlayamadığım siyah yazılar çıkıyor. Kurulum başlamıyor yani. :( Olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim.

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar laptop elime geçti. Çok şık :) Fakat kurulumu başlatamadım. Boot ediyorum fakat ekranda anlayamadığım siyah yazılar çıkıyor. Kurulum başlamıyor yani. :( Olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim.
Sakın Diyim Götürme Yaparız Beraber UEFI Ayarlaman Gerekiyor Sanırım Rüfus Programını İndir UEFI Bilgisayarlar İçin GPT Bölüm DÜzenini Seç Öyle Yap Açılışta Esc ye Bas SÜrekli SOnra UEFI: Flaşın Adını Seç Başlar Kurulum :oke: Başlamazsa Söyle Başka Yollar Var :)

TeKnoArda

Üye
Neyse, zor da olsa yükledim. :) İlk kurulumumdan olsa gerek. Bilgisayardan çok memnunum. Performansı çok iyi ve çok şık. :yuru

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan ve liamgallagher
liamgallagher

liamgallagher

Üye
Neyse, zor da olsa yükledim. :) İlk kurulumumdan olsa gerek. Bilgisayardan çok memnunum. Performansı çok iyi ve çok şık. :yuru

Hayırlı olsun. Ram için güncel oyunlar sorun çıkartırsa 2 gb ekleme yapabilirsin. :) Cidden güzelmiş. Güle güle kullan :) Watch Dogsu oynama imkanı bulabilirsen hangi ayarlarda oynadığını benimle paylaşırsan sevinirim. :)

TeKnoArda

Üye
Sağolun. :) 4 GB bence şuanlık yeterli. Ama ileride 4 GB ram takmak şart. :) Daha yükleyemedim ama son driver ile performans artışı olduğunu okumuştum. Medium-High arası oynanır herhalde. Bu gece Watch Dogs mu Battlefield 4 mü indirsem diye ikilemdeyim. :ehe

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: liamgallagher
liamgallagher

liamgallagher

Üye
Sağolun. :) 4 GB bence şuanlık yeterli. Ama ileride 4 GB ram takmak şart. :) Daha yükleyemedim ama son driver ile performans artışı olduğunu okumuştum. Medium-High arası oynanır herhalde. Bu gece Watch Dogs mu Battlefield 4 mü indirsem diye ikilemdeyim. :ehe

Benim önerim Watch Dogsu yüklemeniz. BF 4 zaten fazla uzun sürmüyor oynaması. Watch Dogs sonuçta GTA gibi sürükleyici ve sınırsız oynayabiliyosunuz. :) Bence Watch Dogsu indirin. Ben laptopu alacağım haftaya şuanda tüm oyunları indiriyorum. Laptop gelince usb ile laptopa atacağım. Watch Dogsu sabah başlattım az önce bitti. Çok hızlı iniyor.(Torrent)

Arkadaşlar önerdiğiniz oyunları da yazarsanız sevinirim. :)

İndirdiğim oyunlar;
- Watch Dogs
- BF 4
- Crysis 3
- COD Ghost
- Saint Row 4
- Assassins Creed 4
- Sleeping Dogs
- Fifa 14

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi

UEFI mi Kurdun Keşke UEFı Kursaydın Açılırken Wİndows Logosu mu var asus mu ):

TeKnoArda

Üye
Windows logosu var, ne oldu ki? UEFI değil mi yani?

TeKnoArda

Üye
Neyse ya zaten 10-15 saniyede açılıyor, problem değil :) Sonra yaparım UEFI kurulum. Zaten zar zor kurdum :ehe

emre521

Üye
Merhaba arkadaslar konuyu takip ediyodum 2-3 gundur bu ilk mesajim olacak. Laptop bugun elime gecti pcdepodan aldim. W8.1 pro kurdum driver yuklemesi uzun surdu biraz her birini yukledikten sonra yeniden baslayip digerine geciyor normalmi bilmiyorum neyse driveri kurdum kmspico ile etkinlestiriyim dedim demez olaydim etkinlestirip reset attiktan sonra reboot and select proper boot device hatasi aldim netten arastirdim hddyi gormediginden kaynaklaniyomus sonra biosdan baktim P: onunde ise hdd adi yaziyodu 1. Secenekte yani normaldi acayip sinirlendim 2. Kez format attim temiz sekilde yine kmspicoyu kurup yeniden baslatinca ayni hatayi alinca laptobu yere carpacaktim zor tuttum kendimi simdi 3. Formati attim driver kuruyorum kmspico ile etkinlestirmicem. Sormak istedigim sizce pcde sorun mu var iade etmelimiyim? Lutfen yardimci olun

cgokhans

cgokhans

Üye
biosu güncellemeden asus logosuyla açılmaz ki bizde de aynısı oldu
ben biosuda güncelledim ama asus logusu gelmedi az önce uefi kurulum yaptım ama yok :( biostan sercuriy falan diye konuşuyordunuz oradan ayar mı değiştireceğiz?

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
ben biosuda güncelledim ama asus logusu gelmedi az önce uefi kurulum yaptım ama yok :( biostan sercuriy falan diye konuşuyordunuz oradan ayar mı değiştireceğiz?
Security Sekmesine Gel BIOSU GÜncellediysen orda secure boot yazar ona gir etkinleştir tamamdır ) windows logosu büyük değil mi dediğim programla mmı gpt ye çevirdin ;)
Merhaba arkadaslar konuyu takip ediyodum 2-3 gundur bu ilk mesajim olacak. Laptop bugun elime gecti pcdepodan aldim. W8.1 pro kurdum driver yuklemesi uzun surdu biraz her birini yukledikten sonra yeniden baslayip digerine geciyor normalmi bilmiyorum neyse driveri kurdum kmspico ile etkinlestiriyim dedim demez olaydim etkinlestirip reset attiktan sonra reboot and select proper boot device hatasi aldim netten arastirdim hddyi gormediginden kaynaklaniyomus sonra biosdan baktim P: onunde ise hdd adi yaziyodu 1. Secenekte yani normaldi acayip sinirlendim 2. Kez format attim temiz sekilde yine kmspicoyu kurup yeniden baslatinca ayni hatayi alinca laptobu yere carpacaktim zor tuttum kendimi simdi 3. Formati attim driver kuruyorum kmspico ile etkinlestirmicem. Sormak istedigim sizce pcde sorun mu var iade etmelimiyim? Lutfen yardimci olun
SKYPE İLe Etkinleştirrebilirsin winodws kurduktan sonra sıkıntı oluyorsa yazılımsal olması lazım :)
ama o şekilde hdd yi görmüyorsa sıkıntı farklı bir windows sürümü dene uefi tarzda :oke:

TeKnoArda

Üye
Sistemin uefi olup olmadığını nasıl anlayacağız? Açılırken böyle açılıyor.

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Sistemin uefi olup olmadığını nasıl anlayacağız? Açılırken böyle açılıyor.

uefi kurmuşsun kardeşim bıosu güncelle security bölümünde secure boot denen bir şey va ronu aktidfleştirwindows logosu geniş geliyor ise uefi dir.

TeKnoArda

Üye
O logo biraz büyük gelmişti. herhalde uefi :heyo:

Son düzenleme:

emre521

Üye
Arkadaslar yine o hata geldi cildirmak uzereyim buyrun bios ayarim

Biosum

Buda hata

Lutfen yardim edin pc acilmiyor hdd yi secsem bile :(

TeKnoArda

Üye
Farklı bir iso deneseniz? Bende anlamadım bu sorunu. Ben yükledim ve sorunsuz çalışıyor. :) Farklı bir yerden indirip formatı atın birde.

Son düzenleme:

Üst Alt