Haber WP8.1 GDR1 Preview Güncellemesi Yayınlandı (24/10/2014)

Sponsorlu Bağlantılar

dakamon

dakamon

Üye
Sabah 8 de sarjdan aldigimi varsayarsak
-3g surekli acik
-ofiste wifi evde wifi ama 3g yine acik
-Cok yogun tel gorusmeleri
-whatsapp,mail,msj
-parlaklik otomatik

Aksam 8 gibi %5-10 lara dusuyor
Şunu iyi görmek lazım wifiye bağlıyken 3g açık olsa hiç bir anlam ifade etmez hep wifiye bağlısınız bence bataryanız normal hele bide wifiye max 3 saat bağlı kalacak şekilde ayarınızı yapın geri kalan günün saatlerinde wifiyi kapatın bide böyle deneyin. Wifi de bataryayı kokluyor

luckysleven

luckysleven

Üye
Birde bildirim cubuguna daha fazla kisa yol destegi geliyormuymus oy oy sapka cikarir ms i selamlarim. Hos bu klasor uygulamasi bile sapka cikarmalik : )
Şunu iyi görmek lazım wifiye bağlıyken 3g açık olsa hiç bir anlam ifade etmez hep wifiye bağlısınız bence bataryanız normal hele bide wifiye max 3 saat bağlı kalacak şekilde ayarınızı yapın geri kalan günün saatlerinde wifiyi kapatın bide böyle deneyin. Wifi de bataryayı kokluyor
Hocam ac kapayla ugrasmamak icin ben hepsini acik birakiyorum. Bu arada wifi sarji kokluyorsa oyle bir ayar yapmaya gerek varmiki ?

dakamon

dakamon

Üye
Birde bildirim cubuguna daha fazla kisa yol destegi geliyormuymus oy oy sapka cikarir ms i selamlarim. Hos bu klasor uygulamasi bile sapka cikarmalik : )
Hocam ac kapayla ugrasmamak icin ben hepsini acik birakiyorum. Bu arada wifi sarji kokluyorsa oyle bir ayar yapmaya gerek varmiki ?
Analmadın sen benim demek istediğimi wifiye bağlı olma kapat sadece şebekenin internetini kullan 3 g yi bak bakim gün içinde ne zaman bitecek şarjın. Wifi ile bağlıyken internete 3g ye göre çok ama çok az batarya tüketiyor tel.

• Beğen
Tepkiler: luckysleven
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
3G açıkken internet kullanımı batarya yemiyor. Normal şebeke kullanımı 3Gde de normalden fazla kullanıyor ve aradaki fark az değil.

dakamon

dakamon

Üye
3G açıkken internet kullanımı batarya yemiyor. Normal şebeke kullanımı 3Gde de normalden fazla kullanıyor ve aradaki fark az değil.
3g açıkken internet kullanımı batarya yemiyormu? Ya yanlış anlattınız yada hiç bir şey bilmiyorsunuz

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
3g açıkken internet kullanımı batarya yemiyormu? Ya yanlış anlattınız yada hiç bir şey bilmiyorsunuz
Kardeşim şu kadar zamandır forumdayım. Hiç bir şey bilmez olur muyum. Böyle sorularla gelmeyin ya. Yanlış anlatmışım. Yeni uyandım da :) wi-fi bağlıyken 3G internette şarj yemiyor diyecektim.

dakamon

dakamon

Üye
Kardeşim şu kadar zamandır forumdayım. Hiç bir şey bilmez olur muyum. Böyle sorularla gelmeyin ya. Yanlış anlatmışım. Yeni uyandım da :) wi-fi bağlıyken 3G internette şarj yemiyor diyecektim.
Bende onu diyorum ya bi kaç mesaj öncesinden beri. Çünkü o an wifinin internetini kullanır şebeke interneti kapatılır. 3g yi sadece konuşma için kullanırsınız. O yüzden wifiye bağlıyken 3g nin bir batarya yükü getirmediğini bilinmesi lazım. Asıl testlerin bence wifisiz 3g ile bi günü nasıl çıkardığı şeklinde olmalı ve detaylarının anlatılması çok daha yararlı olur. En extrem durum bu çünkü.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Bende onu diyorum ya bi kaç mesaj öncesinden beri. Çünkü o an wifinin internetini kullanır şebeke interneti kapatılır. 3g yi sadece konuşma için kullanırsınız. O yüzden wifiye bağlıyken 3g nin bir batarya yükü getirmediğini bilsin herkes. Asıl testlerin bence wifisiz 3g ile bi günü nasıl çıkardığınızın detaylarının analtılması çok daha yararlı olur. En extrem durum bu çünkü.
Hah tamam demek istediğim; 3G wi-fi bağlıyken internetten şarj götürmüyor ama normal şebeke kullanımında yani konuşma mesajlaşma vs şeylerde 2Gden yine çok götürüyor. Hem de az buz değil. İyi götürüyor.

dakamon

dakamon

Üye
Hah tamam demek istediğim; 3G wi-fi bağlıyken internetten şarj götürmüyor ama normal şebeke kullanımında yani konuşma mesajlaşma vs şeylerde 2Gden yine çok götürüyor. Hem de az buz değil. İyi götürüyor.
Aynen 3g ile 3 saat takılsam internet ağırlıklı uygulama tarayıcı 820 ile abartmıyorum yüzde 15 e inerim. belki biter bile batarya :D

• Beğen
Tepkiler: Krnl386
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Arkadaşlar bir şey rica edeceğim.
Menü > Ayarlar > Yedekleme > Uygulama + Ayarlar : Şimdi yedekle ile yedek almayı dener misiniz?
Bende % 97 de hata veriyor. Yedekleme alamıyorum !!

trepcan

trepcan

Üye
Menü > Ayarlar > Yedekleme > Uygulama + Ayarlar : Şimdi yedekle ile yedek almayı dener misiniz?

625 ile 3haftadır yaşıyorum o sorunu

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

ArMaGeDdOn_87

Üye
Ya hocam keyfine bak takilma bence sarji azaldigi yerde sarj et evde arabada barda cafede bos buldugun yerde azaldimi sarj et : ) ben yillardir boyle yapiyorum . Hatta inanirmisin 925 kac mah onu bilmiyorum telefon alirkende hic bir zaman bakmadim sarji kac saat gidiyomus kac mahmis kalibreymis cartmis curtmus vs vs diye. Sarji uzun giden adamin gitse gitse benden 1-2 saat fazla gidecek nede olsa oda pek onemli degil : )
benim bataryada sorun yok biliyorum ama yinede şüphelendim o yüzden sorayım dedim :-)

beats

beats

Üye
%97'de 3-5 dakika kaldı ama tamamladı işlemi.

cr7kaan7

cr7kaan7

Üye
Magzada ı m not cortana vardı indirdim hep hata veriyor . Ben yanlış yerden mi indirdim acaba yoksa yapamadıgım bi ayarımı var birisi sölesin gdr 1 yüklememdeki ilk neden bu cortanaydı ama kullanamıyorum sinirim bozulmaya başladı :(

Krnl386

Krnl386

Üye
Aynen 3g ile 3 saat takılsam internet ağırlıklı uygulama tarayıcı 820 ile abartmıyorum yüzde 15 e inerim. belki biter bile batarya :D
Bende 820 kullanıyorum. Bugün şarjdan çektim %100 den, sadece 3G internette 1 saat 35 dk gezindim, şarj durumu : %45 e dustu. İnşallah önümüzde ki ay 1320 ye geçiyorum

luckysleven

luckysleven

Üye
Dostlar otomatik parlaklikta ekran aydinlanirken kademe kademe aydinlaniyor ama kararirken takilmadan yavasca karariyor bu guncelleme oncesi boyle degildi. Aydinlanirkende kararirkende boyle kesik kesik olmuyordu sizde de boylemi ?

Heimdalll

Heimdalll

Üye
Bende 820 kullanıyorum. Bugün şarjdan çektim %100 den, sadece 3G internette 1 saat 35 dk gezindim, şarj durumu : %45 e dustu. İnşallah önümüzde ki ay 1320 ye geçiyorum
boşuna geçme bendede durum nerdeyse aynı, gelen güncellemelerlemi oldu bilmiyorum ama pek düzelecek gibi değil

dakamon

dakamon

Üye
Valla parayı bulursam 930 a geçiyorum bulamazsam 830 a geçebilirim çıktığında :)

• Beğen
Tepkiler: Krnl386
emreeozden

emreeozden

Üye
Bluetoothla internet paylaşan varmı denedim beceremedim galiba:/

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
Krnl386

Krnl386

Üye
boşuna geçme bendede durum nerdeyse aynı, gelen güncellemelerlemi oldu bilmiyorum ama pek düzelecek gibi değil
Kardeş 3400 batarya var ya bizdeki 1600 güncelleme ile iyileştirirler abi. Vallahi artık elime almaya korkuyorum. 7/24 cebimde taşıyorum şarj makinasını. Nerde priz bulsam dışarıda orada burada takıyorum

Üst Alt