Z1 güncellerken bilgisayar dondu telefon açılmıyor...

Sponsorlu Bağlantılar

muslumkocak

Üye
    Konu Sahibi
Z1 güncellerken bilgisayar dondu telefon açılmıyor...
Sony xpreia Z1 cihazımı pc den güncellerken bilgisayar dondu ve kapatmak zorunda kaldım. Dolayısıyla güncellemede yarım kaldı ve şuan tel açılmıyor ve bilgisayar telefonu görmüyor. "The software update failed. Make sure that your phone is conneted to the computer and try again" diye bir uyarı var ekranda. şarja taktım üstteki kırmızı ışık bi yanıp bi sönüyor. Cihaz garantili. Ne yapmam gerekir acil yardımcı olabilirseniz sevinirim

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Kardeşim neden kapatıyorsun bilgisayarı, tüh! Brick olmuş fakat hard brick mi olmuş bilemem. Hard brick olmadıysa halen şansın var. Cihazı download moduna almayı dene ve ROM'u Firmware'den indirerek manuel olarak kendin kur. Eğer bilmiyorsan öğren. İlk başta nasıl download moduna alındığını öğren ve dene. Download moduna alamıyorsan bil ki hard brick olmuş ve tek umutta servis olmuştur. Servise verirsen durumu anlat.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

muslumkocak

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim neden kapatıyorsun bilgisayarı, tüh! Brick olmuş fakat hard brick mi olmuş bilemem. Hard brick olmadıysa halen şansın var. Cihazı download moduna almayı dene ve ROM'u Firmware'den indirerek manuel olarak kendin kur. Eğer bilmiyorsan öğren. İlk başta nasıl download moduna alındığını öğren ve dene. Download moduna alamıyorsan bil ki hard brick olmuş ve tek umutta servis olmuştur. Servise verirsen durumu anlat.
Mecburen kapatım bilgisayarı hiç bir işlem yapmıyordu :((. telefon benim değil zaman az servis işi uzun sürer tahminim. Andrid hiç kullanmadım yazılım atmadım. Download moduna nasıl alınıyor. Flahs tool filan bişeyler var onla yükleme yapmak için ses kısma düğmesine basarak açmak mı?

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Kardeş ben download moduna almayı bile bilmiyorum. TWRP üzerinden görüyorum ben işimi. Flashtool ile oluyor download mod. Keşke yardımcı olabilsem sana. İnternette araştır. "Z1 download moduna alma" yaz internete, çıkar belki bir şeyler. Yalnız download moduna girmezse hard brick olmuştur telefon. Tek umut servis olur download moduna girmezse.

• Beğen
Tepkiler: muslumkocak
dogukan-

dogukan-

Üye
Kardeş ben download moduna almayı bile bilmiyorum. TWRP üzerinden görüyorum ben işimi. Flashtool ile oluyor download mod. Keşke yardımcı olabilsem sana. İnternette araştır. "Z1 download moduna alma" yaz internete, çıkar belki bir şeyler. Yalnız download moduna girmezse hard brick olmuştur telefon. Tek umut servis olur download moduna girmezse.
Telefonlar arasinda farklilik olurmu bilmem ama ses kisma+home+power tusuna basinca aliyor bende

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Senin cihaz root'lu falan mı? "Download moda girmek için telefonu bilgisayara bağlamak lazım" diye biliyorum ben.

Invoke

Invoke

Üye
Pc comp'a tekrar bağlayıp deneyeceksin. Olmazsa stock romu indirip flashtool ile flashlayacaksın.

Çöp falan değil, saçma sapan yorumlara aldırış etme.

muslumkocak

Üye
    Konu Sahibi
Pc comp'a tekrar bağlayıp deneyeceksin. Olmazsa stock romu indirip flashtool ile flashlayacaksın.

Çöp falan değil, saçma sapan yorumlara aldırış etme.
Aynen arkadaş, at çöpe diyen gereksiz arkadaş nasıl o kadar rütbe almış site yönetiminin bi bakması lazım. Şuan itibariyle cihazı hayata döndürdüm hemde yeni yazılım ve eski ayar ve dosyalarla birlikte. Epey zaman uğraştım ilk defa yaptım bu flashtool la rom atmayı ama oldu nihayet. Bir kaç siteden flash atma ve rom bulmayı öğrendim denedim şükür oldu. Teşekkür ederim desteğiniz için

KayraBey

KayraBey

Üye
Rütbe bilgi ile gelmiyor mesaj sayısı baz alınıyor...

Azdroid

Üye
Arkadaşlar telefonunuz full brick olsada korkmayın benimde oldu bugün bilgisayara taktım port gelmedi cwm olmadı yanlış romu atdım diye telefon öldü pil logosu bile gelmedi yani yanmadı götürdüm telefoncuya 12.55 Tl yaptı Sağolsun bendede jtag gibi malzemelerim olsaydı bende yapardım ama olmadığı için Telefoncuya götürdüm Yani korkmayın telefonunuzu çöpe atın felan diyenlerede inanmayın yüreğinizi buz gibi tutun *Herşeye Çare Var Ölümden Başka*

Üst Alt