Yardım i5 750 32 bit işletim sistemini 64 bit'e yükseltmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

SonyXperia

SonyXperia

Üye
    Konu Sahibi
i5 750 32 bit işletim sistemini 64 bit'e yükseltmek istiyorum

Sistemim bu. Biraz araştırdım yukarıda yazdığı gibi "x64 tabanlı işlemci" yazarsa 64bit kurabiliyormuşuz. 4 gb ram kullanıyorum amacım 8 gb'a yükseltmek olduğu için 32 bit'i yükseltmem lazım takdir edersiniz. 64 bit işletim sistemi için dvd'yi taktığım zaman kurdurmuyor. Desteklemediğini söylüyor. Ama i5 750'ye 64bit yüklenebiliyormuş. gereken bilgileri benimle paylaşırsanız sevinirim iyi forumlar :)

avast

avast

Üye
yahu nasıl benim intel g630 a bile 64 bit kuruluyordu :bilmm:hmmm

SonyXperia

SonyXperia

Üye
    Konu Sahibi
yahu nasıl benim intel g630 a bile 64 bit kuruluyordu :bilmm:hmmm
Ya bios ayarlarıyla oynamak gerekiyormuş. Ama net bir izah bulamadım biliyor musunuz? 4 gb ramlerle performans yakalayamıyorum. Grafik işlemciyi bile etkiliyor bu sistem :(

avast

avast

Üye
Ya bios ayarlarıyla oynamak gerekiyormuş. Ama net bir izah bulamadım biliyor musunuz? 4 gb ramlerle performans yakalayamıyorum. Grafik işlemciyi bile etkiliyor bu sistem :(
Tabiki haklisin benim laptopunda rami azdi islemci i5 ram 4 tu 2 daha aldim 6 yaptim 8 desteklemiyomus fark olurmu diyosaniz bazi noktalarda var

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
yapman gereken ekstra bişey yok.
sıfırdan 64bit dvd ile windows kurulumu yapacaksın.

32bit 64bite yükseltilmez.

yusuf1998x

Üye
windows açıkken yükleme yapma. biosa dvd writerı ayarla. cd yi tak pc açılırken formaata başlat

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
windows açıkken yükleme yapma. biosa dvd writerı ayarla. cd yi tak pc açılırken formaata başlat
aynn bunu deneyebilirsin
yapman gereken ekstra bişey yok.
sıfırdan 64bit dvd ile windows kurulumu yapacaksın.

32bit 64bite yükseltilmez.
işlemcinin desteği varsa yükseltilir ;)bios güncellemeyi de deneyebilirsin bios eskidiği için de olabilir ve w8 cdsi ile başlatınca hatada ne yazıyor

SonyXperia

SonyXperia

Üye
    Konu Sahibi
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
aynn bunu deneyebilirsin

işlemcinin desteği varsa yükseltilir ;)bios güncellemeyi de deneyebilirsin bios eskidiği için de olabilir ve w8 cdsi ile başlatınca hatada ne yazıyor
32bit sistemi windows üzerinden dvd ile 64 bite "yükseltebilirsen" sıfır kurulum yapmadan, gel benim pc yi bedava vericem sana :oke:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Napıyon üstüne bi 32 bit daha atıp 32+32=64 mü yapıyorsun nasıl oluyo o anlatsana biraz

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
32 Biti 64 Yapabilmen İçin Sıfırdan Formatlamak Gerekir
ztn format atma yöntemi tek yöntem bn @L-LumieRe nin dediğini okumadım o da söylemiş bunu siz de windows açıkken yaparım dediğimi sanmışsınız

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
ztn format atma yöntemi tek yöntem bn @L-LumieRe nin dediğini okumadım o da söylemiş bunu siz de windows açıkken yaparım dediğimi sanmışsınız

bir zahmet alıntıladığın yazıyıda okuyu ver, ani karşılık veriyorsun

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
bir zahmet alıntıladığın yazıyıda okuyu ver, ani karşılık veriyorsun
sade sonunu okudum 32bit 64 olmaz yazdığı yeri bnde hiçbir şekilde olmaz mı diyo dedim özür pankartı da eklesenize teşekkür tarzı :D

yusuf1998x

Üye
32 bit yükseltmeyle 64 olmaz. ancak 64 bitlik windows diski ile sıfırdan format atarsan 64 bit kurmuş olursun. genede 32 yi 64e yükselttim denemez.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
tmm arkadaşlar konuyu dağıtmayalım. :oke:

Üst Alt