[STABİL]][ROM][V6.0][TR]LewaOS 5 [24.01.2014][Update 2]

Sponsorlu Bağlantılar

smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
[STABİL]][ROM][V6.0][TR]LewaOS 5 [24.01.2014][Update 2]
+Ekran Görüntüleri
[TBODY][TR][TD][/TD][TD][/TD][/TR][/TBODY]​

+Kurulum

Cwm'den wipe data/factory reset dedikten sonra Discovery_LewaOS5_V6.0_b64.zip dosyasını kuruyoruz.(Lewa os 5 v5.0 veya v5.5 den geçiyorsanız da wipe yapmanız gerekmektedir.)
Üstüne telefonu yeniden başlatmadan LEWAOS5_v6.0update2.zip dosyasını kuruyoruz.
Sonra yeniden başlatıyoruz bu kadar.

+Kurulum sonrası

Cihaz açıldıktan sonra Ayarlar -> Erişebilirlik -> Kolay Arama'yı kapatıyoruz.yanındaki çubuk gri renk olacak.mavi olmayacak.(kesinlikle gerekli)

+Update 2 içeriği
Google TTS düzeltildi.
Rehberde Gmail kişilerinin Soyisim isim şeklinde görünmesi düzeltildi.

+Değişiklikler V6.0

Lewa os 5 v5.0 base alındı.
Open gl es 2.0 problemi giderildi sorunsuz çalışıyor.
Bazı kütüphaneler güncellendi.
Framework-res de bir kaç düzenleme yapıldı,ips ekranlı discoveryler için ekran ışığına optimizasyonlar yapıldı.
Müzik çalar değiştirildi, kasma problemi giderildi.ayrıca ram temizleme ile müzik artık kapanmıyor.
Lewa 5.0 dan türkçe dosyaları alındı.
Kilit ekranı ve ana ekran düzenlendi.
Gps de iyileştirmeler yapıldı.
Viper4android eklendi.
Gereksiz uygulamalar silindi.
Discovery'nin sürücüleri entegre edildi,optimizasyonlar yapıldı.
Video arama eklendi sim1 üzerinden video arama yapabilirsiniz(orjinal halinde yok,framework lenovo s920 den alındı)
Ayarlardan bazı discoveryde desteklenmeyen özellikler çıkartıldı optimize edildi.(bildirim ışığı vsvs)
Lewa Galeri,kamera,dosya yöneticisi ve müzik uygulaması türkçe dilde hata verdiği için romdan çıkartıldı.Yerine stock galeri ve kamera,huawei dosya yöneticisi ve kendi modladığım müzik çalar eklendi.
Tarayıcı lewa os 5 v5.0 dan alındı.
Uygulama bildirimlerinin gelmesi için beyaz listeye mesajlaşma uygulamaları eklendi.(test edilmedi)
Simgelerde ufak değişiklikler.
Nexus build.prop ayarları eklendi.

+İndirmeler

LewaOS 5 V6.0 Türkçe indirme linki:

Alternatif indirme linki:
Alternatif indirme linki 2

Update 2 [Wipe yapmadan V6.0'ın üzerine kurun.]

Update 2 yi yükledikten sonra Google hesabınızı kaldırıp tekrar ekleyin.Romu ilk defa kuruyorsanız gerek yoktur.

CRT EFFECT Eski televizyon gibi kapanma efekti (bu efekti seviyorsanız kurabilirsiniz isteğinize bağlı)

Mega'dan dosya indirmek için DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 / 8.8.4.4 (Google DNS) yapmanız gerekmektedir.

+Bilgi
1. Romda 2.simdede 3g aktiftir.(görüntülü konuşma 2.simde aktif değildir.)

2. Viper4Android Uygulamasının çalışabilmesi için Rootun aktifleştirilmesi gerekir.

3. ROM ROOTLUDUR FAKAT ROOT AKTİF DEĞİLDİR
ROOTU AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN
Sistem Klasöründeki Güvenlik Merkezi Uygulamamızı açıyoruz.
DETAYLAR --> İzinler --> İZİN --> ROOT --> ROOT izinleri --> Tamam

4. Romda Xposed çalışmamaktadır Xposed yüklemeyin lütfen.[Şuan için]

5. Ayrıca ROM LEWA OS 5 tir. V6.0 benim geliştirdiğim sürümü belirtmektedir.LEWA OS 6 değil,LEWA OS 5 Discovery versiyon 6.0'dır. :)

İyi günlerde kullanın. :)

NOT: Update 2 yi kurduysanız update 1 i kurmanıza gerek yoktur.

NOT2 : Romu cyber71khan portlayıp geliştirmiştir konu da ondan alıntıdır

• Beğen
Tepkiler: mkahya ve bozgun1905

burakicyar

Üye
Teşekkürler eline sağlık, konuyu pittech ten takip ediyorum hala nasip olmadı denemek.

• Beğen
Tepkiler: smh60

burakicyar

Üye
Evet, denedim gerçekten çok stabil ROM. 40 mb ram kalmasına rağmen stabilliğini koruyor. Bildirim sorunu olduğu için mtk nexus a geri döndüm. Eğer bildirim sorunu çözülür ise telefon perte çıkana kadar kullanacağım ROM budur. Cyber hoca gerçekten bu konularda çalışıyor inşallah bildirim sorununu çözülür. İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
Evet, denedim gerçekten çok stabil ROM. 40 mb ram kalmasına rağmen stabilliğini koruyor. Bildirim sorunu olduğu için mtk nexus a geri döndüm. Eğer bildirim sorunu çözülür ise telefon perte çıkana kadar kullanacağım ROM budur. Cyber hoca gerçekten bu konularda çalışıyor inşallah bildirim sorununu çözülür. İyi forumlar.
Size önerim eğer nexus arayüzü seviyorsanız Legend Rom şu anlık

• Beğen
Tepkiler: Buğra
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Bildirim sorunu dediğiniz nedir ? romu kuruyorumda şimdi..

• Beğen
smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
Mesela whatsapptan mesaj geldi bazen bildirim geliyor bazen gelmiyor

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
şu anlık öyle bi sorunum olmadı mesaj geldiğinde kilit ekranını açmadan bile pencere gözüküyor çok beğendim ROMu

smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
Mesajda sıkıntı yok zaten güle güle kullanın :)

cemil 14

cemil 14

Üye
ben kullandım güzel rom bildirim sorunu kamerada netleme sorunu yoktu canvas 4 roma geçtimyine dönecem galiba canvas 4 sarj emiyor

• Beğen
smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
ben kullandım güzel rom bildirim sorunu kamerada netleme sorunu yoktu canvas 4 roma geçtimyine dönecem galiba canvas 4 sarj emiyor
Canvasa şarj dayanmaz :) Bildirim sorunu konusuna gelirsek whatsapp kullanıyomusunuz

cemil 14

cemil 14

Üye
whatsapp bildirim sorunu denemedim ama

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Güncelleme gelir mi buna ?

smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
Evet gelir cyber71khan güncelleme verceğini söyledi

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Aşağı yukarı tarih belli mi peki ?

smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
Belli değil maalesef

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
güncellemede ne gibi değişiklikler olur peki? benim gördüğüm bi sorun müzik çalar listesi.. Alfabetik değil yüklenme tarihine görede değil anlamadım pek..

smh60

smh60

Üye
    Konu Sahibi
Bu sorunları cyber71khan a bildirebilirsiniz

bozgun1905

Üye
romu çok beğendim müzikçalardaki listeleme sorunu hariç bende bi soruna rastlamadım emeği geçenlere teşekkürler yalnız romu kurmadan önce başka bi romun açılış ekranı ile açılıyor bunu nasıl değiştirebilirim

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Arkadaslar Telefona Daha Hic ROM Atmadim. Fakat Bugun Root Attim. ROM da Atmami Tavsiye Eder misiniz. Eger Rom Atarsam Bu ROMu Atacagim.

• Beğen
Tepkiler: tugsahh32

Üst Alt