Nokia Lumia 1020 Vs Sony Xperia Z1

Sponsorlu Bağlantılar

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 1020 Vs Sony Xperia Z1
Kamera karşılaştırması için 8:19'dan başlayın :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Benim yorumum, Lumia 1020'de renkler doğal gözükmüyor. Nokia 808'de çok gerçekçi renkler yakalabiliyorum. Gece çekimlerinde Lumia 1020 daha iyi sonuç verir ama renkli ortamlarda Xperia Z1'ı daha çok beğendim.Ayrıca odaklanmada 1020 önde, manuel focusun etkisi olabilir :)Özet ; Detaylar için Lumia 1020. Gerçekçi renkler için Xperia Z1.

• Beğen
Tepkiler: Invoke

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Yorumlarına baktımda bunlara video'ya bakarak mı karar verdin ? Yoksa elinde kıyaslama şansı bulduğun bir şeyler var mı ?

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarına baktımda bunlara video'ya bakarak mı karar verdin ? Yoksa elinde kıyaslama şansı bulduğun bir şeyler var mı ?
Videoda ve birkaç karşılaştırmada gördüklerim :)

Invoke

Invoke

Üye
Macroda Z1 daha iyi, renkleri de sunmuş detayıda. 1020de gereğinden fazla bir renk yoğunluğu var detayı önlemiş, çiçekli makro resimlerine bakarsanız demek istediğimi anlarsınız.
Onun dışında genel çekimlerde videolarda vs 1020 daha iyi.https://www.maxicep.com/forum/konu/xperia-z1-vs-lg-g2-vs-lumia-1020-kamera.845374/

Konu biraz yoğun videodan oluşuyor ama :D ilk 3videoda 1020nin farkı net.Bu arada Xperia Z1'in zoomunda görüntü kaybı yok diye çok övündü sony ama... 1020 ile farkına baktığımızda 1020de gerçekten zoomda fark yok. Z1de iş yok, 1020ye kıyasla. Yoksa iyi iş çıkardığını düşünüyorum =P

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
    Konu Sahibi
Zoomu ben de sevmedim

Invoke

Invoke

Üye
Ama sonynin dediği "3x zoomda görüntü kaybı olmuyor" şeklindeydi. Adam full zoom yapıyor. Adamlar 41mpixel kamera koymuşlar, at gibi zaten arkada duruyor, o kadar fark olsun :D

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
:kıskıs:

Üst Alt