Samsung Galaxy W Rom Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Avarel22

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy W Rom Yardım
öncelikle şöyle başlıyım ben geçen gün benim telefonun sürümünün 4.2 ye yükseltmeye kafayı koydum.Araştırdım 2 tane rom denedim ve ikisindede bazı eksikler gördüm(kameranın ,galerini ve dosya yöneticisinin berbat olması gibi)bunlar benim sık kullandığım uygulamalar olduğu için beni rahatsız etti.Ve geri örjinal stock roma geri dönmeye karar verdim(indirme linki verebilirmisiniz).Yada bu eksiklerin olmadığı bir rom önebilirsiniz.
Birde aklıma takıldı saçma olacak ama mesala s3mininin stock romu benim telefona kurulurmu??

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

sir mordred

sir mordred

Üye
şu ana kadar galaxy w için çıkarılmış romlar arasında en stabili ve performanslısı bu romdur

bu rom temeldir ve diğer 4.2.2 romlar bu rom üzerine eklentilerle oluşturulur

diğer soruna gelince Asla ama Asla yükleme!!!çünkü S3 minideki sensör ve işlemci grafik kartı ile galaxy w sensörleri ve işlemcisi farklıdır S3 mini romunu galaxy w'ye yüklemeye çalışırsan cihazın hard-brick olur bi dahada açılmaz(recovery ve download modda açılmaz odinde görmez yani samsung yetkili servisine vermekten başka bi çaren olmaz)

Avarel22

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim olmazsa başka romlarda denerim yine bana göresini bulamazsam eski roma dönerim

esokmen

esokmen

Üye
Ayni seyi ben yaptim 9070 yazilimini 9070p yr yukledim telefon hard brick oldu verdim servise normalde kullanici hatasi yanmis telefon ama tanidik di degisime soktular. Dikkatli ol

The Shadow

The Shadow

Üye
Ayni seyi ben yaptim 9070 yazilimini 9070p yr yukledim telefon hard brick oldu verdim servise normalde kullanici hatasi yanmis telefon ama tanidik di degisime soktular. Dikkatli ol
o çok farklı bir şey custom romlarda öyle bir sorun olmaz :)

melodileriyakar

melodileriyakar

Üye
Bende de galaxy w var, klon imeili üstelik. Aşırı derecede donma kasma vardı. Iki hafta evvel efs yedeğini alıp rootladım ve cyanogenmod 10.1 i kurdum. Şu hiç prüz yok akıyo mübarek. Ama işte bu romda kamera bi anlığına yeşilleniyo, gerçi foto çekilince o yeşil gidiyo çok sorun değil.

Avarel22

Üye
    Konu Sahibi
Artik sorun degil eski orjinal roma geri dondum ben alismisim bir kere ,samsung guncelleme getirmedigi surece ben uzun bir sire daha root atmam telefona .

The Shadow

The Shadow

Üye
Artik sorun degil eski orjinal roma geri dondum ben alismisim bir kere ,samsung guncelleme getirmedigi surece ben uzun bir sire daha root atmam telefona .
rootlasan iyi edersin çünkü wonder a güncelleme gelmeyecek :ehe sammobile a baksana ocak 2013 ten beri yeni çıkan firmware bile yok wonder a :ehe iyi ki zamanında elden çıkarıp ace 2 almışım :biggrin:

Avarel22

Üye
    Konu Sahibi
Bende saten o yuzden kafami duvarlara vuruyorum 100 tl falan fark vardi sanirim ama ben teli aldigimda ikiside 2.3.6 di

melodileriyakar

melodileriyakar

Üye
Custom rom öneririm, hem stabil olucak hem de androidin son güncellemelerini kullanırsınız.

The Shadow

The Shadow

Üye
Bende saten o yuzden kafami duvarlara vuruyorum 100 tl falan fark vardi sanirim ama ben teli aldigimda ikiside 2.3.6 di
aynen 100 tl fazla verip ace 2 almıştım bende aldığımda 2.3.6 vardı ama performans olarakta stock rom da bile farkediyor ace 2 daha iyi hem jelly bean güncellemesi de verileli baya oldu :D
Custom rom öneririm, hem stabil olucak hem de androidin son güncellemelerini kullanırsınız.
yine de hiçbir zaman gerçeği kadar iyi olmaz aynı özelliklerin çoğu bulunsa bile :spr

Avarel22

Üye
    Konu Sahibi
Biliyorum yakin bir arkadasimda var yanilmiyorsam 2013 un baslarinda gelmisti oda guncelleme gelecegini bildigi icin wonder alamadi ama ben 2012 ortalarina dogru aldim saten ace alcaktim onun yerine w aldim ace daha kotu :-) halimize sukredelim temple run calistirmiyo

melodileriyakar

melodileriyakar

Üye
aynen 100 tl fazla verip ace 2 almıştım bende aldığımda 2.3.6 vardı ama performans olarakta stock rom da bile farkediyor ace 2 daha iyi hem jelly bean güncellemesi de verileli baya oldu :D
yine de hiçbir zaman gerçeği kadar iyi olmaz aynı özelliklerin çoğu bulunsa bile :spr

Daha önce sağlam bi rom kullandın mı bilmiyorum ama ben kesinlikle Custom romu stock roma tercih ederim. Stock'a ait tüm özellikler var artı cok daha özelleşmiş ve güzel olucak. Bence çok daha akıcı. Benim wonder android 4.2.2 şu an, 350 TL ye sıfır almıştım klon imeili. Gidip bin liralık telefon alsam anca şuanki performansı alırdım.

The Shadow

The Shadow

Üye
Daha önce sağlam bi rom kullandın mı bilmiyorum ama ben kesinlikle Custom romu stock roma tercih ederim. Stock'a ait tüm özellikler var artı cok daha özelleşmiş ve güzel olucak. Bence çok daha akıcı. Benim wonder android 4.2.2 şu an, 350 TL ye sıfır almıştım klon imeili. Gidip bin liralık telefon alsam anca şuanki performansı alırdım.
:ehe sağlam bir rom kullandın mı diye soruyomusun :ehe ace 2 için çıkmış her romu denedim-editledim ben şu an telefonda 4.2.2 cm 10.1 nightly var :D ben pek custom sevmiyorum o yüzden öyle düşünüyor olabilirsin zevk meselesi :) bi de ace 2 şu an bizim buralarda 400-450 tl arası 1000 tl lik değil ayrıca wonderi fazla büyütme şimdi gmd ci gelir der 650 tl lik telefonla seni geçer kalırsın öyle :D bende telefon çok hızlı sanıyodum ama o kadar değil donanım her zaman daha önemli :spr

melodileriyakar

melodileriyakar

Üye
:ehe sağlam bir rom kullandın mı diye soruyomusun :ehe ace 2 için çıkmış her romu denedim-editledim ben şu an telefonda 4.2.2 cm 10.1 nightly var :D ben pek custom sevmiyorum o yüzden öyle düşünüyor olabilirsin zevk meselesi :) bi de ace 2 şu an bizim buralarda 400-450 tl arası 1000 tl lik değil ayrıca wonderi fazla büyütme şimdi gmd ci gelir der 650 tl lik telefonla seni geçer kalırsın öyle :D bende telefon çok hızlı sanıyodum ama o kadar değil donanım her zaman daha önemli :spr

Yani dediğin gibi zevk meselesi, kendi fiyat aralığında ne uygunsa o kral senin için. En azından benim için öyle. Ehe :D

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
The Shadow

The Shadow

Üye
Yani dediğin gibi zevk meselesi, kendi fiyat aralığında ne uygunsa o kral senin için. En azından benim için öyle. Ehe :D
bizim buralarda gio kullanan birisi var kral benim diyor :ehe yazık işte çok dalga geçiyolar çocukla :D

• Beğen
Tepkiler: melodileriyakar

Üst Alt