Öneri Apple Iphone 5 Ile Ilgili Önemli Sorularım Var Lütfen Yardım Edin ! :)

Sponsorlu Bağlantılar

16GB yeter mi ?

• Kullanılan toplam oy
    9
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Apple Iphone 5 Ile Ilgili Önemli Sorularım Var Lütfen Yardım Edin ! :)

Merhaba,

Arkadaşlar şu anda babam Suudi Arabistan'da ve bir tane iPhone 5 almak istiyorum,aslında bu benim ilk IOS cihazım daha önce full kullandım gerek ağırlık,gerek güncelleme,gerek uygulamaların düzgün çalışmaması v.s gibi sorunlardan dolayı yeni cihazımın android olmasını istemiyorum bu yüzden bir iphone modeli bakmak istedim :)

ilk önce 5s'e baktım ama benim boyumu aştığı için 5'e yöneldim zaten 5'te bana rahatlıkla yeteceğine inanıyorum ancak siz iPhone kullanıcılarına bazı sorularım :)

1-) Birebir klonlanmış iPhone'un sahte up olmadığını nasıl anlarız ?
2-)16GB'tı 2.500 SAR iken 32GB'tı 3.099 SAR'mış yani arada 316 TL fark var 32GB't için bu fark ödenmeye değer mi ? değmez ise 16GB'tlık versiyon bana yeter mi ?(androidde yetmezdi)
3-)kasada soyulmalar oluşuyor deniliyordu acaba bu ne kadar doğru ? sonradan üretilen serilerde de aynı sorun var mı ? yoksa sonradan üretilen 2. 3. parti bir iphone'un 2. 3. parti olup olmadığını nasıl anlarım ?
4-)sizce 25 Ekim'e kadar 32GB iPhone 5 ucuzlar mı ? ( çünkü bir anda pahalandı daha önce takip ediyordum 16GB'tlık model 2.333 SAR iken 32GB'tlık model 2.500 SAR'dı fiyatlar bir anda fırladı :( )
5-)androidde rahatlıkla yapıpta bunda yapamayacağım başlıca şeyler nelerdir ?
6-)Alırken nelere dikkat edilmeli ?
7-)önereb ceğiniz telefonu çok kalınlaştırmadan çiziklere karşı koruyabilen en iyi kılıf hangisi ?
8-)kılıfsız kullansam aşırı çizik oluşur mu ? (kılıf sevmemde :) )
9-)Türkiye'ye geldiğinde Pasaport kaydı hariç ne yapılmalı ?
10-)Türkiye'de garantisi geçerli mi ? değilse sı pahalı mıdır ve çok kolay arıza yaparlar mı ? yaparlarsa parasıyla da olsa en iyi nerede tamir ettirilebilir ?
11-) dışarıdan androidde ğu gibi otg kablosu benzeri birşeyle flash disk v.s takılabilir mi ?
12-)Jailbreak'ın ne gibi dezavantajları var ?
13-)cihazı Arabistan'dan alıp Türkiye'de çalıştırdığımız için acaba cihaz Apple tarafından falan kilitlenir mi ?

16GB : 1.317 TL
32GB : 1.633 TL

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
Oncelıkle Merhaba;
Guncellemeyı bence dert etme Apple daha sık guncelleme yapıyor. Ve yaptıgı guncellemeler cıdden adam gıbı.
1- Sanırım Imeı ıse yarardı ama bıre bır olunca ıs zorlasıyor.
2- Bana 32 Gb fazla ama senın nasıl uygulama kullandıgına baglı. Ben oyunları genelde tabletımde oynarım.
3- Kullanamayanların yorumları onlar cıddıye alma.
4- Bır ayda cok bısey bekleme.
5- ahahaa :D benım uzuldugum bısey var oda cracker uygulama :D
6- Surum. Dıger satıs yerlerıne gore fıyat. Depolama kapasıtesı
7- bende kullanıyorum bu telefonu ıyı bu. Onun dısında Iphone a ınternette bır cok kılıf bulabılırsın.. :SU GECIRMEYEN DAHIL ama o bıraz kalın oluyor. Ve nasıl kullandıgına baglı cızık olusması.
8-9: sekız yokta ben dokuza gectım.. Neyse hıc yurtdısından alısverıs yapmadıgım ıcın bılmıyorum. Ama ınternette arastırıp bulabılırsın.
10:- yurtdısından alısverıs yapmadıgım ıcın bunada cevap veremem.
11- bıldıgım kadarı ıle hayır ama zaten cok sık kullanmıyosundur klavye mouse u zaten kucucuk telefona tablet kılavyesı alsan bıle abartı olur. Ama belkı bluetooth Ipad klavyesı olur..
12- Jealbreak Root gıbıdır bana gore. Ozgurluk verır.
13- bılmıyorum

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Oncelıkle Merhaba;
Guncellemeyı bence dert etme Apple daha sık guncelleme yapıyor. Ve yaptıgı guncellemeler cıdden adam gıbı.
1- Sanırım Imeı ıse yarardı ama bıre bır olunca ıs zorlasıyor.
2- Bana 32 Gb fazla ama senın nasıl uygulama kullandıgına baglı. Ben oyunları genelde tabletımde oynarım.
3- Kullanamayanların yorumları onlar cıddıye alma.
4- Bır ayda cok bısey bekleme.
5- ahahaa :D benım uzuldugum bısey var oda cracker uygulama :D
6- Surum. Dıger satıs yerlerıne gore fıyat. Depolama kapasıtesı
7- bende kullanıyorum bu telefonu ıyı bu. Onun dısında Iphone a ınternette bır cok kılıf bulabılırsın.. :SU GECIRMEYEN DAHIL ama o bıraz kalın oluyor. Ve nasıl kullandıgına baglı cızık olusması.
8-9: sekız yokta ben dokuza gectım.. Neyse hıc yurtdısından alısverıs yapmadıgım ıcın bılmıyorum. Ama ınternette arastırıp bulabılırsın.
10:- yurtdısından alısverıs yapmadıgım ıcın bunada cevap veremem.
11- bıldıgım kadarı ıle hayır ama zaten cok sık kullanmıyosundur klavye mouse u zaten kucucuk telefona tablet kılavyesı alsan bıle abartı olur. Ama belkı bluetooth Ipad klavyesı olur..
12- Jealbreak Root gıbıdır bana gore. Ozgurluk verır.
13- bılmıyorum

cracker uygulaması ne oluyor ? :) ben full orijinal program yükleyeceğim zaten,androidde adam gibi kodlamıyorlardı bende onlar bizi adam yerine koymuyorsa bende onları koymam gibisinden düşünerek hep korsan yüklüyordum :)

ne olursa olsun 32GB'tlığını almaya karar verdim bu arada,s3'te yetmeyen 16GB ip5'te hiç yetmez gibime geliyor üstelik hiç arttıramıyoruz...

8. şık karambole gitmiş 8 - ) 'in birleşiminden olmuş :ehe

otg'yi zaten klavye fare takmak için değil depolamayı arttırmak için dedim :)

senin dediğin kılıfı biliyorum " Otterbox Armor " adı hatta ama gerçekten çok kaba gösteriyor gündelik kullanımda hiç işime yaramaz,ben hiç kılıf kullanmasam çok daha mutlu olurum aslında ama telefon çizilebilir işte,zaten gelir gelmez kılıf takmasam bile ekranına buff jelatin takacağım :)

yorumların için teşekkürler :)

Puck

Puck

Üye
Crackli uygulama kurabilirsin kuaiyong ,25pp , tongbu gibi programlarla sıkıntısız

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Crackli uygulama kurabilirsin kuaiyong ,25pp , tongbu gibi programlarla sıkıntısız

pek illegal kullanmayı düşünmüyorum ama güncellemelerde v.s sıkıntı yapmıyorsa neden olmasın :eller:

Puck

Puck

Üye
pek illegal kullanmayı düşünmüyorum ama güncellemelerde v.s sıkıntı yapmıyorsa neden olmasın :eller:

Yok , o yüklediklerini program üzerinden güncelliyorsun sadece ve oradan eş zamanlıyorsun kullanan çok kişi var bir sıkıntısını duymadım araştırırsın kafana yatarsa .tabi tercih sana kalmış

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
MrExpert

MrExpert

Üye
Cevap verecektimde liste çok uzun ıüşendim gece gece :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yok , o yüklediklerini program üzerinden güncelliyorsun sadece ve oradan eş zamanlıyorsun kullanan çok kişi var bir sıkıntısını duymadım araştırırsın kafana yatarsa .tabi tercih sana kalmış

eğer cihaza zararı yoksa neden olmasın ki,ben :apple:'dan zengin miyim ? :)
Cevap verecektimde liste çok uzun ıüşendim gece gece :ehe

olsun hocam müsait olunca da yazabilirsin :ehe

ya arkadaşlar aslında benim en çok merak ettiğim şey mesela bu cihazı bir note 3 ile falan kıyaslarsak ne olur yani donanım demiyorum yazılımsal anlamda ne olur ne gibi eksiklikler-artılar göze batar ?

MrExpert

MrExpert

Üye

Merhaba,

Arkadaşlar şu anda babam Suudi Arabistan'da ve bir tane iPhone 5 almak istiyorum,aslında bu benim ilk IOS cihazım daha önce fu ll kullandım gerek ağırlık,gerek güncelleme,gerek uygulamaların düzgün çalışmaması v.s gibi sorunlardan dolayı yeni cihazımın android olmasını istemiyorum bu yüzden bir iphone modeli bakmak istedim :)

ilk önce 5s'e baktım ama benim boyumu aştığı için 5'e yöneldim zaten 5'te bana rahatlıkla yeteceğine inanıyorum ancak siz iPhone kullanıcılarına bazı sorularım :)

1-) Birebir klonlanmış iPhone'un sahte up olmadığını nasıl anlarız ?
2-)16GB'tı 2.500 SAR iken 32GB'tı 3.099 SAR'mış yani arada 316 TL fark var 32GB't için bu fark ödenmeye değer mi ? değmez ise 16GB'tlık versiyon bana yeter mi ?(androidde yetmezdi)
3-)kasada soyulmalar oluşuyor deniliyordu acaba bu ne kadar doğru ? sonradan üretilen serilerde de aynı sorun var mı ? yoksa sonradan üretilen 2. 3. parti bir iphone'un 2. 3. parti olup olmadığını nasıl anlarım ?
4-)sizce 25 Ekim'e kadar 32GB iPhone 5 ucuzlar mı ? ( çünkü bir anda pahalandı daha önce takip ediyordum 16GB'tlık model 2.333 SAR iken 32GB'tlık model 2.500 SAR'dı fiyatlar bir anda fırladı :( )
5-)androidde rahatlıkla yapıpta bunda yapamayacağım başlıca şeyler nelerdir ?
6-)Alırken nelere dikkat edilmeli ?
7-)önereb ceğiniz telefonu çok kalınlaştırmadan çiziklere karşı koruyabilen en iyi kılıf hangisi ?
8-)kılıfsız kullansam aşırı çizik oluşur mu ? (kılıf sevmemde :) )
9-)Türkiye'ye geldiğinde Pasaport kaydı hariç ne yapılmalı ?
10-)Türkiye'de garantisi geçerli mi ? değilse sı pahalı mıdır ve çok kolay arıza yaparlar mı ? yaparlarsa parasıyla da olsa en iyi nerede tamir ettirilebilir ?
11-) dışarıdan androidde ğu gibi otg kablosu benzeri birşeyle flash disk v.s takılabilir mi ?
12-)Jailbreak'ın ne gibi dezavantajları var ?
13-)cihazı Arabistan'dan alıp Türkiye'de çalıştırdığımız için acaba cihaz Apple tarafından falan kilitlenir mi ?

16GB : 1.317 TL
32GB : 1.633 TL

1- bunu anlaman için appstore a girmeyi deneyin açılıyorsa uygulamalara bakın uygulamanın desteklediği cihaxlara bakın (Bunun nedeni eğer android yüklüyse appstore a benzeyen google play açılır.) ama açılmamış kutuda anlaman zor.

2- Almışlen 32gb al çünkü artık oyunlar için 1-2gb standart oldu 16gb yetmeyebilir tabi uygulamalarda çok yer kaplıyabiliyor ioste.

3-Bütün serilerde var sadece beyaz renkli olanda sorun yok.

4-Ucuzlayabilir belli olmaz.

5- jailbreak yapıldığında overclock haricinde herşeyi yapabilirsin.

6- Alırken açılmamış kutu olmasına dikkat et ayrıca orjinal ürün olduğundan emin ol.

7- Bu birazdaha kişisel seçim.

8-Pasaport kaydı dışında birşey yapmana gerek yok.

9-Garantisi trde geçmez parçaları çok pahalı değildir ama kolay kolay arıza yapmaz iphonelar.

10- otg var ama bunun için ekstra aparat alman gerekli.

11- jailbreak zararlı değildir ancak jbli cihazı garantiye yollarsan garantiden çıkar ama sıfırlayıp yollarsan sorun olmaz :)

12- Pasaport kaydını yaptığın sürece hiçbir şekilde kapanma kitlenme olmaz benim arkadaş kaç senedir kullanıyor sorun olmadı hiç.

Invoke

Invoke

Üye
ne fark olur söyleyim, ekranın küçük olur, kalemin olmaz, kalem yapacağın o hareketler olmaz, işte yeni eklenen yazılımsal özellikler vs...

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
ne fark olur söyleyim, ekranın küçük olur, kalemin olmaz, kalem yapacağın o hareketler olmaz, işte yeni eklenen yazılımsal özellikler vs...

kullanım olarak peki neler olur en basiti bluetooth,nfc gibi ?

Invoke

Invoke

Üye
Çoğu sorunun cevabını bilmiyorum sadece, bir ikisine cevap vereyim: Bence 32almalısın aradaki farka değer. Zaten ucuza alıyorsun ordan. Jailbreake artık gerek yok sanıyorum 25pp var. Ayrıca istediğin kadar jb yap androiddeki kadar rahat olamıyorsun. Androidle başlıca farkı budur, android rahattır, ios stabildir =P :D Ayrıca güncelleme alırsın, iosta. =P :D
kullanım olarak peki neler olur en basiti bluetooth,nfc gibi ?

Valla bence önemli özellikler değil, bluetooth mu kaldı, Allah aşkına? :D

MrExpert

MrExpert

Üye
Çoğu sorunun cevabını bilmiyorum sadece, bir ikisine cevap vereyim: Bence 32almalısın aradaki farka değer. Zaten ucuza alıyorsun ordan. Jailbreake artık gerek yok sanıyorum 25pp var. Ayrıca istediğin kadar jb yap androiddeki kadar rahat olamıyorsun. Androidle başlıca farkı budur, android rahattır, ios stabildir =P :D Ayrıca güncelleme alırsın, iosta. =P :D

Jbyi sadece bedava oyun&uygulama olarak görüyorsan sen boşuna jb yapmışsın.

Invoke

Invoke

Üye
Jbyi sadece bedava oyun&uygulama olarak görüyorsan sen boşuna jb yapmışsın.

Sadece öyle görmüyorum diğer mesajımdan anlaşılacağını düşünmüştüm aslında, her türlü daha kısıtlısınız derken.

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
acemıler sunu ogrensın kı Jb bedava oyun demek degıldır. Sadece ekstra gelen uygulama magazasından uygulamaları bedava ındırebılmenızdır. Bu app store uzerınden degıl sonradan yuklenen magaza uzerınden olmaktadır. Jb = root tur bana gore. Ozgurluk

• Beğen
Tepkiler: MrExpert
Invoke

Invoke

Üye
Jb root değildir diyorum işte. Millete acemi diyorsunuz ;ama dönüp bir bakmıyorsunuz. Jb ile yapabilecekler jbsiz iosa göre özgürlük olsa da rootlu androide göre yine kısıtlıdır yani. :)

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

çevremdekiler zengin insanlar değiller hepsinin internet paketi olmuyor nereden atacaklar birşey atmaları gerektiğinde ? :(

Invoke

Invoke

Üye
Bizim de yok internet paketimiz :D

zx6r

zx6r

Üye
16 GB yeter bu kadar teferruata gerek yok 28.000 tane telefon sattım senin kadar soru soranı görmedim git al en sağlamından replikalardan uzak dur.

Invoke

Invoke

Üye
Son iki yıldır belki 1-2 kez kullanmışımdır bluetooth :D
Yetmiyorsa, Note 3 G2 Z1 gibi cihazlara bakın?

Üst Alt