Öneri Androide Yeni Geçtimd

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Androide Yeni Geçtimd
Arkadaşlar dün itibari ile htc mytouch 4G slide aldım. Symbiana göre android gerçekten güzel. ancak sormak istiyorum. Benim telefonum şu anda boş ta yani hiçbir uygulama açık değilken 400 küsür ram harcıyor. sanırım bundan kaynaklı da şarj yetişmiyor telefon. sabah saat 10 gibi şarjdan çıkardım şu saatte yüzde 20 gibi bir şarj kaldı.

Soracağım;

- Telefon şu anda rootlu. eğer rom falan yüklersem telefona telefonda şarj tarafından az da olsa bir düzelme olur mu ?

Eğer düzelme olmayacaksa boşu boşuna rom kurmak istemiyorum. Orjinalin de kalsın..

0MG90

0MG90

Üye
Güzel telefonmuş 2.3 e kadar destek alması kötü ama hayırlı olsun.Sade Android temalı rom kurarsan belki azalır şarj gitmesi.

Invoke

Invoke

Üye
Hayırlı olsun hacı, 400mb fazla bir değer değil, xdadan araştır stabil romları. Orijinal kalıp nolacak hele 2.3se geç gitsin.
Bu saate kadar yani yaklaşık 9saatte %20 kalması normal olada bilir olmaya da bilir. Kullanıma bağlı, hiç kullanmadıysan az kullandıysan pek de normal değil ama şundan olabilir: pilin ömrü azalmıştır, sonuçta ikinci el aldın.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
sana önerim telefonda kullanmadıgın sistem uygulamalarını kaldır onlar gereksiz ram yiyor.ve 3g kullanımda olmadıgı halde en cok şarj yiyenler arasındadır 2g ye al.ve antivirüs programı kullanma.arada bir yükleyip tarat ama

mesutgaga

mesutgaga

Üye
canlı duvar kağıdıda kullanma

Invoke

Invoke

Üye
Rootluysa titanium backup ile temizlik yapabilirsin de boşver önce düzgün bir rom yükle, kullandığından daha iyisi kesin vardır xdada.
Bir de n8i sattın mı hacı?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Ramda sıkntı yok batarya yetmiyodur ...

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Güzel telefonmuş 2.3 e kadar destek alması kötü ama hayırlı olsun.Sade Android temalı rom kurarsan belki azalır şarj gitmesi.
Bir deneyeyim bulursam dediğini kullanırım kısmetse
Hayırlı olsun hacı, 400mb fazla bir değer değil, xdadan araştır stabil romları. Orijinal kalıp nolacak hele 2.3se geç gitsin.
Bu saate kadar yani yaklaşık 9saatte %20 kalması normal olada bilir olmaya da bilir. Kullanıma bağlı, hiç kullanmadıysan az kullandıysan pek de normal değil ama şundan olabilir: pilin ömrü azalmıştır, sonuçta ikinci el aldın.
eyvAllah kardeşim. yok pek kullanmadım. bu süre içerisin de yaklaşık 5 dk konuşma yaptım. yarım saat oyun oynadım. toplam 15-20 dk 3g ( telde 4g yazıyor ) nete bağlandım bu kadar. ayırca bu pil i aldığım kişi sadece 3 ay kullanmış. kendisi amazondan sipariş vermiş eskisi ölmüş
sana önerim telefonda kullanmadıgın sistem uygulamalarını kaldır onlar gereksiz ram yiyor.ve 3g kullanımda olmadıgı halde en cok şarj yiyenler arasındadır 2g ye al.ve antivirüs programı kullanma.arada bir yükleyip tarat ama
2g ye alırsak akıllı telefon dan ne anladık ki :) sistem uygulamarı derken ? x plore gibi mi mesela ?
Rootluysa titanium backup ile temizlik yapabilirsin de boşver önce düzgün bir rom yükle, kullandığından daha iyisi kesin vardır xdada.
Bir de n8i sattın mı hacı?
N8 i sattım kardeşim.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
işin bittiği zaman mobil veriyi kapatabilirsin.2g kullanmayı tercih etmiyorsan.2g de baya hızlı ama oyun datası felan indirirken tekrar 3g yi aç.ayarları kurcalamak bu kadar zor olmamalı :D

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
işin bittiği zaman mobil veriyi kapatabilirsin.2g kullanmayı tercih etmiyorsan.2g de baya hızlı ama oyun datası felan indirirken tekrar 3g yi aç.ayarları kurcalamak bu kadar zor olmamalı :D
Zaten işim bittiğim de mobil veriyi kapatıyorum. ayarları kuracalamak zor değil ama akıllı telefonu 2g de kullanmak biraz komik :)

mesutgaga

mesutgaga

Üye
Zaten işim bittiğim de mobil veriyi kapatıyorum. ayarları kuracalamak zor değil ama akıllı telefonu 2g de kullanmak biraz komik :)
ben 2g ye alıyorum paket aşım datası tükendiği zaman :D vodafone cepnet saolsun :ehe

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: mesutgaga
Invoke

Invoke

Üye
Sen düzgün rom bak hacı, 4.0 4.1 romu filan varsa stabil olan onlardan kur.Romun altındaki yorumlara filan bak iyice. Araştır buradan.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Sen düzgün rom bak hacı, 4.0 4.1 romu filan varsa stabil olan onlardan kur.Romun altındaki yorumlara filan bak iyice. Araştır buradan.
tamam kardeşim. ayrıca daha hiç rom kurmadım hayatımda. kurarken yanlış birşey yaparsam telefona birşey olmaz değil mi ?

Invoke

Invoke

Üye
tamam kardeşim. ayrıca daha hiç rom kurmadım hayatımda. kurarken yanlış birşey yaparsam telefona birşey olmaz değil mi ?

Olabilir, açılış ekranında kalabilir, sonra ortalıkta yardım konuları açarsın :D
2011 xperia alaydın ben, adım adım anlatırdım :ehe =P Neyse hacı, dikkatli oku. Zaten genelde aynı şeylerdir.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
hayirli olsun. pek deneme firsatim olmadi ama deep sleep battery saver uygulamasini dene istersen belki isine yarar. bi de yorumlarda bi arkadas 3g kullanımda olmadıgı halde en cok şarj yiyenler arasındadır demis yani mobil veri kapali olsa da sarj omrunu etkiliyor mu cunku bugun baktim sarj azalmak bilmiyo sonradan 2g modda oldugunu gordum 2g/3g yaptim ama bunla ilgili olabilecegine ihtimal vermedim hic

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Olabilir, açılış ekranında kalabilir, sonra ortalıkta yardım konuları açarsın :D
2011 xperia alaydın ben, adım adım anlatırdım :ehe =P Neyse hacı, dikkatli oku. Zaten genelde aynı şeylerdir.
yani bu rom yükleme markalar arsında değişiyor mu htc de ayrı sony de ayrı mı anlamadım tam :s Dikkatli birşekil de yaparım inşAllah birşey olmuz. symbian da cfw falan yükledim inşAllah onun gibi kolaydır yapması
hayirli olsun. pek deneme firsatim olmadi ama deep sleep battery saver uygulamasini dene istersen belki isine yarar. bi de yorumlarda bi arkadas 3g kullanımda olmadıgı halde en cok şarj yiyenler arasındadır demis yani mobil veri kapali olsa da sarj omrunu etkiliyor mu cunku bugun baktim sarj azalmak bilmiyo sonradan 2g modda oldugunu gordum 2g/3g yaptim ama bunla ilgili olabilecegine ihtimal vermedim hic
eyvAllah. hocam bu gibi programlar pek randuman vermiyor. kısmetse yarın bu 2g olayını test edeceğim. ekranı kıstım telefonu 2g ye aldım.. artık ne anladıysak bu akıllı telefondan . :)

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ben boyle uygulamalari onemsemem ama ekrani kilitleyince interneti kapatiyo arka planda calisan uygulamalari sinirlayip rami temizliyo en azindan ekran kilitliyken ise yarayabilir. ekran cok etki ediyor diyolar ama kisik kullanmak istemiyorum ben biterse bitsin:ehe dikkat edince sarj asiri hizli bitiyomus gibi geliyo ama gunu cikariyo yine de. youtube'da rom yukleme anlatimlari bulabilirsin zor olmaz yuklemesi

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
ben boyle uygulamalari onemsemem ama ekrani kilitleyince interneti kapatiyo arka planda calisan uygulamalari sinirlayip rami temizliyo en azindan ekran kilitliyken ise yarayabilir. ekran cok etki ediyor diyolar ama kisik kullanmak istemiyorum ben biterse bitsin:ehe dikkat edince sarj asiri hizli bitiyomus gibi geliyo ama gunu cikariyo yine de. youtube'da rom yukleme anlatimlari bulabilirsin zor olmaz yuklemesi
ekranı kitlemeden önce zaten ben kendim kapatıyorum internet ayarını :) rom yüklemeden önce recovery mi ne yapılması gerekiyor muş telefona anlayan var mı acaba bu işlem nasıl yapılıyor ?

Invoke

Invoke

Üye
Farklı olabilir ama temelde aynıdır, zor bir şey değil ya iki tık tık bitiyor. :D
Recovery mod yüklenmesi gerek. Anlatımı vardır o sayfalarda bakayım bir.

Üst Alt