Öneri Androide Yeni Geçtimd

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Farklı olabilir ama temelde aynıdır, zor bir şey değil ya iki tık tık bitiyor. :D
Recovery mod yüklenmesi gerek. Anlatımı vardır o sayfalarda bakayım bir.
keşke tık tık la iş bitse :) ben buldum kardeşim ama ingilizce googleden çevirdiğim de ise anlamsız anlamsız cümleler çıkıyor buda link :

Invoke

Invoke

Üye
Sanki zaten rom kurulu filan demiştin sen? Cihazda rootlu adam recovery mod açmıştır belki.
Sen telefonu kapat şimdi açılırken, ses kısma tuşuna bas çek bas çek bas çek, pcde bios açarken düğme basar gibi, bas işte. Belki girer recovery moda.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Sanki zaten rom kurulu filan demiştin sen? Cihazda rootlu adam recovery mod açmıştır belki.
Sen telefonu kapat şimdi açılırken, ses kısma tuşuna bas çek bas çek bas çek, pcde bios açarken düğme basar gibi, bas işte. Belki girer recovery moda.
hayır sadece root edilmiş dedim. şimdi recovery yüklü olup olmadığını nereden bileceğim ? dediğini yaptım yazılar çıktı ?

Invoke

Invoke

Üye
Ne gibi yazılar?Dediğimi yapacaksın recovery yüklü ise girer, değilse normal açılır. Yazılardan kastın.
Reboot phone.
Wipe cache
Wipe System
Install zip from sd card
Advanced options gibi şeyler değil mi? Demek ki cwm yüklü =PBir menü çıktı yani?

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim bak;

juopunut bear diyor altında bir sürü yazı var

daha sonr bir başlık daha var HBOOT yazıyor bunun altında da üç satırlık yazı var

onun altında da FASTBOOT
RECOVERY
FACTORY RESET
SIMLOCK
IMAGİ CRC YAZIYOR ?işte bu yazılar

Invoke

Invoke

Üye
Biraz garipmiş. Recoveryi seçip recovery moda girmeyi dene.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
dediğini yaptım böyle yazılar çıktı

Invoke

Invoke

Üye
Tamam hacı işte recovery mod bu, yüklü yani zaten.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
yani sadece rom yüklemem kalıyor geriye değil mi _

Invoke

Invoke

Üye
Rom yüklemeden önce wipe seçeneklerini yapacaksın ordan.
Sonra Install zip from sd card diyeceksin. zipini seçeceksin (tabi daha önce sdye attın zipi(romu indirdin onu attın)) O kurulacak.

Bir de hepsinden önce roma uygun kerneli flashlaman lazım.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
oooo.... yok arkadaş çıkamam ben işin içinden kalsın rom falan

mesutgaga

mesutgaga

Üye
bence pmleşin.işiniz dahada kolaylaşır

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
Invoke

Invoke

Üye
ne ooo hacı, herşey yapılmış zaten. Recoverye de girdin gördün. Tüm yapacağın anlattığım kadar. :D

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
aslınnda bulmuştum bir tane ama neyse yapamam ben

Invoke

Invoke

Üye
Sen bilirsin...

mcnpl4

mcnpl4

Üye
iki dakkalik is aslinda istersen adim adim yazariz yaparsin zorlasan 10 madde cikmaz adimlarda

mcnpl4

mcnpl4

Üye
anlatimi burdan yapayim eksik yada yanlisim olursa arkadaslar duzeltirler en azindan

bunlar verdigin linkteki rom ve onun gapps dosyasi. gapps dosyasi play store gibi google uygulamalari icin romla ayni sekilde yukleniyor bunlari indirip hafiza kartina atacaksin. linkte kernel de var istersen onu da indir belki ozellikleri isine yarayabilir.
yukleme islemine gecelim

oncelikle wipe islemleri: onceki romun kalinti ve cerezlerini temizler yeni rom daha iyi calisir bu sayede
-wipe data factory reset / acilan menude yes'e gelip tekrar giris yapiyoruz
-wipe cahce / acilan menude tekrar yes
-advanced / wipe dalvic cache / acilan menude yes

rom yukleme
-install zip from sd card / acilan menude install zip from sd card / klasorlerde rom dosyasini nereye koyduysan oraya ulasip dosyayi seciyoruz / acilan menude yes'e gelip giris yapiyoruz
-ayni sekilde gapps kurulumu gerekli
-kernel kurmak istersen yine bu sekilde. tum islemler bitip de telefon uzun sure acilis animasyonunda kalip acilmiyorsa kerneli kurup deneyebilirsin bazi romlar kernel kurulumu istiyor(ilk wipe islemlerini yapmana gerek yok istegine kalmis)

son wipe islemleri
-wipe cache
-adcanced / wipe dalvic cache
reboot system ve acilis.

karisik degil ayni bu sirayla yaparsan sorun olmaz kendini garantiye almak istersen orjinal romun dosyasini bilgisayarinda hazir tutabilirsin flaslarsin bi sorun olursa. ayrica romu kurmadan once backup and restore kismindan hafiza kartina orjinal romun yedegini alabilirsin kurdugun rom hosuna gitmezse bilgisayarla ugrasmadan recoveryden geri yuklersin sonra.
elimden geldigince aktardim umarim isine yarar hatam olabilir arkadaslar duzeltirlerse sevinirim.

Son düzenleme:
Invoke

Invoke

Üye
@mcpaaa Kerneli nasıl flashlıyorsun?

mcnpl4

mcnpl4

Üye
rom yuklemeyle ayni islem yanlis bisey mi yazmisim

Üst Alt