Sony Xperia L Root Yapmak Için Bilgilendirme

Sponsorlu Bağlantılar

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia L Root Yapmak Için Bilgilendirme
ilk öncelikle android dünyasına yeni katıldım gerçekten android farklı bişe baya bi programları var
sorum şu
Root nedir
Rom nedir
Wanam nedir(bu wanam herhalde kişileştirme programı)
benim telefonum Sony Xpreria L yeni çıktı andırid sürümü 4.1.2

bu telefona sadece wanam yükleyip kişiselleştirme oluyormu yoksa root ve rom yüklemek gerekiyormu
eğer böyle bir şey varsa kılavuz olacak bir arkadaş yardımcı olrusa sevinirim
ilk önce neleri temin edip nereden başlamalıyım

Invoke

Invoke

Üye
Root sistem üzerinde degisiklik yapmanı saglayan yetkidir.
Rom kısaca yazılımdır.
Root yapmadan ya da rom yüklemeden de launcherlar ile görselliği değiştirebilirsin...

Wanamı ilk defa duydum pc geçince.bakarım. Dediğin gibi bir Launcher ise roota gerek yoktur, büyük ihtimalle...

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
wanam rootlanmış veya romlanmış telefonu kişisekletirme diye bliliyorum
ayrıca launcher ile görselleştirmeyi biliyorum

Invoke

Invoke

Üye
Dediğin şey ile ilgili bir link atarsan, bakalım?

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
google play linki

buda kendi sitesi herhalde

Invoke

Invoke

Üye
Anladığım kadarıyla, wanamxposed, samsung romlarını kişiselleştirmek için bir uygulama yani xperialara uyumlu değil.
Zaten sitesine girdiğinde üstteki menüden devices kısmına geldiğine galaxy s3 s4 note2 filan var...

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
peki kardeş telefonu rootladıktan sonra rom yüklemeden kişiselleştirme yapılıyormu

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
kastım tema widget filan değil root yetkisi ile neler yapılabiliyor
örnek verebilirmisin

Invoke

Invoke

Üye
kastım tema widget filan değil root yetkisi ile neler yapılabiliyor
örnek verebilirmisin

Her şey, ne kadar örnek versem de az örnek vermiş olurum. Bununla ilgili ayrıntılı konular var onlara bak bence, ama bir iki basit örnek.
+Overclock/Ya da tam tersi de yapılabilir cpu hızıyla oynayabilirsiniz kısacası.
+Bazı uygulamalar root yetkisi ister. Titanium bakcup... setdns...
+Uygulamalarınızın yedeğini alabilirsiniz yani ya da telefona gömülü uygulamaları silebilirsiniz, dns değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde telefona bir uygulamayı gömebilirsiniz. Sistem dosyalarına erişim root izni ister... SystemUI.apk yi değiştirdiniz mesela, yani bildirim çubuğunu ya da açılıştaki animasyonu değiştrebilirsiniz... Swap yapabilirsiniz...
+Bir oyunda hile yapabilirsiniz.
+Muzhiwan diye birinin programı vardır, oyun ya da program indirir, korsan market gibi bir şey bedava... Çinli uygulaması ve cracklidir oyunlar. Asphalt 8 çıktı mesela ertesi gün belki aynı gün muzhiwanda olur, kurarsın oynarsın. Ya da dungeon hunter 4 oyun içi para ister, bir tb dosyasıyla sonsuz para ve gemin olur.
....Kısacası her yere erişim için gerekli yetki.

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
root olayını anladım şimdi
room olayına baktım zaten L için son sürüm var telefonda yüklü
peki root yaptıktan sonra sen dediğin ayarları yapmak için başka bir programmı yüklemeli telefona yoksa telefonun içinden bu ayarlar nasıl yapılıyor

Invoke

Invoke

Üye
Ne ayarı yapmak istiyorsun ki?

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
mesela bildirim çubuğunu değiştirme uygulama alanını büyükmek uygulamaları sd kartta taşıyıp oradan çalıştırılması

Invoke

Invoke

Üye
mesela bildirim çubuğunu değiştirme uygulama alanını büyükmek uygulamaları sd kartta taşıyıp oradan çalıştırılması

Bildirim çubuğunu systemUI.apk bulacaksın, system/app'ın içine atacaksın. xdada araştır. Ya da direk google playde uygulamaları vardır status bar diye arat.
Uygulama alanını büyütmek derken, anlamadım.
link2sd diye bir program var, hiç kullanmadığımdan ayrıntılı anlatamıyorum, araştırman gerek. Forumda vardı diye hatırlıyorum. Ayrıca zaten ayarlar>uygulamalara girdiğinde sd karta taşı seçeneği yok mu?

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
buraya kadar anladım
telefona root yetkisi verecketim netten superone cliks indirdim fakat Xperia L yeni çıktığı için olmadı veya yapan varmı başka bir programmı gerekiyor

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
akşam evde denicem inş olur

Invoke

Invoke

Üye
Adım adım yap, basit bir şey zaten, olmazsa da sadece olmaz. Telefona zarar geldiğini görmedim bu yöntemle.
Yazdığım sürümde denenmiş, çalışıyormuş...

ziyankar55

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim allah razı olsun yaptım
bundan sonraki adımlarda örneğin linksd yükleyip programları sd karta taşıyorum peki diğer işlemler için ne yapmam lazım kişiselleştirme hakkında

Invoke

Invoke

Üye
kardeşim allah razı olsun yaptım
bundan sonraki adımlarda örneğin linksd yükleyip programları sd karta taşıyorum peki diğer işlemler için ne yapmam lazım kişiselleştirme hakkında

sd karta taşımayı başardın? Başka ne soruyorsun diğer adım derken? Ben Lde bildirim çubuğunu değiştirmeye filan gerek yok, benim teldeki eski diye sizin kullandığınızı flashlıyorum sizin ki zaten iyi bir şey =P :D

Üst Alt