Sony Xperia L Root Yapmak Için Bilgilendirme

Sponsorlu Bağlantılar

AlperenCoruk

Üye
Kardeş Sony Xperia L ye Root Atmak İçin Araştırma Yaptım Ama Bir Şey Bulamadım Yardımcı Olurmusun

AlperenCoruk

Üye
Kardeş baktım oraya ama 4.1 için herhalde o
4.2.2 için değil

Invoke

Invoke

Üye
Attığım yöntemi deneyebilirsin ama büyük ihtimalle işe yaramayacaktır. Yapman gereken şey:
-4.1.2 kerneli flashlamak sonra onu rootlamak(attığım linkteki gibi) sonra tekrar 4.2.2 kerneli flashlamak. Yani ayrı ayrı 4.1.2 ve 4.2.2 kernellerinin linkini bulmalısın.

AlperenCoruk

Üye
Kardeş NasılFlashlıcazKardeş Telfonu Ben 4.2.2 ye güncelledim ztn 2 hafta önceKardeş Ben Telfonu NedenRootlamak İstiyorum Biliyormusun:D Çünkü Dahili Depolamadakıleri Hafıza Kartına Taşımak İstiyorum Dahiliden Telfona Telefondan Dahiliye Taşıma Özelliği Var Sd Karta Taşıma yok Buna Çözüm Bulursan Sevinirim Ve Apptosd yu dendım olmuor FolderMount u denemek içinde root gerekiyor ama yorumlara baktım bu prog işe yarıyormuş

Invoke

Invoke

Üye
Acayip bir uygulama buldum. Dene istersen. Türkçeye çevirecek vaktim yok şuan, baya yoğunum. Özelden linkini anlatayım zaten çok basit, anlarsın.
ya da ikinci bir seçenek istersen 4.1.2ye dön rootla. (xperia l 4.1.2 ftf diye arat, indir, flashtool konusu var imzamda ordan bak flashla, sonra root konusundan rootla.)

stph

Üye
Selam forumda yeniyim ve xperia L kullanıcısıyım telefonda 4.2.2 yüklü derleme numarası 15.3.A.1.12 root yapmak istiyorum z1'in camera uygulamalarını portlamışlar xperia L'ye göre.. açıkçası bu kanularda pek birşey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

Invoke

Invoke

Üye
Selam forumda yeniyim ve xperia L kullanıcısıyım telefonda 4.2.2 yüklü derleme numarası 15.3.A.1.12 root yapmak istiyorum z1'in camera uygulamalarını portlamışlar xperia L'ye göre.. açıkçası bu kanularda pek birşey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

Yukarı da anlatmışım zaten.
Önce 4.1.2 kernelini flashlamalı sonra root yapıp tekrar 4.2.2 kernelini flashlamalısın.
Kernel flashlamak için flashtool kullanabilirsin yalnız bak altını çiziyorum, flashmodda yapıyorsun bu işlemi. İndireceğin kernel .ftf uzantılı olacak. Flashtool konusu imzamda var. Root konusu da imzamda var. Tek yapman gereken googledan xperia l 4.1.2 ve 4.2.2 kernelini bulmak.

stph

Üye
Cvp için teşekkürler dostum yalnız bana çok karışık geliyor hiç denemedigim için daha pratik anlatımı yokmu bunun mesela 4.1.2'yi yüklemeden 4.2.2 üzerinden olmuyormu bir çok siteye baktım destan gibi yazmışlar birde flashtool yapmak digerlerinden basit mi?

Invoke

Invoke

Üye
Cvp için teşekkürler dostum yalnız bana çok karışık geliyor hiç denemedigim için daha pratik anlatımı yokmu bunun mesela 4.1.2'yi yüklemeden 4.2.2 üzerinden olmuyormu bir çok siteye baktım destan gibi yazmışlar birde flashtool yapmak digerlerinden basit mi?

Flashtool, kernel(4.1.2) flashlamak için kullanacağın program.
İmzdaki yöntem ile olmuyor 4.2.2 üzerinden ama başka yöntemler de vardır, onun için biraz araştırman gerek.

Üst Alt