Haber Symdroid Gerçek Oluyor Galiba...

Sponsorlu Bağlantılar

kcr

Üye
    Konu Sahibi
Symdroid Gerçek Oluyor Galiba...
Emre Aktaş diğer konuda Symdroid adında bir projenin bilgisini ve vermişti. Bloga göz attım; proje üzerinde çalışan Alex Sárkány. Çalışması Symbian üzerinde Dalvik emülatörle Android uygulamaları çalıştırabilmeyi amaçlıyor. Projenin büyük oranda başarılı olduğunu, emülatör sayesinde düşük donanıma sahip symbain cihazların bile Android uygulamaları çalıştırabileceğini iddia ediyor. Halihazırda denemelere devam ettiğini, apk programların daha hızlı çalışmasını sağlayacak düzeltmeleri yaptığını, projenin çalışır halinin videosunu 7 ekim tarihinde yayınlayacağını .

• Beğen
Tepkiler: soyupakhasan, Neagf ve rzgzm

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Hayde gozunuz aydin. Ben windows mobile htc hd2 de androidin gercek romunu kurmustum. Xda yapmistim baba

NokiaBeLLe

NokiaBeLLe

Üye
video paylaşacagına betasını koysaya bence yapamıyacak

MaxWheel

MaxWheel

Üye
fake diyenler de cok ama ?

MaxipmaN

Üye
c6 hill climb açsa yeter betası çıkacak bi de adam gibi olanı beklicez

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Işık göremiyorum bu proje de olacaksa da hayırlı olsun :oke:

fatih54102

fatih54102

Üye
fake

furkann20

furkann20

Üye
(pureview 808 dışındaki)
800 mhz işlemci - 256 mb ram civarlarında dolaşan symbian telefonlar ile android deneyimi kesinlikle yaşanamaz.
Hadi bi mucize oldu yüklediniz diyelim, galaxy young vb. kullanıyormuş gibi olursunuz, 2.3 sürümünü kullanacağınıza symbian kullanın daha hızlıdır en azından...

• Beğen
Tepkiler: -efşan

Emre

Üye
Ben Alex ile Konuşuyorum Olay GerçekAma Yüksek düzeyde Apk Açmıyor

• Beğen
Tepkiler: AHMED...
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
(pureview 808 dışındaki)
800 mhz işlemci - 256 mb ram civarlarında dolaşan symbian telefonlar ile android deneyimi kesinlikle yaşanamaz.
Hadi bi mucize oldu yüklediniz diyelim, galaxy young vb. kullanıyormuş gibi olursunuz, 2.3 sürümünü kullanacağınıza symbian kullanın daha hızlıdır en azından...
Android yüklenmicekki androidin uygulamalarını açıcak

Emre

Üye

yeauw

yeauw

Üye
bu gerçek olursa ki bence olmaz verimli olmayacagını düşünüyorum belle kadar stabil olmayacaktır çünki şuan android de 700 mb ram ile çalışan telefonlar bile kasıyor belleli cihazlarda okadar donanım yok .. Başarılar Allah yardımcıları olsun :))

MaxipmaN

Üye
(pureview 808 dışındaki)
700 701 603 e ne eşşek mi bilmeden boş muhabbet yapma

• Beğen
Tepkiler: WanWan, mahmut. ve can_huso_sulo

kcr

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşların da yukarıda belirttiği gibi, proje apk programları Symbian üzerinde çalıştırma amaçlı. İşletim sistemini komple değiştirmekle programları emülatör aracılığıyla çalıştırmak arasında dağlar kadar fark var.
Yanlış hatırlıyorsam düzeltin; Android işletim sisteminin sürekli yüksek donanıma ihtiyaç duyması temel kod diziminden kaynaklanan bir sorun ve düşük donanımlarda çalışabilmesini sağlamak için Android'i baştan yazmak gerekiyor. Ancak Symbian başlı başına stabil bir sistem ve böyle bir emülatör denenmediği için de "imkansız, çalıştıramaz" demek önyargılı bir yaklaşım olur. Kaliteli bir yazılımla pekâlâ mümkün. Yeter ki yazılsın; iş yazılımda biter...

Son düzenleme:
0343434

0343434

Üye
Ama Nokia 01/01/2014 de mağazaya yeni uygulamaların eklenmesini durduracağı için geliştiren kişi bu işten vazgeçebilir.Sonuçta babasının hayrına yapmıyor bunu.

furkann20

furkann20

Üye
700 701 603 e ne eşşek mi bilmeden boş muhabbet yapma

1 ghz işlemci neye yetecek ? ha 800 mhz ha 1000 mhz ne kadar fark var ki?
Sony neo serilerinde de o dediğin süper telefonların (700 701 603) özellikleri var kasım kasım kasılıyor.

Araştırıp, denemeden atlama herşeye

NokiaBeLLe

NokiaBeLLe

Üye
ne diyon kardeş sen konuyu bir oku bence symbian üzerine android kurulacak yazmıyor bir uygulama ile android uygulamaları açmana yarayacak yazıyor sen niye boşa tartışıyon ki

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Napsak inansak mı :hmmm

respection123

Üye
He ya zamanında az symbian için mod kullanmadık. Az cfw yapmadık.

M@cros

M@cros

Üye
Java emulatörü gibi olacak herhalde.Zaten bizim telefonlarda jar uygulamaları emulatörle çalışıyor diye biliyorum.

Üst Alt