Haber Windows Phone Satışları Artmaya Devam Ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone Satışları Artmaya Devam Ediyor

Microsoft'un akıllı telefon işletim sistemi Windows Phone geçtiğimiz mali çeyrek yıllarda olduğu gibi 2013 3. Çeyrek'te de artmaya devam etti.
Kantar World Panel'in açıkladığı rapora göre Windows Phone akıllı telefon satışları 2013 3. çeyreğinde 10 milyon adedi geçti.Açıklanan 2013 2.çeyrek rakamlarına göre Nokia, %3.3 pazar payıyla 7.4 milyon Lumia satışı gerçekleştirmişti. Kantar tarafından açıklanan rapora göre ise Nokia Lumia serisinin bulunduğu akıllı telefon segmentinde %4.3 pazar payına ulaşmış durumda. Buna göre Nokia 2013 3.çeyreğinde 9.5 milyon Lumia satışı gerçekleştirmiş oluyor. Windows Phone platformunun diğer üretim ortakları hTc,Huawei ve Samsung'un Windows Phone telefon satışları da eklenince 2013 yılı 3.çeyreğinde Windows Phone akıllı telefon satışlarının 10 milyon rakamını bir kaç yüz bin geçtiği anlaşılıyor.

Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmış olmasının henüz bu rakamlara yansımadığını da belirtelim. Bu satın almanın etkileri muhtemelen 2013 4. Çeyrek veya 2014 1. Çeyrek dönemlerinde olumlu veya olumsuz kendini göstermeye başlayacaktır.

respection123

Üye
haber için :tşk:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
haber için :tşk: galiba androidin tahtı yavaş yavaş sallanmaya başlıyor galiba :ehe

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Geleceğin işletim sistemi Windows Phone dur.

ferit.61

ferit.61

Üye
Güzel bir haber.
Ne kadar hızlı gelişir ve satılırsa bizler için o kadar faydalıdır.

skynet

Üye
8.1 den sonra wp coşacaktır :yuru

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
:tşk:

csH

csH

Üye
ben bu tablodan hiçbişey anlamadım o sonuçlara göre Nokia nın satışları %3 azalmış ve Nokia sadece Windows phone da satmıyor

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
ÖEY

ÖEY

Üye
8.1 den sonra bence bayağı bir ivme kazanacak yukarı doğru satışlar.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
ben bu tablodan hiçbişey anlamadım o sonuçlara göre Nokia nın satışları %3 azalmış ve Nokia sadece Windows phone da satmıyor
bende sana katılıyorum tabloda satışların azaldığı görünüyor gibi geldi bana

4MaGuS

4MaGuS

Üye
her şeyi anladım da ben ordaki diğer kısmı nasıl o kadar yüksek aklım almıyor başka ne gibi marka kaldı vardır bir sürü markada onların pazar payıda toplam alındığında azımsanmayacak düzeyde

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bende sana katılıyorum tabloda satışların azaldığı görünüyor gibi geldi bana
evet bir azalma var fakat satışlar değil pazar payında. Fakat yıllık bazda değil bir önceki 3.çeyreğe göre azalmış. Bunun sebebi de pazarın bir önceki yılın aynı dönemine göre %20 civarında büyümüş olması. Yoksa Nokia 2011 yılında 11milyon,2012 yılında da 10milyon civarında akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Sonuç olarak neredeyse 3aylık donemde önceki yıl genelinde sattığı kadar akıllı telefon satmış.

• Beğen
Tepkiler: OozyStaw ve PureFood
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Güzel haber, asıl büyük çarpışmalar WP9 zamanında yaşanacaktır diye düşünüyorum. O zamanlar geldiğinde bambaşka savaşlar olacaktır. Bu savaşların bizlere yaraması dileğiyle diyorum :bira:

musti15fb

Üye
Bencede bir ihtimal 8.1 geldiğinde satışlar biraz daha artar. Samsung, Android'i bıraktığı zaman zaten Android büyük düşüş yaşayacaktır. Özellikle alt seviye cihazlarda da WP üst seviye gibi stabilliği sağlarsa büyük ihtimal alt segmentte de olsa WP ikinciliğe çıkar. Eğer IOS, her güncellemesinde farklı bir yazılım hatası verirse onunda yeri pek sağlam olmaz ama tabii bu öngörü birkaç yıl sonrası için...

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
bence samsung androidi bırakmamalı.eğer bırakıp mesela megoo ya geçerse onun için daha iyi olur diye düşünüyorum..Ms cotanayı ve wp Blue güncellemesini 2014 yılının başlarında verebilirse eğer işte 2014 yılında patlama yapar eğer veremezse daha bekleriz

Üst Alt