Üniversite Bölüm Seçimi Tavsiyeler

Sponsorlu Bağlantılar

manax

manax

Üye
    Konu Sahibi
Üniversite Bölüm Seçimi Tavsiyeler
Selamlar öncelikle :)
Arkadaşlarım abilerim ben bu sene liseye başladım.Hedefim sağlık meslek lisesiydi ama nasip değilmiş olmadı şuan anadolu lisesinde okuyorum . Hedefim sağlıkçı olmaktı sağlık tutmayınca fikrim değişti ve şuan kafamda hiçbir meslek yok önümde 4 sene var daha ne olur bilmem ama üniversitede hangi alana yönelmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorumm :)

Invoke

Invoke

Üye
Çalış bir sürü tıp mf3 tıp oku. ? Ama çok çok çalışman lazım.

• Beğen
Tepkiler: achambo
achambo

achambo

Üye
gidebilirrsen tıpa git yoksa sağlık alanında bölümler var :oke:

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ben de senin gibi Saglik Meslek lisesini istiyordum.Anadolu lisesine gidiyorum.Sonradan yabanci dil sectim :)

manax

manax

Üye
    Konu Sahibi
tıp benim için baya zor gelmeye başladı zaten sağlıkçı olmaktanda eskisi kadar cazip gelmiyo şuan kafamda pdr veya inşaat mühendisliği olabilir diyorum eşit ağırlık okuycam inşallah ne dersiniz ?

Invoke

Invoke

Üye
İnşaat mühendisliği varsa eşit ağırlık neden okuyorsun?

Fatic

Fatic

Üye
tıp benim için baya zor gelmeye başladı zaten sağlıkçı olmaktanda eskisi kadar cazip gelmiyo şuan kafamda pdr veya inşaat mühendisliği olabilir diyorum eşit ağırlık okuycam inşallah ne dersiniz ?
Eşt agrlk okuyacaksan siyasal okumani tavsye ederm ama siyaset istemiyorsa iktisat okuyablrsn ama tavsyem iyi bir ünverste olsn yoksa gelecgi pek parlk degil

manax

manax

Üye
    Konu Sahibi
Invoke

Invoke

Üye
Kardeş, fen olmadan, inşaat mühendisliği çok zor, hadi kazandın fizik temeli olmadan da üniversitede uğraşırsın.

manax

manax

Üye
    Konu Sahibi
eşit ağırlıktan gidebilicegim bölümler ya da o bölümden çıkan meslekler ne az çok biliyosundur ?

Invoke

Invoke

Üye
eşit ağırlıktan gidebilicegim bölümler ya da o bölümden çıkan meslekler ne az çok biliyosundur ?

iktisat, işletme, siyasal bilimler, hukuk...Yeni sisteme göre sınavda zaten tm okusan da mf bölümlerinden ya da mf okusunda tm bölümlerinden tercih yapabiliyorsun. Zaten artık bölüm kalmadı o eskiden kendi bölümün dışından tercih yapınca az puan alıyordun artık o yok. Mesela atıyorum sayısal okuyorsun gidip savcı olabilirsin. Tabi yine lysde tm derslerini yapman lazım.

manax

manax

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler . sanırsam bölüm seçimi tarzındada bişey kalmamış şuan görmek istedigim dersler tek tek seçicekmiim sanırsam