Karşılaştırma Z1 vs Z Ultra Ekran Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Z1 vs Z Ultra Ekran Karşılaştırması
İkisi de triluminos kullanıyor ama Z1 bir adım geride duruyor, sonyblogda yazana göre zultra xperialar arasındaki en iyi ekrana sahipmiş ve z1den daha iyi sunuyormuş renkleri... Açılı baktığımızda ZUltranın Z1e göre daha iyi durduğunu görüyoruz... Resimleri koyayım, yorumu size bırakayım.

Son düzenleme:

kaanslmz

kaanslmz

Üye
Z Ultra harbiden güzel cihaz...

chun02

chun02

Üye
Bu yeni TRILUMINOS ekranlar hakikaten amoledi sollar gibime geliyor

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Zor sollar, triluminos dedikleri olay renk seçeneğini arttırmışlar, mesela yeşil ile mavinin arasındaki tonlar daha fazla, yani daha iyi sunacak bize renkleri ama ekran yine tft ekran. Z1e baktığımızda açısında sorunlar yaşıyor, başka testlere de baktım da, z1'in ekranı beni pek cezbetmedi. Zultra öyle değil ama; aslında kağıt üzerinde aynı ekranlara sahipler ama testlere göre yukarıdaki resimlerden de anlaşılacağı gibi her açıda ZUltra daha önde ve sorunsuz duruyor....

• Beğen
Tepkiler: Buğra
chun02

chun02

Üye
En azından AMOLED gibi renkleri gereğinden fazla abartmaz

• Beğen
Tepkiler: comando_legend
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Şu cihazlar gelse de yanyana koyup bir baksam... :zzz:
Zultranın boyutunu dert etmiyorum, kamerası, flaşı olmaması ve sesini dert ediyorum. Bir de acaba 6.5mm daha çabuk ısınmaz mı diyorum, kendi kendime. Dün G2yi eledim. Ya bu ikisinden birini alırım ya da Ray kullanmaya devam ederim :D
En azından AMOLED gibi renkleri gereğinden fazla abartmaz

Orası öyle...

oktaygezgin

oktaygezgin

Üye
xperia z ultra aşırı büyük o telefon hangi cebe sığar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
kış zamanı taşımak sorun olmaz ama yaz zamanı taşımak (telefon'un yarısı cep'te yarısı cebin dışında:D)biraz acaip olur

Sığar hacı, pantolona ya da cekete göre değişir. Erkek adam dar kot giymeyeceğinden sorun yok :D

boran9999

boran9999

Üye
Sony bir türlü şu kontraks sorununu halledemedi z1 de siyahla beyaz arası geçişlerdeki solgunluk açıkca görünüyor ultra biraz daha iyi ama tam olmamış .

fk555897

fk555897

Üye
Z Ultra çok güzel görüntü sağlıyor.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Z Ultra çok güzel görüntü sağlıyor.

Aynen, çok hoşuma gidiyor, zultra. Tasarımı, ekranı, o inceliği... Çok iyi bence :D Ama Z1'in de kamerası ve hoparlörü var. ZUltrada Exmor RS sensörü bile yok. 2011lerdeki Exmor R sensörü var.. Z1de ön kameraya konulan sensör Zultrada arka kamerada :D Flaşı bile yok... :zzz: Belki olsa 6.5mm olmazdı ama sonuçta yok... Kararsız kaldım kısacası :D

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
Aynen, çok hoşuma gidiyor, zultra. Tasarımı, ekranı, o inceliği... Çok iyi bence :D Ama Z1'in de kamerası ve hoparlörü var. ZUltrada Exmor RS sensörü bile yok. 2011lerdeki Exmor R sensörü var.. Z1de ön kameraya konulan sensör Zultrada arka kamerada :D Flaşı bile yok... :zzz: Belki olsa 6.5mm olmazdı ama sonuçta yok... Kararsız kaldım kısacası :D

Konudan sapmış gibi olucak ama g2 yi niye eledin?Çok merak ettim valla:islik

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Konudan sapmış gibi olucak ama g2 yi niye eledin?Çok merak ettim valla:islik

Tam olarak elemiş de sayılmam aslında ama Z1in ses kalitesinin ve kasasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. (Boşlukları saymazsak) Daha sağlam daha hoş duruyor. Ben açıkcası samsung tasarımı sevmiyorum g2de bildiğimiz çakma s4 tasarımı, g proda çakma note 2 :D Bir de hafıza kartı desteği sıkıntı :/ Bir de sony alırsam doomlord reisten faydalanırım :D
Ama z1in de kocaman boşlukları ve g2nin ıps ekranı da olunca dediğim gibi tam olarak da elemiş değilim ... Ha bir de fiyatı var g2nin avantaj olarak :)