Öneri Casper Via 3216 Alınır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Casper Via 3216 Alınır Mı?
Merhaba,

Ben Casper via a3216 model telefon çok hoşuma gitti. Yalnız özelliklerine göre fiyatı uygun mu?

---

EKLEME: Maddi imkanlar yüzünden telefon hayallerimi erteliyorum. Telefonu birçok kez kullanma fırsatım oldu. Gerçekten iyi bir telefon, almak isteyen olursa öneririm. Özellikle tasarımı kendine hayran bırakacak cinsten.

Son düzenleme:

chun02

chun02

Üye
Bence hiç iyi değil adreno 203 de ne öyle git adam akıllı bişey al SONY,SAMSUNG vs.

• Beğen
Tepkiler: HighCore ve .caner.
T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Önerebileceğiniz bir model var mı? Bu fiyat aralığında.

Nokia 720 ile kıyasladım. Açıkçası Casper'ın özellikleri daha iyi gözüktü bana.

Son düzenleme:
Elektr0

Elektr0

Üye
Discovery 4.7 inç ekran büyük gelmezse 650 TL den telpa garantili bir cihaz... incele derim Casper almak şuan için gereksiz. discoveryi kesin al demiyorum tabi :) casper da yerli üretici General mobile da abd de kurulmuş turk şirketidir AR-GE olarak çalışma göstermemişlerdir.(kendi mühendisleri ile tasarım ekran işlemci vb geliştirmemişlerdir ) fakat General mobile yurt dışı fiyatlarını birebir türkiye getirmiş 600 TL den satmış 1 ay sonra 50 TL zam yapılmıştır şuan telefonu kullanmaktayım S3 ile farklı yok Ekran daha kaliteli IPS paneldir. S3 ün amoled ekranından daha parlak ve beyaz dengesi iyi. Samsung amoled ekranları S4 ile adam etti.

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Arka kapak çıkmıyor bildiğim kadarıyla. Ben arka kapağı çıkan bir telefon istiyorum. :(

Peki Casper'ı şu an piyasada satılan kaç TL'lik bir telefonla kıyaslayabilirim? Performansı S3'den iyi diyenler var da. İnandırıcı gelmedi açıkçası.

Elektr0

Elektr0

Üye
Arka kapak çıkmıyor bildiğim kadarıyla. Ben arka kapağı çıkan bir telefon istiyorum. :(

Peki Casper'ı şu an piyasada satılan kaç TL'lik bir telefonla kıyaslayabilirim? Performansı S3'den iyi diyenler var da. İnandırıcı gelmedi açıkçası.

arka kapak çıkıyor discovery diyorsan :) tarayıcı mükemmel çalışmakta arayüz rahat açlışıyor S3 de ki gibi rehbere girince bekleme yapmıyor şişmiyor :) + 4.2.1 jelly bean ile geliyor telefonun işlemcisi 4 çekirdeki 1.2 Ghz Cortex A7, GPU PowerVR SGX544 286 mhz S3 ün GPU dan güçlü GPU var yani :) 32 Gb hafıza kartı takılıyor ve hafıza karta oyun uygulama kurulabiliyor.. Casper daha az donanımı daha pahalıya sunmakta ama bu işler kişiin zevkine alakalı ben sana önerdim sadece telefon güzel ama Casperda almak istersen alabilirsin stock android arayüzü kullanıyor nexus serisi gibi güncelleme verirse sıkıntısız direk verir casper arayüz felan ugraşmıyor :)

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. :)

Yalnız yukarı da belirttiğim gibi Casper'ı şu an anda piyasada satılan kaç TL'lik telefonlarla kıyaslayabilirim? Yani vereceğim paraya değer mi?

Bu arada GM Discovery'i inceliyorum, tekrardan teşekkürler.

Elektr0

Elektr0

Üye

Yalnız yukarı da belirttiğim gibi Casper'ı şu an anda piyasada satılan kaç TL'lik telefonlarla kıyaslayabilirim? Yani vereceğim paraya değer mi?
Hangi özelligini kullanacagına baglı mesela oyun oynamayacaksın cift hatlı telefon istiyorsun bence sana yeter ama yok ben oyun oynayacagım dersen yarı yolda bırakır kamera olarak orta sınıfda yer alıyordur 8 mp yazdıgına bakmamak gerek :) bulundugu segmentte Discovery var ki yarışamaz asla :D ama tekrarlayacagım eğer beğendiysen sen kullanacaksın başka biri degil kendi kararlarını kendin vereceksin :) Dh.com da video incelemesi var bu link ten izle

LimePie

LimePie

Üye
gmd tabiki hiç düşünmene gerek yok casper yanında cücük kalır :D

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Normalde GMD özellik olarak Casper'dan kat kat daha iyi, ama tasarımı pek hoşuma gitmedi. Fakat mantıklı düşündüğüm zaman da, çok daha yüksek özellikli telefonu neden daha ucuza almayayım diye düşünüyorum. :/

General Mobile yeni bir akıllı telefon çıkartmayı planlıyor mu?

chun02

chun02

Üye
General Mobile Discovery mini gelicek diye söylentiler var ama kesin birşey yok

Invoke

Invoke

Üye

Bu arada GM Discovery'i inceliyorum, tekrardan teşekkürler.

Değmez, gmd daha iyidir.Xperia L alabilirsin, Galaxy S3 alabilirsin...

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Şu anda telefon arayışımı sonlandırdım. :( Tasarım olarak Casper dışında hoşuma giden bir ürün yok, Casper'ada olumlu gözle bakılmadığı için şu anda telefon arayışımı sonlandırdım.

Bu arada 'değmez' diyen arkadaşlar nedenini de belirtirse daha iyi olur. Aradaki farkları daha net görmek istiyorum da.

Invoke

Invoke

Üye
Şu anda telefon arayışımı sonlandırdım. :( Tasarım olarak Casper dışında hoşuma giden bir ürün yok, Casper'ada olumlu gözle bakılmadığı için şu anda telefon arayışımı sonlandırdım.

Bu arada 'değmez' diyen arkadaşlar nedenini de belirtirse daha iyi olur. Aradaki farkları daha net görmek istiyorum da.

nedeni, adreno 203 gpu

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
kardes gmd en mantıklısı hem oyle gormekle olmuyo al bı elıne ıncelık var hafıflık var kalıte var hız var daha ne olsun

• Beğen
Tepkiler: Elektr0
chun02

chun02

Üye

Bu devirden sonra adreno 203 lü bi telefon alınmaz artık kardeşim bence ya Xperia L al yada GMD AL

caglar b

caglar b

Üye
Xperia l alabilirsin opengl 3.0 destekli gpu su var

• Beğen
Tepkiler: Elektr0
Elektr0

Elektr0

Üye
Xperia L de yarışamaz GMD ile ama tasarımsal olarak hoş durmuyorda degil. Arkadaşlar Via 3216'nın adreno 203 grafik birimi için alma demişler ama a3216'nın ekranı qHD oldugu için yeterli aslında. Güçlü oyunları oynatmasada oyun oynayan biri de degilsen her türlü yeter. qHD filmleri rahatlıkla izleyebilirsin

Invoke

Invoke

Üye
Xperia L, Gmd ile performans olarak yarışamaz ama olayın bir de xda yönü var bence çok önemli :)
Ama daha pahalı fiyata daha düşük donanımlı sony marka cihaz almak mı....
yoksa daha ucuza aynı özelliklerde regal mi gibi oldu :D
GMD! Almayanı dövüyolar =P

Elektr0

Elektr0

Üye
Xperia L, Gmd ile performans olarak yarışamaz ama olayın bir de xda yönü var bence çok önemli :)
Ama daha pahalı fiyata daha düşük donanımlı sony marka cihaz almak mı....
yoksa daha ucuza aynı özelliklerde regal mi gibi oldu :D
GMD! Almayanı dövüyolar =P

Ben xperia L alın demiyorum ki yazdıklarımı iyi oku :D Via3216 hakkında yorum yaptım ... GMD almak zorunda da degil ki kişi istedigi ürünü alır ki bu kişinin zevkine kalmış kimse de karışamaz bu duruma fanlık yapmakta gerekmez Casper almak istiyorsa alır ama gelmiş konu açmış öneri istiyor GMD adında Kral var incele deriz gerisi o kişiye baglı yani
GMD almayana da laf yok :) ben araba da protonu severim sen Toyota dan inmezsin

Üst Alt