Öneri Casper Via 3216 Alınır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
Ben xperia L alın demiyorum ki yazdıklarımı iyi oku :D Via3216 hakkında yorum yaptım ... GMD almak zorunda da degil ki kişi istedigi ürünü alır ki bu kişinin zevkine kalmış kimse de karışamaz bu duruma fanlık yapmakta gerekmez Casper almak istiyorsa alır ama gelmiş konu açmış öneri istiyor GMD adında Kral var incele deriz gerisi o kişiye baglı yani
GMD almayana da laf yok :) ben araba da protonu severim sen Toyota dan inmezsin

Sen beni yanlış anladın ben zaten senin "xperia L alın" dediğini iddaa etmedim.
Fanlığımda yok, zorla gmdde aldırmıyorum, banane zaten. İster alır ister almaz. Bir cümle kurdum... Sonra regal reklamına benzedi sonunu öyle bitirdim. Az espiri yaptım gibi düşünebilirsin :D Almayanı dövüyorlar reklamı hatırladıysan? :D

caglar b

caglar b

Üye
Xperia L de yarışamaz GMD ile ama tasarımsal olarak hoş durmuyorda degil. Arkadaşlar Via 3216'nın adreno 203 grafik birimi için alma demişler ama a3216'nın ekranı qHD oldugu için yeterli aslında. Güçlü oyunları oynatmasada oyun oynayan biri de degilsen her türlü yeter. qHD filmleri rahatlıkla izleyebilirsin
Xperia l de krait tabanlı işlemci ve adreno 305 var gmd nin 4 çekirdekli işlemcisi daha eski bir mimari o yüzden xperia l daha avantajlı

Invoke

Invoke

Üye
Xperia l de krait tabanlı işlemci ve adreno 305 var gmd nin 4 çekirdekli işlemcisi daha eski bir mimari o yüzden xperia l daha avantajlı

Olabilir... Ayrıca adrenoların optimizasyonu da iyi oluyor. Gayet sorunsuz oynarsın oyununu.

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
GMD Casper'a göre çok daha iyi bir telefon da, tasarımı bir türlü hoşuma gitmedi. :)

Kafayı yiyicem telefon bakmaktan. :D

Elektr0

Elektr0

Üye
Sen beni yanlış anladın ben zaten senin "xperia L alın" dediğini iddaa etmedim.
Fanlığımda yok, zorla gmdde aldırmıyorum, banane zaten. İster alır ister almaz. Bir cümle kurdum... Sonra regal reklamına benzedi sonunu öyle bitirdim. Az espiri yaptım gibi düşünebilirsin :D Almayanı dövüyorlar reklamı hatırladıysan? :D

direk aklıma o geldi zaten :D ama konuyu açan arkadaşa saygı duymak lazım GMD almayanı dövüyorlar dersek yalnış etkilenebilir . GMDiscovery bende de var çok memnunum kötü felan da degil yani ama Via a3216 nın kullanım amacına görede kötü bir telefon olmadıgını söylememiz gerek. adreno 203 qhd ekranda sadece güçlü oyunlar oynatmaz arkadaş bunu bilsin ama geride kalan bütün işler için yeterli bir grafik birimidir... Cortex A5 quad core işlemcisi ile tarayıcıdada sorun yaşamayacaktır :)

istedigi kadar krait tabanlı işlemci olsun da GMD nin işlemci nasıl eski bir mimari oluyor yaa daha yeni çıktı bu mimarı Cortek A7 eski degil yenidir PowerVR SGX544 grafik birimi adreno 305 den daha güçlüdür. 2013 de çıktı bu işlemci ve xperia L nin Qualcomm işlemcisinden 2. kat daha güçlüdür.
Olabilir... Ayrıca adrenoların optimizasyonu da iyi oluyor. Gayet sorunsuz oynarsın oyununu.
GMD nin işlemci mimarisi eski degil kardeşim yeni :)

Invoke

Invoke

Üye
Eyvallah, birine bir şey dediğim yok yani :D Daha fazla konuyu kirletmeden, :koş:

Elektr0

Elektr0

Üye
GMD Casper'a göre çok daha iyi bir telefon da, tasarımı bir türlü hoşuma gitmedi. :)

Kafayı yiyicem telefon bakmaktan. :D

kardeşim biz sana önerdik ister alırsın ister almazsın GMD S3 den bazı konular da iyi yani ama tasarımı begenmeye bilirsin herkes aynı şeyi begenecek diye bir şey söz konusu degil zaten :):oke:

caglar b

caglar b

Üye
direk aklıma o geldi zaten :D ama konuyu açan arkadaşa saygı duymak lazım GMD almayanı dövüyorlar dersek yalnış etkilenebilir . GMDiscovery bende de var çok memnunum kötü felan da degil yani ama Via a3216 nın kullanım amacına görede kötü bir telefon olmadıgını söylememiz gerek. adreno 203 qhd ekranda sadece güçlü oyunlar oynatmaz arkadaş bunu bilsin ama geride kalan bütün işler için yeterli bir grafik birimidir... Cortex A5 quad core işlemcisi ile tarayıcıdada sorun yaşamayacaktır :)

istedigi kadar krait tabanlı işlemci olsun da GMD nin işlemci nasıl eski bir mimari oluyor yaa daha yeni çıktı bu mimarı Cortek A7 eski degil yenidir PowerVR SGX544 grafik birimi adreno 305 den daha güçlüdür. 2013 de çıktı bu işlemci ve xperia L nin Qualcomm işlemcisinden 2. kat daha güçlüdür.
GMD nin işlemci mimarisi eski degil kardeşim yeni :)
Mtk nın en iyi ikinci işlemcisi gmd de kabul, powervr yede lafım yok sonuçta iphonelerde kullanılan bir gpu ama opengl 3.0 ın eksikligi kötü yeni oyunlar çıktıkça eksikligi hissedecegiz

Elektr0

Elektr0

Üye
Mtk nın en iyi ikinci işlemcisi gmd de kabul, powervr yede lafım yok sonuçta iphonelerde kullanılan bir gpu ama opengl 3.0 ın eksikligi kötü yeni oyunlar çıktıkça eksikligi hissedecegiz

İşlemcisi eski degil yani yeni bir mimari kullanmakta mimarinin amacı az enerji tüketimi ama performans kaybı olmadan :) 28 nm üretim teknolojisi bulunmakta şuan marketkte oynatmadıgı oynatamadıgı oyun yok gpu'nın varsın opengl 3.0 olmasın :)

fk555897

fk555897

Üye
Bence 3 telefonu da incele ama Casper A3216 alma. Xperia L ve GMD'yi incele.

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum, Casper Via a3216'nin özelliklerine sahip bir telefon sizce kaç TL'ye satılmalı?

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Tas catlasin 700 ama daha iyi si 650 gmd

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Hım anladım :) Telefon şu anda, 638 TL'ye satılıyor. Yalnız malzeme kalitesi de iyi gözüküyordu.

GMD özellikleri çok iyi, hatta fiyatına göre inanılmaz da, tasarımı bir türlü hoşuma gitmedi. :/Bu telefon çift sim kartlıymış. Genelde bu tür telefonlar daha yüksek radyasyonlu oluyormuş. Ben tek kart takacağım, bir sorun olur mu?

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Hayır olmaz

Kerim.

Kerim.

Üye
Discovery varken bunu alirsaniz paraniz cope gider :)

• Beğen
Tepkiler: Dede
T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Discovery'nin tasarımını ve malzeme kalitesini beğenmediğimi söylemiştim. :) Ayrıca o kadar kötü bir telefon olduğunu da sanmıyorum.

Öneriler ve cevaplar için teşekkür ediyorum. Birkaç model daha var aklımda, onları da inceleyip tam kararımı vereceğim.

Kerim.

Kerim.

Üye
Discovery'nin tasarımını ve malzeme kalitesini beğenmediğimi söylemiştim. :) Ayrıca o kadar kötü bir telefon olduğunu da sanmıyorum.

Öneriler ve cevaplar için teşekkür ediyorum. Birkaç model daha var aklımda, onları da inceleyip tam kararımı vereceğim.
Siyahini alin elinize malzeme kalitesi iyi bence.mat ve yumusak hissi veriyor arka kapak.beyazina baktiysaniz onun malzemesi s3teki plastik gibi ama siyahtaki farkli

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Siyaha bakmadım ama inceleme videolarında gördüğüm kadarıyla oda pek kaliteli değil. Gerçi bu pek kafaya takılacak bir şeyde değil. Ben sadece GMD'yi tasarımını sevmediğim için almadım, malzeme kalitesi kötü olduğunda değil.

Yalnız şu çift sim kart olayına aklım takıldı. Genelde daha yüksek radyasyona sahip oluyorlarmış bu tür telefonlar. Yalnız ben tek kart takacağım, herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

0MG90

0MG90

Üye
Casper alınmaz yabancı telefonları alıyor kendi markasının ismini koyuyor arkaya tamamdır. O fiyatı Casper a verecegine Gm Discovery veya Htc Desire 500 al daha iyi bence. Desire 500 cok iyi bir cihaz bu arada.

T-Vortex

T-Vortex

Üye
    Konu Sahibi
Ürünün nerede üretildiğine takmıyorum. HTC'de alsam, Samsung'da alsam, Nokia'ada alsam arkasında Made in China yazacak.

Bu arada telefonu maddi imkanlarım da yaşadığım almaktan vazgeçtim, bir süre daha X3-02 beni idare eder. Ama Casper VIA'yı bizzat inceledim, almak isteyen olursa tavsiye ederim, güzel telefon.

Son düzenleme:

Üst Alt