Haber Iphone 5s’in Işlemcisini, Samsung Üretiyor

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Iphone 5s’in Işlemcisini, Samsung Üretiyor
Ünlü akıllı cep telefonu üreticisi Apple iPhone 5S ile birlikte birçok yeniliğe giderken, bu yeniliklerden birisi ise yeni nesil akıllı cep telefonunda 64-bit ARM tabanlı A7 işlemcisi kullanması olarak görülüyor.

ARMv8 komut setini temel alan A7 işlemcisini bugüne kadar hangi üreticinin ürettiği merak konusuyken, bu bilgi Apple’ın iş ortakları iFixit veChipworks tarafından geldi. Apple’ın iş ortaklarından gelen bilgi doğrultusunda A7 işlemcisini Samsung üretirken, işlemcinin 28 nm fabrikasyon süreci ve enerji sağlayan HKMG teknolojisiyle üretildiği bildiriliyor.

iPhone 5S’in bünyesinde barındırdığı M7 işlemcisi de NXP firması tarafından üretilirken, bu firma dünyanın en büyük 20 yongaseti üreticisi arasında gösteriliyor. Philips tarafından kurulmuş olan ve sonrasında Hollandalı bir şirketler birliğine satılan firma, sensörlerinden gelen verileri işleyerek asıl işlemcinin yükünü azaltıyor ve batarya tüketimine pozitif katkı yapıyor.

iPhone 5S’in işlemcisini, Samsung üretiyor

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
İlginç

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
bunların kan davası var kardeş hayatta böyle bi ticaret olmaz

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Issır beni Samsung,ye beni :D

• Beğen
Tepkiler: [ENGİN]

Samet.25

adamlar kendi arasinda bile ticaret yapiyo kullanicilar burda apple samsung kavgasi yapiyo :D

• Beğen
Tepkiler: PureFood
the_jolly

the_jolly

Üye
valla şaşırdım doğrusu

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar Samsung daha önce de Apple için bazı parçaları üretmişti.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
+18'e girmesin :D Bunda şaşılacak bir durum yok firmalar arasında her zaman olağan yaşanan bir durum
+18'e girmesin :D Bunda şaşılacak bir durum yok firmalar arasında her zaman olağan yaşanan bir durum
Üzgünüm yaşattığım rahatsızlıktan dolayı :D

Invoke

Invoke

Üye
Evet, yeni bir olay değil de:D
'bite me' ye takıldım ben de :D

Üst Alt