TRTnin Pikachu İle İmtihanı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ZüpperMariO

ZüpperMariO

Üye
    Konu Sahibi
TRTnin Pikachu İle İmtihanı

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT Çocuk'ta artık Osmanlı padişahlarının hayatını anlatan çizgi filmler olacağını ve hayal ürünü varlıkların, uçanların, kaçanların çocuklar için tehlikeli olduğunu söyledi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT Çocuk’ta Osmanlı padişahlarının hayatını anlatan çizgi filmler yayınlayacaklarını söyledi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in Yeni Akit gazetesi'nde yer alan röportajında "TRT Çocuk göreve geldiğimizde kurduğumuz ilk kanal. Ben Türkiye’de bir değişim olacaksa çocuklara yapılacak yatırımla olacağına inanıyorum. Özel kanallar ticari amaçlı kurulduğu için yabancı ülkelerde yayınlanan çizgi filmleri kendi kanallarında yayınlıyorlar. Biz ise kamu kanalıyız. Kendi karakterimizi oluşturuyoruz, kendi kültürümüzü, milli ve manevi değerlerimizi katıyoruz." dedi.

Uzaylılar çocuklar için tehlikeli

Şahin yaptıkları çizgi filmle ilgili bilgi vererek, mevcut çizgi filmlerdeki hayal ürünü varlıkların çok tehlikeli olduğunu ifade etti; "Örneğin, Çınar isimli bir çalışmamız var. Burada Osmanlı padişahlarını anlatacağız. Osman Bey’den başlayacağız 2. Abdülmecid’e kadar geleceğiz. Bu çizgi filmle çocuklar tarihimizi öğrenecek. Ancak diğer çizgi filmlerde hayal ürünü varlıklar, uçanlar, kaçanlar, uzaylılar, doğaüstü yaratıklar var. Bu çocuklar için tehlikeli diye düşünüp büyük paralarla kendi filmlerimizi çekip çocuklara sunuyoruz. Onlar da ilgi ile izliyorlar."

Trt çocukta pokemon yayınlanıyormuş galiba yeni haberim oldu bak ondada kaldırmışlar izlerdim :lac:

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Beni yasaklayamazlar !!1!1

• Beğen
Tepkiler: xxynsdark
KayraBey

KayraBey

Üye
Çok doğru. Bu tip çizgi filmler çocukların psikolojisini bozar. Özellikle carton network te yayınlanan çizgi filmler tamamen şiddet içerikli. O kanalı uydudan sildim kesinlikle izletmem

• Beğen
Tepkiler: achambo
Mert

Mert

Üye
Winnie The Pooh'da da domuz var diye yayından kaldırmıştı TRT.

KayraBey

KayraBey

Üye
Bu olayı iyi olarak görmenizin bi' sebebi olmalı, nedir gerçekten çok merak ediyorum.
Domuz sevmediğim bir hayvan. Vergilerim ile yayın yapan bir kuruluş olması sebebi ile aldığı karar bence yerinde.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Mert

Mert

Üye
  • Beğen
Tepkiler: ZüpperMariO
ZüpperMariO

ZüpperMariO

Üye
    Konu Sahibi
Çoçukların Hayal Gücünü Kısıtlıyolar Bence Bu Bİ ACizlik ten Başka Bişey Deil Domuzmuş Çoçuk ne Anlasın Domuzdan Onuda Diğer Hayvanlar Gibi Görüyor

Samet.25

bizde bunlarla buyuduk gayette normaliz sıkıntimiz yok :D

KayraBey

KayraBey

Üye
Çoçukların Hayal Gücünü Kısıtlıyolar Bence Bu Bİ ACizlik ten Başka Bişey Deil Domuzmuş Çoçuk ne Anlasın Domuzdan Onuda Diğer Hayvanlar Gibi Görüyor
Çocuk beynini fazla küçümsüyorsun...

• Beğen
Tepkiler: burakkk97
agcakral

agcakral

Üye
Saçmalık, dini yayınlar yapacaklar. Başka bişey olduğunu zannetmiyorum.

KayraBey

KayraBey

Üye
Bu değişik çıkışlarınız beni bitiriyor.
Hak ediyorsun efendi.
Belli ki düşünceler farklı. Ben bu uygulamadan memnunum hoşuma gitti. Sen memnun değilsen git Trt ile muhatap ol.Sıkıntını gider.Karşıt görüşe zerre kadar tahammül edemiyorsan konudan direk çık. Mesajıma alıntı yapma. Yada konu ile ilgili düşünceni yaz çekil kenara. Siz foruma kesin para ile üye oluyorsunuz arkadaş başka açıklaması yok !

Mert

Mert

Üye
Hak ediyorsun efendi.
Belli ki düşünceler farklı. Ben bu uygulamadan memnunum hoşuma gitti. Sen memnun değilsen git Trt ile muhatap ol.Sıkıntını gider.Karşıt görüşe zerre kadar tahammül edemiyorsan konudan direk çık. Mesajıma alıntı yapma. Yada konu ile ilgili düşünceni yaz çekil kenara. Siz foruma kesin para ile üye oluyorsunuz arkadaş başka açıklaması yok !
Ha?
Karşıt görüşe zerre tahammül edemeyen benmişim demek. :zuhaha:

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...