Nokia, Lumia Cihazlar Üzerinde Android İşletim Sistemini Test Ediyordu.

Sponsorlu Bağlantılar

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Nokia, Lumia Cihazlar Üzerinde Android İşletim Sistemini Test Ediyordu.

Geçtiğimiz haftalarda aniden alınan bir karar ile Microsoft'a satılan Nokia'nın ardında bıraktığı gizli sırlar açığa çıkıyor.

Nokia'nın Android işletim sistemine geçmemesi her ne kadar onun çöküşünün nedeni olarak nitelendirilsede asıl sebebin, yöneticilerin hatası olduğu öne sürüldü. New York Times'ın iddasına göre Nokia, Lumia cihazlarda Android işletim sistemini test edecek bir ekip oluşturmuştu ve tatmin edici sonuçlar alındığında gelecek yıl sonunda Android işletim sistemine geçecekti. Kaynak projenin oldukça gizli olduğunu ve projeden Microsoft'un da haberi olduğunu belirtiyor. Nokia'nın Microsoft ile 10 yıllık sözleşmesini 2014 sonunda iptal etme gibi bir opsiyonu olduğu söyleniyordu. Bunun gerçekleşme ihtimali her ne kadar az olsada, Nokia 2014 sonunda anlaşmayı iptal edip Android ekosistemine geçebilir. Fakat şu an bu olası gözükmüyor.

Kaynak:

Resim ve haber: MCR Killjoy

Yorumum: Bana kalırsa Nokia'nın Android'e geçmeye yönelik hazırlıklar yaptığını öğrenen Microsoft, Nokia'nın önünü kesmek için -ki bunun asıl sebebi Wp ekosisteminin en önemli temsilcisi olması- onu satın aldı.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe ve Buğra

papakudioflu

papakudioflu

Admin
haber için teşekkürler eline sağlık. :)

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim. :)

caglar b

caglar b

Üye
nokia androide geçsede birşey yapamaz

Türe

Türe

Üye
Keşke geçse idi.

Türe

Türe

Üye
nokia fark demektir. androidde fark yaratamazdı, en azından samsungla mücadele edemezdi
Ben şahsen performansı aynı olsa Samsung yerine Nokia alırdım. Yani aslında rekabet ederdi.

caglar b

caglar b

Üye
Ben şahsen performansı aynı olsa Samsung yerine Nokia alırdım. Yani aslında rekabet ederdi.
damacana almaktansa nokia alınırdı haklısın ama ortada bir htc örnegi var kaliteli malzemesi ve tasarımı olmasına ragmen zor zamanlar geçiriyorlar

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Asparagas haber !

Türe

Türe

Üye
damacana almaktansa nokia alınırdı haklısın ama ortada bir htc örnegi var kaliteli malzemesi ve tasarımı olmasına ragmen zor zamanlar geçiriyorlar
Ama o htc nin hatası. Güncelleme vermediler bak htc one 'a alacagi son guncelleme 4.2.2 oldu onun muhalifi s3 5.0 alacak büyük ihtimalle

caglar b

caglar b

Üye
Ama o htc nin hatası. Güncelleme vermediler bak htc one 'a alacagi son guncelleme 4.2.2 oldu onun muhalifi s3 5.0 alacak büyük ihtimalle
nokiada güncelleme konusunda sorunlu bir şirket

Türe

Türe

Üye
36 :hmmm Apple gibi yani gayet iyi :evet:

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar öyle demeyin. Nokia WP'da en yüksek donanımı koymayı istedi ama işletim sistemi sayesinde yapamadı. Nokia'yı sadece kalitesi; tasarımı, kamerası gibi öğelerinden dolayı satın alan insanlar var. Güzel bir çıkış yapabilirse çok güzel olur.

NokiaBeLLe

NokiaBeLLe

Üye
WP çogu donanım özelliklerini desteklemiyor ve tanımıyor bu yüzden Microsoft donanım desteklemesi için ugraşmak ugraşmak yerine işletim isteminin minimum donanım kullanması için büyük çalışmalar yapmıştır ve İos kadar olmasada bu işi bence çok iyi bir şekilde başarmış ve az donanımla stabil şekilde çalışan telefonlar ortaya çıkarmıştır.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
920 android le gelse saniye düşünmez alırdım :)

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
En son Microsoft 36 ay yapmıştı. :biggrin:

Elinizde yeterli delil varsa bizlere sunun. Konuyu kitleteyim. Şayet yoksa, Nokia yalanlayana kadar bu haber tamamiyle doğru ve geçerlidir.:bangin:
Konuyu kitlemenize gerek yok bikere agresif olmaya da gerek yok! sizin nasıl deliliniz var bir gazete küpürü mü??

nokia içinde bir ekibin android üzerinde çalıştığı söylenmiş sizin bunu kanıtlayacak deliliniz nerde?

Eğer elop efendi den habersiz birim oluşturulmuşsa sadece gülerim ben buna :D

Nokia androidli cep çıkaracakken satıldı! yazar:NYT :D

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu kitlemenize gerek yok bikere agresif olmaya da gerek yok! sizin nasıl deliliniz var bir gazete küpürü mü??

nokia içinde bir ekibin android üzerinde çalıştığı söylenmiş sizin bunu kanıtlayacak deliliniz nerde?

Eğer elop efendi den habersiz birim oluşturulmuşsa sadece gülerim ben buna :D

Nokia androidli cep çıkaracakken satıldı! yazar:NYT :D

Ben agresif?? Normal bir şekilde konuşmak ne zaman agresiflik oldu. Ben çıkan haberi yayınladım o kadar. Cep telefonu genel bölümünde gördüğünüz çoğu haber NYT gibi sitelerin iddiaalarıdır zaten. Firma onaylarsa doğru, yalanlarsa yalan haberdir. Hiç bir haber yetkililer tarfından yalanlanmadığı sürece asparagas değildir. Ben kaynak belirttim mi? Belirttim. O halde gerisi beni ırgalamaz. Ben sadece yayınladım.

Üst Alt