Haber Nokia 9, Android 8.0 (Oreo) ile GFXBench testinde görüldü

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 9, Android 8.0 (Oreo) ile GFXBench testinde görüldü
HMDI Global'in geliştirdiği Nokia 9 isimli akıllı cep telefonu, Android 8.0 (Oreo) işletim sistemiyle birlikte GFXBench testinde görüldü.

HDMI Global tarafından satın alındıktan sonra akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan hatta beklediğinden fazla ilgiyle karşı karşıya kalan Nokia firması, şimdilerde ise karşımıza yeni amiral gemisi Nokia 9 ile çıkmaya hazırlanıyor.

Daha önce internette çeşitli testlerde dolaşırken Android 7.1.1 Nougat OS işletim sistemiyle rastlanılan cihaz, bu hafta GFXBench'te girdiği testte ise karşımıza Andorid Oreo işletim sistemiyle birlikte görüldü. Böylelikle yeni cep telefonu Nokia 9'un Android Oreo 8.0 işletim sistemiyle birlikte çıkacağı kesinleşmiş olurken, cihazın 4 GB ve 6 GB kapasitesindeki RAM bellek seçeneklerinin bulunması, depolama seçeneği olarak ise 64 GB ile 128 GB olmak üzere iki farklı seçeneğin bulunması bekleniliyor.

İşlemci cephesinde Snapdragon 835 SoC tarafından güçlendirilecek olan cihaz, iris yüz tarayıcı ve IP68 sertifikası sayesinde su geçirmez bir yapıyla birlikte gelecek. Cihazın arka yüzünde 12 MP çözünürlüğündeki bir ana kameranın yer alması ve ön yüzünde ise 5.3 inç genişliğindeki bir dokunmatik ekranın görülmesi bekleniliyor.

Nokia 9'un bu ayın sonuna kadar lanse edilmesi ve daha önümüzdeki ay itibariyle ise 779 Euro'luk fiyat etiketiyle sektörde boy göstermesi bekleniliyor.

Nokia 9, Android 8.0 (Oreo) ile GFXBench testinde görüldü

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Nokia 8 gibi ekran 5.3 tabi çerceveyi kaldırırmı bilemem aynı gelirse zaten 8 boşa tanıtılmış olur

• Beğen
Tepkiler: Buğra
ibrother

ibrother

Üye
Snapdragon 835 desenize nokia çağa ayak uydurmaya karar verdi. Amaa yazılım olmadan o saf android görüntüsüyle alınmaz nokia.

• Beğen
Hasand.

Hasand.

Üye
Saf Android en güzeli çünkü abartısız sade performansı iyi sarji konusunda iyi Nokia 3 yıl önce Windows phone görünümünde Android telefonlar çıkardı(Nokia X ,xl ,X2) gibi ama onu batmaktan kurtaramadı .Saf Android seçerek en doğrusunu yaptı ...

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Buğra
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İşte sonunda merak ettiğim bir olay , bence kullandığı her yazılımda güzel işler başarıyordu . S40 ve S60 özgün yazılımlardı . WP ve Android dışarıdan aldığı bir yazılım kendine has bir olay olması zor . Tutupta fm verici falan koymazlar . Nokia 9 a bakacak olursak amiral gemisi olarak perfonmansı iyi ama tasarımını merak ediyorum .
Ilerleyen zamanlarda symbian yaptıkları gibi baştan aşağı bir yazılım yapmaya ugrasacakları sanmıyorum . Hazır yazılım var ver parayı al . Eleman ofis elektrik parasından yırtar .

• Beğen
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Nokia android her güncellemesi garanti diyorlar.

• Beğen
Hasand.

Hasand.

Üye
Nokia android her güncellemesi garanti diyorlar.
Belki ileride xionomi gibi Android one projesine katılır ve iyi performanslı telefonları ucuza satarsa piyasada eski unvanı ile geri dönebilir

• Beğen
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Belki ileride xionomi gibi Android one projesine katılır ve iyi performanslı telefonları ucuza satarsa piyasada eski unvanı ile geri dönebilir
Evet haklısın zaten android one programı genişlemesi lazım

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 8 daha ülkemize gelmedi bildiğim kadarıyla
Fiyat etiketini merak ediyorum

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Nokia'nın Android one projesine dahil olmasını isterim :eller: ayrıca Nokia 9'un 5.5" veya 6" olmasını beklerdim ki devir büyük ekranlı akıllı telefon devri oldu :bilmm

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dokunmatik Tuşu Anlarımda Ulan O Menü Tuşu Ne? Millet Çercevesiz Yapar Bunlar

Hasand.

Hasand.

Üye
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Nokia artık 9 la iyi şeyler yapması lazım nokia 8 olmamış bana göre

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia'nın Android one projesine dahil olmasını isterim :eller: ayrıca Nokia 9'un 5.5" veya 6" olmasını beklerdim ki devir büyük ekranlı akıllı telefon devri oldu :bilmm
Şuan yeni bir htc telefonu gelecek Android One olarak ve Moto X4 modeli Android One olacak gelen son haberlere göre. Belki ileride Nokia'da Android One cihazı yapar

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Artık diger firmalarda katılıcaktır tabi burda nasıl bir yol izlenecek olması güncelleme konusunda

Hasand.

Hasand.

Üye
xmustx

xmustx

Üye
Pahalı

Üst Alt